The Big Bang, czyli Wielki Wybuch - zdjęcie The Big Bang, czyli Wielki Wybuch - zdjęcie The Big Bang, czyli Wielki Wybuch - zdjęcie The Big Bang, czyli Wielki Wybuch - zdjęcie The Big Bang, czyli Wielki Wybuch - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów

8,7 / 10

The Big Bang, czyli Wielki Wybuch

Zapraszamy na najbardziej zwariowany musical świata.

Poznajcie Państwo Jeda (Artur Chamski) i Boyda (Mateusz Banasiuk), którzy wraz ze swoim przyjacielem pianistą ( Jacek Kita), którzy próbują sprzedać swój pomysł na musical pod tytułem ,,The Big Bang”, owi gentelmeni prezentują historię świata od jego narodzin aż do dzisiaj. Jako twórcy najdroższego musicalu w historii opowiadającego o dziejach ludzkości – na który to właśnie zbierają pieniądze – domorośli autorzy sami wcielają się w coraz to nowe postacie, tworzą na oczach widzów kostiumy, wykorzystując najbardziej nieoczekiwane elementy wyposażenia wypożyczonego mieszkania, śpiewają, tańczą i opowiadają dzieje cywilizacji – słowem robią wszystko, by przekonać do zainwestowania w produkcję ich show. Przekonują, że sukces jest gwarantowany, brakuje im tylko jednego – środków finansowych w wysokości, bagatela, 83 milionów dolarów na produkcję.

I tak oto na oczach widzów powstaje „The Big Bang” – musicalowa parodia, w której dwójka aktorów poprzez zaskakująco zabawne i przewrotne piosenki oraz skecze przedstawia historię świata „w pigułce” – od Wielkiego Wybuchu i czasów Adama i Ewy, aż po wiek XX.

Zapewniamy, wybierając się na „The Big Bang” zobaczycie Państwo zaskakująco „alternatywnie”, zagraną tylko przez dwóch aktorów (ale za to jak brawurowo!), historię świata, która bawi do łez. Bowiem tu wszystko postawione jest na głowie i „pojechane po bandzie”. Jed i Boyd, mówiąc kolokwialnie, nie biorą zakładników – ich wersja historii cywilizacji jest, delikatnie mówiąc, mało ortodoksyjna i wymykająca się jakiejkolwiek poprawności politycznej. To humor i zabawa w najczystszej postaci, nie stroniąca od ryzykownych historycznie skojarzeń i nieoczekiwanego połączenia wyrafinowanych językowo konstrukcji z dosadnym i obrazoburczym humorem. To Monthy Phyton połączony z Saturday Night Live oraz Stand up wsparty komedią dell’arte. Zatem dla każdego coś śmiesznego!

UWAGA! Spektakl przeznaczony dla widzów od 16 roku życia. W sztuce używany jest „ ostry” język.

Na scenie występuje Artur Chamski jako Jed, Mateusz Banasiuk jako Boyd.

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia: Teatr Komedia/ Olaf Tryzna

Realizacja

"THE BIG BANG, czyli WIELKI WYBUCH" Libretto - Boyd Graham

Scenariusz i teksty piosenek – Boyd Graham

Muzyka – Jed Feuer

Adaptacja i tłumaczenie – Tomasz Dutkiewicz

Reżyseria – Tomasz Dutkiewicz

Scenografia – Wojciech Stefaniak

Choreografia - Joanna Semeńczuk

Aranżacje piosenek - Tomasz Filipczak

Przygotowanie wokalne - Monika Malec

Przygotowanie muzyczne - Jacek Kita

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Znakomite. Ogromny szacunek dla wszystkich Panów!

  as.....@....pl / 26 września 2022

 • 10,0/ 10

  Panowie mają talent. Brzuch mnie boli od śmiechu. Polecam od serca.

  my.....@gm...il.com / 25 września 2022

 • 10,0/ 10

  Panowie, najniższe ukłony z bananem na twarzy!!! Dziekujemy!!! Rewelacja!!!

  de.....@in...ia.pl / 25 września 2022

 • 10,0/ 10

  Genialnie zagrany spektakl! Świetna gra aktorska, fantastyczny humor i scenariusz. Polecam wszystkim którzy chcą oderwać się od szarej rzeczywistości.

  ma.....@gm...il.com / 26 kwietnia 2022

 • 8,0/ 10

  Fenomenalna gra aktorska, znakomite pomysły na kostiumy i dekoracje, miejscami żenujący poziom dowcipu - niemniej jeśli tylko nie ma się spiętego... charakteru i dopuszcza się hołdowanie nieco plebejskim gustom to zdecydowanie polecam :)

  kr.....@ga...ta.pl / 28 czerwca 2022

Teatr Komedia - Adres i dojazd

ul. Słowackiego 19a, Warszawa

http://www.teatrkomedia.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.