Ptak Zielonopióry - zdjęcie Ptak Zielonopióry - zdjęcie Ptak Zielonopióry - zdjęcie Ptak Zielonopióry - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy
9 zainteresowanych osób

10,0 / 10

Ptak Zielonopióry

Jarosław Kilian na motywach Italo Calvino i Carlo Gozzi'ego

Baśń teatralna o zdradzie, zawiści i poszukiwaniu utraconego szczęścia. Czy nadprzyrodzone istoty, czary i zaklęcia, cuda i dziwy - tańcząca woda, grające drzewo i wreszcie tajemniczy ptak zielonopióry - pomogą odwrócić zły los? W przedstawieniu pojawią się: komedia dell’arte, marionetki sycylijskie, sztuczki, humor, ale też filozoficzna refleksja i fantazja. A do tego grana na żywo muzyka!

Przedstawienie jest współprodukcją Teatru Lalka i Festiwalu Nowe Epifanie.

Obsada

aktorzy Teatru Lalka

Realizacja

Reżyseria: Jarosław Kilian

Scenografia i lalki: Julia Skrzynecka

Muzyka: Grzegorz Turnau

Przygotowanie wokalne: Aldona Krasucka

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Spektakl jest wyjątkowo pięknie zrobiony. Oprawa muzyczna i scenografia robi wrażenie.

    ju.....@....pl / 15 kwietnia 2019

Teatr Lalka

Teatr Lalka powstał w 1945 roku w mieście Samarkanda leżącym w Uzbekistanie. Jego założycielką była Janina Kilian-Stanisławska, która po wkroczeniu Związku Radzieckiego do Polski w 1939 roku została deportowana do Azji Środkowej. Pierwotna nazwa, pod którą na sakmym początku funkcjonował teatr, to Niebieskie Migdały. Pierwszym spektaklem wystawionym w nowo powstałym teatrze była interpretacja dzieła jednego z największych polskich poetów - „Pani Twardowskiej” Adama Mickiewicza.

W 1946 roku Teatr Lalka został przeniesiony do Polski – przez pierwsze dwa lata funkcjonował w Krakowie, zaś później przeniósł się do Warszawy, gdzie na przestrzeni kilku lat korzystał z różnych lokalizacji, aby ostatecznie znaleźć stałą siedzibę w samym centrum Warszawy – w Pałacu Kultury i Nauki. Teatr Lalka zaczął funkcjonować pod obecną nazwą dzięki Władysławowi Jeremie, który w 1950 roku został kierownikiem artystycznym teatru.

Teatr Lalka to miejsce wyjątkowe, które łączy na scenie lalkę i aktora. Teatr Lalka ma niezwykle bogaty repertuar, w którym znaleźć możemy wiele spektakli inspirowanych literaturą, a także mitami kulturowymi. Spektakle Teatru Lalka poruszają cały szereg ważnych z punktu widzenia dziecka tematów – dojrzewania i przemijania, przyjaźni i tolerancji, samotności, dziecięcych marzeń o idealnym świecie i wielu innych. Spektakle znajdujące się w repertuarze Teatru Lalka przyjmują dodatkowo różne ciekawe konwencje – baśniowe, muzyczne, a także kabaretowe. Na deskach Teatru Lalka zobaczyć możemy między innymi takie spektakle jak „Sklep z zabawkami”, „Wiedźmy”, „Czerwony Kapturek” i wiele innych. Teatr Lalka prowadzi również działalność edukacyjną – organizuje różnego rodzaju lekcje teatralne, warsztaty teatralne, a także wycieczki pokazujące kulisy teatru.

Bilety i wejściówki do Teatru Lalka kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 11.00-17.30 oraz w niedzielę w godzinach 11.00-15.00.

Adres i dojazd

Palac Kultury i Nauki
Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

http://www.teatrlalka.waw.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,2
Średnia ocena
Spektakl bardzo spodobał się synowi, to chyba najlepsza recenzja. Warto obejrzeć!
- Katarzyna

Dziś / 15:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9,0
Średnia ocena

29.06 / 17:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9,3
Średnia ocena
Wszystko super, miła atmosfera i ciekawa formuła
- Katarzyna

08.06 / 10:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

02.07 / 11:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9,2
Średnia ocena
Gorąco polecam. Świetna zabawa dla małych i dużych.
- Mariusz

08.06 / 17:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.