Kino Palace - zdjęcie Kino Palace - zdjęcie Kino Palace - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos
6 zainteresowanych osób

10.0 / 10

Kino Palace

Widowisko Kino Palace to połączenie dwóch wielkich tematów starego kina: Narzeczonej Frankensteina i King Konga, przedstawionych w konwencji obrazu filmowego. Spektakl przywołuje romantykę i klimat zaczerpnięte ze świata starego kinematografu z całym arsenałem gagów i typowych bohaterów. m.in.: Charliego Chaplina i Harolda Lloyda. Kino Palace wykorzystuje motywy i wprowadza cytaty filmowych arcydzieł, czyniąc z konwencji filmowej temat teatralnej gry. Łączy kino grozy, komedię slapstikową, filmową fantastykę i teatr w opowieść o nieśmiertelnych bohaterach światowego ekranu.

Czas trwania: 85 minut
Źródło zdjęcia: fot. Bartek Warzecha

Realizacja

Opracowanie dramaturgiczne: Hana Mlynářová

Reżyseria i scenografia: Marek Zákostelecký

Muzyka: Jři Vyšohlíd

Choreografia: Władysław Janicki

Asystent reżysera: Grzegorz Feluś

Opinie naszych widzów (1)

  • 10.0/ 10

    Dla każdego, dzieci oraz dorosłych. Polecam

    qu.....@ya...oo.com / 15 November 2018

Teatr Lalka

Teatr Lalka powstał w 1945 roku w mieście Samarkanda leżącym w Uzbekistanie. Jego założycielką była Janina Kilian-Stanisławska, która po wkroczeniu Związku Radzieckiego do Polski w 1939 roku została deportowana do Azji Środkowej. Pierwotna nazwa, pod którą na sakmym początku funkcjonował teatr, to Niebieskie Migdały. Pierwszym spektaklem wystawionym w nowo powstałym teatrze była interpretacja dzieła jednego z największych polskich poetów - „Pani Twardowskiej” Adama Mickiewicza.

W 1946 roku Teatr Lalka został przeniesiony do Polski – przez pierwsze dwa lata funkcjonował w Krakowie, zaś później przeniósł się do Warszawy, gdzie na przestrzeni kilku lat korzystał z różnych lokalizacji, aby ostatecznie znaleźć stałą siedzibę w samym centrum Warszawy – w Pałacu Kultury i Nauki. Teatr Lalka zaczął funkcjonować pod obecną nazwą dzięki Władysławowi Jeremie, który w 1950 roku został kierownikiem artystycznym teatru.

Teatr Lalka to miejsce wyjątkowe, które łączy na scenie lalkę i aktora. Teatr Lalka ma niezwykle bogaty repertuar, w którym znaleźć możemy wiele spektakli inspirowanych literaturą, a także mitami kulturowymi. Spektakle Teatru Lalka poruszają cały szereg ważnych z punktu widzenia dziecka tematów – dojrzewania i przemijania, przyjaźni i tolerancji, samotności, dziecięcych marzeń o idealnym świecie i wielu innych. Spektakle znajdujące się w repertuarze Teatru Lalka przyjmują dodatkowo różne ciekawe konwencje – baśniowe, muzyczne, a także kabaretowe. Na deskach Teatru Lalka zobaczyć możemy między innymi takie spektakle jak „Sklep z zabawkami”, „Wiedźmy”, „Czerwony Kapturek” i wiele innych. Teatr Lalka prowadzi również działalność edukacyjną – organizuje różnego rodzaju lekcje teatralne, warsztaty teatralne, a także wycieczki pokazujące kulisy teatru.

Bilety i wejściówki do Teatru Lalka kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 11.00-17.30 oraz w niedzielę w godzinach 11.00-15.00.

Adres i dojazd

Palac Kultury i Nauki
Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

http://www.teatrlalka.waw.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.3
Średnia ocena
Sztuka była ciekawa
- Karol

25.11 / 17:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9.2
Średnia ocena
Polecam gorąco całym rodzinom. Bardzo interesująco przedstawiona znana wszystkim opowieść. Piosenki śpiewamy do tej pory.
- Małgorzata

20.11 / 11:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
8.4
Średnia ocena
Świetna rozrywka dla maluszków ☺️ dzieci bardzo zaangażowane, prowadzące przygotowane! Gorąco polecam
- Joanna

Jutro / 11:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.8
Średnia ocena
Bardzo wysoki poziom artystyczny. Świetna scenografia, piękne lalki i animacja
- Aleksandra

Jutro / 17:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
-,-
Średnia ocena

11.12 / 10:00

+ inne terminy

7.6
Średnia ocena

15.12 / 17:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
Kup bilet