O Jasiu i łodydze fasoli, o starej wiedźmie i o studni na końcu świata - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów
12 zainteresowanych osób

9,6 / 10

O Jasiu i łodydze fasoli, o starej wiedźmie i o studni na końcu świata

Główną postacią przedstawienia jest wędrowny bajarz, jakich w dawnej Anglii było wielu, Bard Szortbred (nazwisko jest aluzją do tradycyjnego angielskiego kruchego ciastka). Bard Szortbred przemierza świat ze swym niewielkim teatrzykiem, w którym przedstawia baśnie.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

Adaptacja: Marta Guśniowska

Reżyseria: Jakub Krofta

Scenografia: Matylda Kotlińska

Muzyka: Vratislav Šrámek

Opinie naszych widzów (2)

  • 9,0/ 10

    Wspaniała gra aktorska i scenografia, pomysł na łączenie lalek z twarzą aktorów super. Ubiór księżniczki i pozycja na fotelu to seksualizacja dzieci, wciskana nawet do teatru. Wielka szkoda.

    do.....@gm...il.com / 17 stycznia 2020

  • 8,0/ 10

    Spektakl podobał mi się. W szczególności zachwyciły mnie techniki aktorskie/lalkarskie i scenograficzne. Te pierwsze to lalki w różnych rozmiarach od marionetek poprzez aktorów, których twarze były głowami lalek, a reszta lalki była w rękach aktorów, olbrzymów o ciałach rozmiarów człowieka i głowach wiele, wiele większych, a kończąc na wielkim czarnoksiężniku, który zajmował pół sceny. Te drugie to moduły/pudełka, które w różnych aranżacjach tworzyły kolejne scenografie. Bardzo ciekawe z punktu widzenia dorosłego :) Dzieci były zadowolone, choć czas trwania spektaklu był na granicy wytrzymałości 9 latki i 5 latka ;) Fabuła ciekawa. Polecam spektakl dla każdego, w szczególności fanów teatru lalek.

    lu.....@gm...il.com / 02 marca 2020

Teatr Lalka - Adres i dojazd

Palac Kultury i Nauki
Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

http://www.teatrlalka.pl/pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.