Odyseja - zdjęcie Odyseja - zdjęcie Odyseja - zdjęcie

Średnia ocena

17 oddanych głosów
43 zainteresowanych osób

8,6 / 10

Odyseja

Widowisko pt. "Odyseja" to sceniczna adaptacja starogreckiego eposu z Homerem jako demiurgiem, który na oczach widzów powołuje do istnienia świat bogów i ludzi oraz stwarza muzy, by z ironicznym patosem opowiedziały dramatyczną historię o dziesięcioletniej tułaczce Odysa. Do domu w Itace, Odyseusza i jego towarzyszy, prowadzi XIX - wieczny śpiewny wiersz Lucjana Siemieńskiego oraz rapsodyczna muzyka Krzysztofa Dziermy. "Odyseja" udowadnia, że spektakl stworzony w teatrze lalkowym może przynieść wiele wrażeń nie tylko dzieciom.

Spektakl przeznaczony dla widzów od 7 roku życia.

Na scenie występują między innymi Monika Babula, Beata Duda-Perzyna, Aneta Harasimczuk, Aneta Jucejko-Pałęcka, Agnieszka Mazurek, Mirosława Płońska-Bartsch.

Czas trwania: 70 minut
Źródło zdjęcia: fot. Jakub Pajewski

Opinie naszych widzów (13)

 • 10,0/ 10

  Bardzo piękne przedstawienie, wydaje mi się, że dla dzieci 10/12+, choć sama byłam z 5 latkiem i też oglądał z zainteresowaniem.

  A......@gm...il.com / 06 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Wesołe, twórcze i inspirujące przedstawienie. Serdecznie polecam.

  da.....@gm...il.com / 01 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl dla całej rodziny.

  go.....@gm...il.com / 26 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Mam 9 lat i jestem wymagająca. Ten spektakl był jakąś cudowną magią.!!! Muzyka genialna i podobał mi się sposób w jaki aktorzy pokazali tę historię. Chcę więcej

  an.....@....pl / 14 października 2017

 • 10,0/ 10

  trudno jest słowami opisać to co zaprezentowano na deskach teatru. Mojej rodzinie bardzo sie podobało a kiddy znajomi mnie zapytali Co tan było takiego niezwykłego mòwię Klimt i brak reklam ;o)

  st.....@gm...il.com / 15 marca 2017

 • 10,0/ 10

  Spektakl w 100% godny polecenia! Trudna twórczość Homera przedstawiona w przystępny sposób dla młodego widza. Fabuła przemyślana, częste zmiany akcji, formy prezentacji historii - teatr cieni, piosenka, re cytat ja. Trochę śmiechu, trochę strachu, odrobina czarowności. Aktorzy profesjonalni, miało się wrażenie, że są autentycznym bogami na Olimpia. W skali od 1 do 10 dajemy 11 ;-)

  mi.....@....pl / 05 marca 2017

 • 9,0/ 10

  Niezwykle estetetyczny i działający na zmysły i wyobraźnię. Jedynie chwilami mało zrozumiały dla młodszego widza

  pi.....@....pl / 01 kwietnia 2019

 • 8,0/ 10

  Myślę, że warto wybrać się z dziećmi przynajmniej 9+. Warto też, żeby jednak znały wcześniej, choćby fragmentarycznie, mitologię, postać Odyseusza... Syn i córka w wieku 8 i 10 lat, mimo znajomości mitologii i niektórych bogów, dopytywali mnie o pewne szczegóły i znaczenie scen w czasie spektaklu. Całość uważam za bardzo wartościową, pięknie i prosto zrealizowane sceny z wykorzystaniem wielkich materiałów i świateł - dzieci pod wrażeniem. Ja się wzruszyłam.

  ma.....@gm...il.com / 28 listopada 2021

 • 8,0/ 10

  Moje dziecko było bardzo zadowolone. A przy okazji dużo się dowiedziało o starożytnej Grecji. Proste środki dały emocjonujący efekt. To cenię. Mnie, dorosłego, aż tak nie wciągnął spektakl, ale czy to ważne :-)

  wo.....@gm...il.com / 25 listopada 2018

 • 8,0/ 10

  Spektakl zrealizowany na bardzo dobrym poziomie, ale nie nadaje się dla dzieci poniżej 10 lat; Chłopcom nie spodobał się zbyt długi wstęp ukazujący Homera, poza tym byli zadowoleni.

  l_.....@....pl / 23 maja 2018

 • 8,0/ 10

  Pod względem oprawy plastycznej przedstawienie na pewno zjawiskowe i pewnie zasługujące na najwyższą ocenę, Odniosłem jednak wrażenie, że w pewnym sensie forma przeważyła nad treścią. Dziecku generalnie się podobało, proponuję jednak opowiedzieć dzieciom o przygodach Odyseusza przed zabraniem ich na przedstawienie,

  da.....@gm...il.com / 02 października 2017

 • 7,0/ 10

  spektakl z założenia dla dzieci. początek dla nich niestety niezrozumiały. no i najważniejsze główny bohater Odyseusz wielkości lalki mnie rozczarował. kilka scen w których grałby normalnej postaci Odyseusz bylaby miłe widziana.

  mg.....@po...ta.onet.pl / 27 listopada 2018

 • 7,0/ 10

  Ciekawy spektakl z elementami edukacyjnymi. Interesujące rozwiązania inscenizacyjne, pewne elementy zbyt statyczne (dziecko troszkę się nudzi) ale ogólne wrażenia pozytywne.

  sy.....@po...ta.onet.pl / 26 listopada 2018

Teatr Lalka - Adres i dojazd

Palac Kultury i Nauki
Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

http://www.teatrlalka.pl/pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.