Anna - Brzydkie kaczątko - zdjęcie Anna - Brzydkie kaczątko - zdjęcie Anna - Brzydkie kaczątko - zdjęcie Anna - Brzydkie kaczątko - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy
3 zainteresowane osoby

10.0 / 10

Anna - Brzydkie kaczątko

"Brzydkie kaczątko" w reżyserii Marka Zákostelecký'ego to zaskakująca i nowoczesna interpretacja klasycznej baśni Andersena. Tytułowym kaczątkiem jest dziewczynka, która do czternastego roku życia nie potrafiła przeczytać nawet swojego imienia. Szkoła była dla bohaterki piekłem, a litery prawdziwymi potworami!

Nie miała ani kolegów, ani koleżanek. Mówiono o niej: głupia, chora, nienormalna. Była samotna i zrozpaczona. Jak się więc stało, że dzisiaj jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci? Zobaczcie sami!

Dziecięce postaci inspirowane książkami z cyklu "Magiczne dzieci" Sally Gardner. W spektaklu wykorzystano fragmenty baśni "Brzydkie kaczątko" w przekładzie Stefanii Beylin.

Spektakl przeznaczony dla widzów od 7 roku życia.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: fot. Tomasz Ostrowski

Obsada

Anna: Anna Porusiło - Dużyńska

Ruby: Beata Duda - Perzyna

Thomas: Piotr Tworek

Timmy: Andrzej Perzyna

Realizacja

Reżyseria i scenografia: Marek Zákostelecký

Animacje: Daria Kopiec, Agata Mianowska

Muzyka: Pavel Horák

Ruch sceniczny: Aneta Jankowska

Opinie naszych widzów (1)

  • 10.0/ 10

    Spektakl wybrałałam celowo żeby pomóc swojemu dziecku z Zespołem Aspergera w oswojeniu mechanizmów fantazjowania dziecięcego oraz 'pomocnych przyjaciół' którzy na co dzień towarzyszą mojej córce w jej wyobraźni i pomagaja radzić sobie z trudnymi sytuacjami emocjonalnymi. Bohaterka Anna też posiłkuje się takimi fantazjowanymi przyjaciółmi, co zrobiło na mojej córce piorunujące wrażenie. Spektakl genijalny dla wszyskich dzieci, ale zwłaszcza dla dzieci z trudnosciami szkolnymi, problemami społecznymi i innymi "odmiennościami" . Jako mama, a jednoczesnie psychiatra szczerze polecam !!!

    ho.....@gm...il.com / 23 April 2017

Teatr Lalka

Teatr Lalka powstał w 1945 roku w mieście Samarkanda leżącym w Uzbekistanie. Jego założycielką była Janina Kilian-Stanisławska, która po wkroczeniu Związku Radzieckiego do Polski w 1939 roku została deportowana do Azji Środkowej. Pierwotna nazwa, pod którą na sakmym początku funkcjonował teatr, to Niebieskie Migdały. Pierwszym spektaklem wystawionym w nowo powstałym teatrze była interpretacja dzieła jednego z największych polskich poetów - „Pani Twardowskiej” Adama Mickiewicza.

W 1946 roku Teatr Lalka został przeniesiony do Polski – przez pierwsze dwa lata funkcjonował w Krakowie, zaś później przeniósł się do Warszawy, gdzie na przestrzeni kilku lat korzystał z różnych lokalizacji, aby ostatecznie znaleźć stałą siedzibę w samym centrum Warszawy – w Pałacu Kultury i Nauki. Teatr Lalka zaczął funkcjonować pod obecną nazwą dzięki Władysławowi Jeremie, który w 1950 roku został kierownikiem artystycznym teatru.

Teatr Lalka to miejsce wyjątkowe, które łączy na scenie lalkę i aktora. Teatr Lalka ma niezwykle bogaty repertuar, w którym znaleźć możemy wiele spektakli inspirowanych literaturą, a także mitami kulturowymi. Spektakle Teatru Lalka poruszają cały szereg ważnych z punktu widzenia dziecka tematów – dojrzewania i przemijania, przyjaźni i tolerancji, samotności, dziecięcych marzeń o idealnym świecie i wielu innych. Spektakle znajdujące się w repertuarze Teatru Lalka przyjmują dodatkowo różne ciekawe konwencje – baśniowe, muzyczne, a także kabaretowe. Na deskach Teatru Lalka zobaczyć możemy między innymi takie spektakle jak „Sklep z zabawkami”, „Wiedźmy”, „Czerwony Kapturek” i wiele innych. Teatr Lalka prowadzi również działalność edukacyjną – organizuje różnego rodzaju lekcje teatralne, warsztaty teatralne, a także wycieczki pokazujące kulisy teatru.

Bilety i wejściówki do Teatru Lalka kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 11.00-17.30 oraz w niedzielę w godzinach 11.00-15.00.

Adres i dojazd

Palac Kultury i Nauki
Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

http://www.teatrlalka.waw.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.1
Średnia ocena

25.03 / 12:00

Gatunek: Dla dzieci
9.7
Średnia ocena

08.02 / 10:00

16.02 / 10:00

+ dostępnych 6 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

10.0
Średnia ocena

27.01 / 17:30

28.01 / 12:00

+ dostępnych 9 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
9.0
Średnia ocena
Piękna scenografia, dzieci skupione - co jest bardzo trudne dla takich widzów
- Zofia

11.02 / 12:00

11.02 / 14:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
Kup bilet