Krawiec Niteczka - zdjęcie Krawiec Niteczka - zdjęcie

Średnia ocena

28 oddanych głosów
33 zainteresowanych osób

9.4 / 10

Krawiec Niteczka

Akcja teatralnej adaptacji baśni Kornela Makuszyńskiego rozpięta została pomiędzy pracownią krawiecką a… niebem. Droga, jaką odbywa tytułowy bohater pełna jest przygód i niebezpieczeństw. W lalkowym przedstawieniu przyjaźń zostanie wystawiona na niejedną próbę, a serce nie raz zabije mocniej ze strachu albo z miłości.

Spektakl przeznaczony dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

Adaptacja, reżyseria i lalki: Jarosław Kilian

Scenografia: Magdalena Gajewska

Muzyka: Grzegorz Turnau

Przygotowanie wokalne: Aldona Krasucka

Asystent reżysera: Aneta Harasimczuk

Skrzypce: Bartosz Blachura

Opinie naszych widzów (16)

 • 10.0/ 10

  Fantastyczny spektakl! Zarówno moja 6-letnia córka jak i ja świetnie się bawiliśmy. Super muzyka, pomysłowa inscenizacja, dobre tempo. Polecam bez wahania

  ga.....@....pl / 13 January 2019

 • 10.0/ 10

  Dynamiczny, wyśmienicie dopracowany, doskonała atrakcja dla dzieci i rodziców!

  sy.....@....pl / 29 October 2018

 • 10.0/ 10

  Spektakl bardzo podobał się zarówno mnie /babci/ jak i mojemu wnuczkowi. /4.5 roku/ Niezwykle profesjonalnie przygotowany, znakomita: muzyka, scenografia, kostiumy. Świetny pomysł ze skrzypkiem, który gra na żywo .Po powrocie zajęliśmy się wycinankami z "Programu" i dalej analizowaliśmy świat Makuszyńskiego , który wspaniale został stworzony przez Teatr "Lalaka"

  ja.....@....eu / 29 October 2018

 • 10.0/ 10

  Spektakl bardzo fajny, aktorzy świetni, dzieci zainteresowane. Akcja wartka, szybka. Nie było czasu na nudzenie się. Scenografia super. Wszystko było super. Na sali było jednak zbyt gorąco i duszno. Brakowało nam także gadżetów na pamiatkę z obejrzanego spektaklu.

  ma.....@....pl / 27 February 2018

 • 10.0/ 10

  Jedno z najlepszych na jakim byłam dla dzieci!!!! Polecam!!!

  an.....@....pl / 25 February 2018

Teatr Lalka

Teatr Lalka powstał w 1945 roku w mieście Samarkanda leżącym w Uzbekistanie. Jego założycielką była Janina Kilian-Stanisławska, która po wkroczeniu Związku Radzieckiego do Polski w 1939 roku została deportowana do Azji Środkowej. Pierwotna nazwa, pod którą na sakmym początku funkcjonował teatr, to Niebieskie Migdały. Pierwszym spektaklem wystawionym w nowo powstałym teatrze była interpretacja dzieła jednego z największych polskich poetów - „Pani Twardowskiej” Adama Mickiewicza.

W 1946 roku Teatr Lalka został przeniesiony do Polski – przez pierwsze dwa lata funkcjonował w Krakowie, zaś później przeniósł się do Warszawy, gdzie na przestrzeni kilku lat korzystał z różnych lokalizacji, aby ostatecznie znaleźć stałą siedzibę w samym centrum Warszawy – w Pałacu Kultury i Nauki. Teatr Lalka zaczął funkcjonować pod obecną nazwą dzięki Władysławowi Jeremie, który w 1950 roku został kierownikiem artystycznym teatru.

Teatr Lalka to miejsce wyjątkowe, które łączy na scenie lalkę i aktora. Teatr Lalka ma niezwykle bogaty repertuar, w którym znaleźć możemy wiele spektakli inspirowanych literaturą, a także mitami kulturowymi. Spektakle Teatru Lalka poruszają cały szereg ważnych z punktu widzenia dziecka tematów – dojrzewania i przemijania, przyjaźni i tolerancji, samotności, dziecięcych marzeń o idealnym świecie i wielu innych. Spektakle znajdujące się w repertuarze Teatru Lalka przyjmują dodatkowo różne ciekawe konwencje – baśniowe, muzyczne, a także kabaretowe. Na deskach Teatru Lalka zobaczyć możemy między innymi takie spektakle jak „Sklep z zabawkami”, „Wiedźmy”, „Czerwony Kapturek” i wiele innych. Teatr Lalka prowadzi również działalność edukacyjną – organizuje różnego rodzaju lekcje teatralne, warsztaty teatralne, a także wycieczki pokazujące kulisy teatru.

Bilety i wejściówki do Teatru Lalka kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 11.00-17.30 oraz w niedzielę w godzinach 11.00-15.00.

Adres i dojazd

Palac Kultury i Nauki
Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

http://www.teatrlalka.waw.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.3
Średnia ocena
Wszystko super, miła atmosfera i ciekawa formuła
- Katarzyna

Dziś / 10:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
8.7
Średnia ocena
Maluchy były zachwycone
- Joanna

23.01 / 11:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9.5
Średnia ocena

26.01 / 12:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.6
Średnia ocena
Ciekawa, dobrze przedstawiona sztuka, dużo zabawnych scen, Świetna zarówno dla dzieciaków jak i dorosłych. Polecam!
- Anna

Dziś / 17:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
8.8
Średnia ocena
Piękna scenografia, dzieci skupione - co jest bardzo trudne dla takich widzów
- Zofia

26.01 / 12:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
-,-
Średnia ocena

27.01 / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.