Odyseja - zdjęcie Odyseja - zdjęcie Odyseja - zdjęcie

Średnia ocena

15 oddanych głosów
33 zainteresowanych osób

9,0 / 10

Odyseja

Widowisko pt. "Odyseja" to sceniczna adaptacja starogreckiego eposu z Homerem jako demiurgiem, który na oczach widzów powołuje do istnienia świat bogów i ludzi oraz stwarza muzy, by z ironicznym patosem opowiedziały dramatyczną historię o dziesięcioletniej tułaczce Odysa. Do domu w Itace, Odyseusza i jego towarzyszy, prowadzi XIX - wieczny śpiewny wiersz Lucjana Siemieńskiego oraz rapsodyczna muzyka Krzysztofa Dziermy. "Odyseja" udowadnia, że spektakl stworzony w teatrze lalkowym może przynieść wiele wrażeń nie tylko dzieciom.

Spektakl przeznaczony dla widzów od 7 roku życia.

Czas trwania: 70 minut
Źródło zdjęcia: fot. Jakub Pajewski

Opinie naszych widzów (12)

 • 10,0/ 10

  Bardzo piękne przedstawienie, wydaje mi się, że dla dzieci 10/12+, choć sama byłam z 5 latkiem i też oglądał z zainteresowaniem.

  A......@gm...il.com / 06 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Wesołe, twórcze i inspirujące przedstawienie. Serdecznie polecam.

  da.....@gm...il.com / 01 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl dla całej rodziny.

  go.....@gm...il.com / 26 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Mam 9 lat i jestem wymagająca. Ten spektakl był jakąś cudowną magią.!!! Muzyka genialna i podobał mi się sposób w jaki aktorzy pokazali tę historię. Chcę więcej

  an.....@....pl / 14 października 2017

 • 10,0/ 10

  trudno jest słowami opisać to co zaprezentowano na deskach teatru. Mojej rodzinie bardzo sie podobało a kiddy znajomi mnie zapytali Co tan było takiego niezwykłego mòwię Klimt i brak reklam ;o)

  st.....@gm...il.com / 15 marca 2017

Teatr Lalka

Teatr Lalka powstał w 1945 roku w mieście Samarkanda leżącym w Uzbekistanie. Jego założycielką była Janina Kilian-Stanisławska, która po wkroczeniu Związku Radzieckiego do Polski w 1939 roku została deportowana do Azji Środkowej. Pierwotna nazwa, pod którą na sakmym początku funkcjonował teatr, to Niebieskie Migdały. Pierwszym spektaklem wystawionym w nowo powstałym teatrze była interpretacja dzieła jednego z największych polskich poetów - „Pani Twardowskiej” Adama Mickiewicza.

W 1946 roku Teatr Lalka został przeniesiony do Polski – przez pierwsze dwa lata funkcjonował w Krakowie, zaś później przeniósł się do Warszawy, gdzie na przestrzeni kilku lat korzystał z różnych lokalizacji, aby ostatecznie znaleźć stałą siedzibę w samym centrum Warszawy – w Pałacu Kultury i Nauki. Teatr Lalka zaczął funkcjonować pod obecną nazwą dzięki Władysławowi Jeremie, który w 1950 roku został kierownikiem artystycznym teatru.

Teatr Lalka to miejsce wyjątkowe, które łączy na scenie lalkę i aktora. Teatr Lalka ma niezwykle bogaty repertuar, w którym znaleźć możemy wiele spektakli inspirowanych literaturą, a także mitami kulturowymi. Spektakle Teatru Lalka poruszają cały szereg ważnych z punktu widzenia dziecka tematów – dojrzewania i przemijania, przyjaźni i tolerancji, samotności, dziecięcych marzeń o idealnym świecie i wielu innych. Spektakle znajdujące się w repertuarze Teatru Lalka przyjmują dodatkowo różne ciekawe konwencje – baśniowe, muzyczne, a także kabaretowe. Na deskach Teatru Lalka zobaczyć możemy między innymi takie spektakle jak „Sklep z zabawkami”, „Wiedźmy”, „Czerwony Kapturek” i wiele innych. Teatr Lalka prowadzi również działalność edukacyjną – organizuje różnego rodzaju lekcje teatralne, warsztaty teatralne, a także wycieczki pokazujące kulisy teatru.

Bilety i wejściówki do Teatru Lalka kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 11.00-17.30 oraz w niedzielę w godzinach 11.00-15.00.

Adres i dojazd

Palac Kultury i Nauki
Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

http://www.teatrlalka.waw.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,5
Średnia ocena
Piękna muzyka, dopracowana scenografia, mnóstwo śmiechu dla dzieci i dorosłych
- Małgorzata

18.05 / 17:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9,3
Średnia ocena
Wszystko super, miła atmosfera i ciekawa formuła
- Katarzyna

27.04 / 10:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

10,0
Średnia ocena

28.04 / 18:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
-,-
Średnia ocena

11.05 / 17:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
10,0
Średnia ocena

Dziś / 11:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.