Cudowna podróż - zdjęcie Cudowna podróż - zdjęcie Cudowna podróż - zdjęcie Cudowna podróż - zdjęcie Cudowna podróż - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów
7 zainteresowanych osób

8,9 / 10

Cudowna podróż

Przedstawienie "Cudowna podróż" realizowane jest na podstawie powieści szwedzkiej pisarki-noblistki, Selmy Lagerlof, jednej z najważniejszych autorek światowej literatury dla dzieci. Polską prapremierę przygotowują wybitni białoruscy artyści - Aleksiej Leliawskij i Aleksander Wachromiejew. Historia małego chłopca, Nilsa, opowiedziana zostaje w planie lalkowym i aktorskim. Pełna przygód i niespodzianek droga, którą główny bohater odbywa w towarzystwie ptaków, na tle poetyckiego pejzażu, przemienia jego życie. Tajemnicza wyprawa może stać się udziałem młodszych i starszych widzów.

Spektakl przeznaczony dla widzów od 7 roku życia.

Czas trwania: 80 minut
Źródło zdjęcia: fot. Marta Ankiersztejn

Realizacja

Autor: Selma Lagerlof

Przekład: Janina Mortkowiczowa

Adaptacja: Aleksandra Rembowska

Reżyseria: Aleksiej Leliawskij

Scenografia i lalki: Aleksander Wachramiejew

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Spektakl bardzo piekny jednak może być trudny w odbiorze dla dzieci (moje mają 6 i 7 lat). Bardzo fajnie że aktorka po przedstawieniu wyszła do dzieci i im wyjaśniła cały spektakl, wszystkie motywy, jak również opowiedziała o teatrze. Polecam Teatr Lalka - kameralny i z klimatem.

  da.....@tl...en.pl / 28 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo wysoki poziom artystyczny, Świetna scenografia, piękne lalki i animacja.

  ol.....@tl...en.pl / 29 maja 2017

 • 10,0/ 10

  spektakl dla dzieci i dorodłych

  i......@ty...d1.pl / 30 marca 2017

 • 10,0/ 10

  Fascynujący, świetnie zagrany. Dorośli zachwyceni.

  ar.....@in...ia.pl / 27 marca 2017

 • 8,0/ 10

  Spektakl piękny i trudny, poruszający ważne tematy i te, o których trudno mówić codziennie. Tęsknota, posłuszeństwo, kara i nagroda, przyjaźń, odchodzenie, wierność ideałom. To wszystko w jednym spektaklu w piękny sposób przekazane. Po spektaklu świetne było to, że aktorka tłumaczyła tajniki teatru lalkowego i pomagała zrozumieć to co działo się na scenie.

  as.....@gm...il.com / 03 maja 2017

Teatr Lalka

Teatr Lalka powstał w 1945 roku w mieście Samarkanda leżącym w Uzbekistanie. Jego założycielką była Janina Kilian-Stanisławska, która po wkroczeniu Związku Radzieckiego do Polski w 1939 roku została deportowana do Azji Środkowej. Pierwotna nazwa, pod którą na sakmym początku funkcjonował teatr, to Niebieskie Migdały. Pierwszym spektaklem wystawionym w nowo powstałym teatrze była interpretacja dzieła jednego z największych polskich poetów - „Pani Twardowskiej” Adama Mickiewicza.

W 1946 roku Teatr Lalka został przeniesiony do Polski – przez pierwsze dwa lata funkcjonował w Krakowie, zaś później przeniósł się do Warszawy, gdzie na przestrzeni kilku lat korzystał z różnych lokalizacji, aby ostatecznie znaleźć stałą siedzibę w samym centrum Warszawy – w Pałacu Kultury i Nauki. Teatr Lalka zaczął funkcjonować pod obecną nazwą dzięki Władysławowi Jeremie, który w 1950 roku został kierownikiem artystycznym teatru.

Teatr Lalka to miejsce wyjątkowe, które łączy na scenie lalkę i aktora. Teatr Lalka ma niezwykle bogaty repertuar, w którym znaleźć możemy wiele spektakli inspirowanych literaturą, a także mitami kulturowymi. Spektakle Teatru Lalka poruszają cały szereg ważnych z punktu widzenia dziecka tematów – dojrzewania i przemijania, przyjaźni i tolerancji, samotności, dziecięcych marzeń o idealnym świecie i wielu innych. Spektakle znajdujące się w repertuarze Teatru Lalka przyjmują dodatkowo różne ciekawe konwencje – baśniowe, muzyczne, a także kabaretowe. Na deskach Teatru Lalka zobaczyć możemy między innymi takie spektakle jak „Sklep z zabawkami”, „Wiedźmy”, „Czerwony Kapturek” i wiele innych. Teatr Lalka prowadzi również działalność edukacyjną – organizuje różnego rodzaju lekcje teatralne, warsztaty teatralne, a także wycieczki pokazujące kulisy teatru.

Bilety i wejściówki do Teatru Lalka kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 11.00-17.30 oraz w niedzielę w godzinach 11.00-15.00.

Adres i dojazd

Palac Kultury i Nauki
Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

http://www.teatrlalka.waw.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,4
Średnia ocena

04.05 / 15:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9,3
Średnia ocena
Wszystko super, miła atmosfera i ciekawa formuła
- Katarzyna

27.04 / 10:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9,2
Średnia ocena
Spektakl bardzo spodobał się synowi, to chyba najlepsza recenzja. Warto obejrzeć!
- Katarzyna

25.05 / 17:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

10,0
Średnia ocena

28.04 / 18:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
-,-
Średnia ocena

11.05 / 17:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
10,0
Średnia ocena

Dziś / 11:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
Kup bilet