Trema - zdjęcie Trema - zdjęcie Trema - zdjęcie Trema - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów
127 zainteresowanych osób

8,0 / 10

Trema

Znacie Państwo ten dowcip? „Po czym poznać, że na rowerze jedzie aktor? Bo ma światełko skierowane na siebie…” A ten? „Dwóch aktorów grających w spektaklu bardzo epizodyczne role, po przedstawieniu rozmawia ze sobą w garderobie. Pierwszy mówi: Ale dzisiaj byłeś świetny! Jak stałeś z tą halabardą to naprawdę miałem aż ciarki na plecach. Drugi odpowiada: Dzięki stary, też czułem, że jestem extra. Na to pierwszy: No dobra, a teraz Ty powiedz to samo o mnie…” Stare, ale wciąż zabawne! Tym bardziej, że nie wiecie Państwo nawet jak bardzo prawdziwe…

W naszej najnowszej premierze pokażemy całą paletę aktorskich zalet, wad, przywar, przesądów, narcystycznych inklinacji, histerycznych uniesień czy rozdętych ego. I galerię postaci, które wszystkie te cechy z lubością prezentują.

Spektakl „Trema” przenosi nas w sam środek komicznego teatralnego piekła, w którym we wrzącym kotle emocji, intryg, nadziei i rozczarowań, gotują się aktorzy, reżyserzy i autorzy sztuk. Zaś danie wysmażone w tej piekielnie śmiesznej kuchni ma na premierze smakować niczego nieświadoma publiczność.

Co gotowa jest zrobić aktorka żeby dostać rolę? Czego gotów jest nie zrobić aktor, żeby nie dostała tej roli? Co gotowy jest zrobić reżyser, żeby dostać dobrą recenzję? Co gotów jest zrobić recenzent, żeby nie musieć oglądać sztuki? Czego nie robi autor sztuki, choć z pewnością zrobić powinien? I co są w stanie zrobić wszyscy, żeby usłyszeć brawa?

Wiele osób na scenie – każda inna, każda osobna, każda maksymalnie zakręcona na swój własny sposób. Łączą je tylko dwie rzeczy – marzenie, że właśnie tym razem nastąpi sukces, który wszystko zmieni i …trema….

„Trema” to przezabawna i uroczo przewrotna komedia, pokazująca w krzywym zwierciadle teatralne środowisko i teatralną kuchnię. Nikt z bohaterów nie został oszczędzony. Każda małostkowość, śmiesznostka czy groteskowa fobia zostały bezlitośnie groteskowo ujawnione.

Na Waszych oczach aktorzy będą tworzyć przepis na wielką sceniczna katastrofę. Ale za to jakże zabawną! Po tym spektaklu już nigdy nie uwierzycie Państwo w to co zobaczycie na teatralnej scenie…

Czas trwania: 150 minut

Realizacja

Autor – David French

Tłumaczenie – Bartosz Wierzbięta

Reżyseria – John Weisgerber

Scenografia i kostiumy – Anna Adamek

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl - dziękuję

  ba.....@gm...il.com / 24 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Naprawdę wspaniale zagrany spektakl. Sugestywnie i zabawnie przedstawione postacie – nieprzerysowane. Moja japońska połówka uwielbia polski teatr. Jesteśmy u Państwa częstymi gośćmi. Pozdrawiamy.

  ta.....@....pl / 07 września 2018

 • 10,0/ 10

  Doskonale sie bawiłam dzięki Aktorom, którzy pokazali cały kunszt sztuki występowania przed publicznością, nie obawiając się drobnych niedoskonałości, w mistrzowski sposób przekuwając je w najwyższej klasy aktorstwo. Szczególnie Przemysław Sadowski i Robert Rozmus - chapeau bas Panowie !

  ha.....@....pl / 31 lipca 2018

 • 9,0/ 10

  Świetna gra aktorska, Sadowski i Rozmus wymiatają

  ra.....@gm...il.com / 09 marca 2019

 • 7,0/ 10

  Obsada aktorska bardzo dobra.Przemysław Sadowski i Robert Rozmus kłaniam się nisko- mistrzostwo. Czasami sceny się dłużyły, ale ogólnie polecam.

  ag.....@....pl / 31 stycznia 2019

Teatr Komedia - Adres i dojazd

ul. Słowackiego 19a
01-592 Warszawa

http://www.teatrkomedia.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,2
Średnia ocena
Komiczny, a jednocześnie poruszający poważne tematy. Duet Szczepkowskiej i Jurkowskiego genialny
- Maria

25.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,2
Średnia ocena
Wspaniałe doświadczenie! Spektakl zupełnie inny niż w "klasycznym teatrze". Warto spróbować!
- Agnieszka

18.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,5
Średnia ocena

31.08 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

7,0
Średnia ocena

12.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
6,5
Średnia ocena
Świetna gra aktorska! Niesamowity klimat i bardzo się uśmiałam. Ciekawa historia.
- Marianna

10.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,7
Średnia ocena

06.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.