Błazen Pana Boga - zdjęcie Błazen Pana Boga - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

8,0 / 10

Błazen Pana Boga

8,0/ 10

Błazen Pana Boga to wersja żywota świętego Franciszka pióra Daria Fo. Święty Franciszek jako patron adeptów sztuki aktorskiej – właśnie w taki sposób włoski noblista przedstawia zakonnika z Asyżu. Mimo, że akcja sztuki rozgrywa się w XII w., problemy poruszane przez Fo są aktualne do dzisiaj – skłaniają do refleksji nad sensem życia i pojmowaniem prawdy.

Błazen Pana Boga w reżyserii Piotra Bikonta to spektakl opowiadający w oryginalny sposób o znanym świętym, służącym Panu nie tylko poprzez prace przy odbudowie zniszczonych kościołów, ale także krzewiącym słowo boże dzięki językowi teatru. Jest to wizja zaskakująca i zupełnie inna od tych, które znane są przeciętnemu odbiorcy.

Stylistyka przedstawienia odwołuje się do tradycji średniowiecznego teatru ludowego, przede wszystkim włoskiego. Dwoje aktorów przedstawia wybrane epizody z życia świętego, wcielając się w szereg rozmaitych postaci. Środki, jakich używają są bardzo proste, jednak sugestywnie odwołują się do wyobraźni.

Widz może spodziewać się wesołej zabawy okraszonej salwami śmiechu, trochę wzruszeń, ale zarazem materiału do refleksji nad skomplikowanym i często niezrozumiałym światem wartości. Całość dopełnia wspaniała gra aktorska Joanny Fidler i Pawła Pabisiaka.

Aby uczcić 40-lecie, Teatr KTO oferuje przez cały rok dla wszystkich 40-latków (rocznik 1977), bilety ulgowe w cenie 25 zł.

W spektaklu występuje Joanna Fidler, Paweł Pabisiak.

Czas trwania: 75 minut

Realizacja

Autor: Dario Fo

Przekład: Agnieszka Skibińska

Adaptacja i reżyseria: Piotr Bikont

Scenografia: Aleksander Janicki

Współpraca scenograficzna: Dariusz Bergier

Kostiumy: Zuzanna Markiewicz

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Błyskotliwe dialogi, bardzo dobra gra aktorska. Inteligenty spektakl dla szerokiej publiczności.

    ma.....@po...ta.onet.pl / 05 lutego 2017

Teatr KTO - Adres i dojazd

http://teatrkto.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.