Anna - Brzydkie kaczątko - zdjęcie Anna - Brzydkie kaczątko - zdjęcie Anna - Brzydkie kaczątko - zdjęcie Anna - Brzydkie kaczątko - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy
5 zainteresowanych osób

10,0 / 10

Anna - Brzydkie kaczątko

"Brzydkie kaczątko" w reżyserii Marka Zákostelecký'ego to zaskakująca i nowoczesna interpretacja klasycznej baśni Andersena. Tytułowym kaczątkiem jest dziewczynka, która do czternastego roku życia nie potrafiła przeczytać nawet swojego imienia. Szkoła była dla bohaterki piekłem, a litery prawdziwymi potworami!

Nie miała ani kolegów, ani koleżanek. Mówiono o niej: głupia, chora, nienormalna. Była samotna i zrozpaczona. Jak się więc stało, że dzisiaj jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci? Zobaczcie sami!

Dziecięce postaci inspirowane książkami z cyklu "Magiczne dzieci" Sally Gardner. W spektaklu wykorzystano fragmenty baśni "Brzydkie kaczątko" w przekładzie Stefanii Beylin.

Spektakl przeznaczony dla widzów od 7 roku życia.

Na scenie występuje Anna Porusiło-Dużyńska jako Anna, Beata Duda-Perzyna jako Ruby, Piotr Tworek jako Thomas, Andrzej Perzyna jako Timmy.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: fot. Tomasz Ostrowski

Realizacja

Reżyseria i scenografia: Marek Zákostelecký

Animacje: Daria Kopiec, Agata Mianowska

Muzyka: Pavel Horák

Ruch sceniczny: Aneta Jankowska

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Spektakl wybrałałam celowo żeby pomóc swojemu dziecku z Zespołem Aspergera w oswojeniu mechanizmów fantazjowania dziecięcego oraz 'pomocnych przyjaciół' którzy na co dzień towarzyszą mojej córce w jej wyobraźni i pomagaja radzić sobie z trudnymi sytuacjami emocjonalnymi. Bohaterka Anna też posiłkuje się takimi fantazjowanymi przyjaciółmi, co zrobiło na mojej córce piorunujące wrażenie. Spektakl genijalny dla wszyskich dzieci, ale zwłaszcza dla dzieci z trudnosciami szkolnymi, problemami społecznymi i innymi "odmiennościami" . Jako mama, a jednoczesnie psychiatra szczerze polecam !!!

    ho.....@gm...il.com / 23 kwietnia 2017

Teatr Lalka - Adres i dojazd

Palac Kultury i Nauki
Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

http://www.teatrlalka.pl/pl

Kup bilet