Kontrabanda - zdjęcie Kontrabanda - zdjęcie Kontrabanda - zdjęcie Kontrabanda - zdjęcie Kontrabanda - zdjęcie Kontrabanda - zdjęcie Kontrabanda - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów
43 zainteresowanych osób

8.4 / 10

Kontrabanda

Jest rok 1932 – czasy Wielkiego Kryzysu i prohibicji. Przenosimy się w okolice Wodospadu Niagara po kanadyjskiej stronie granicy. Miła i niewielka restauracja otwarta za wszystkie oszczędności przez Irvinga Bubbalowe’a i jego córkę Honey za kilka godzin uroczyście rozpocznie swoją działalność. Główną atrakcją restauracji ma być światowej sławy śpiewak operowy i jednocześnie znakomity kucharz przybyły wprost z Francji – Francois LaPlouffe. Za parę godzin najznamienitsi goście z okolicy przybędą na uroczyste otwarcie restauracji, a mistrz La Plouffe osiągnie wysokie „C” w kulinariach i śpiewie.

Brzmi dobrze? No cóż, nic bardziej mylnego…

Zanim zdąży się rozgrzać piec w restauracji, zjawi się tam bezrobotny kucharz podający się za kogoś innego, policjant Kanadyjskiej Policji Konnej podający się za siebie, inspektorka Departamentu Imigracji „podająca” siebie w ramiona policjanta, kierowca ciężarówki podający wyłącznie skrzynki z towarem i sam szef mafii z Chicago wraz z grupą ponurych gangsterów, którzy niczego nie podają zaś wszystko chcą zabrać… I oczywiście właściciel restauracji wraz z córką, którzy będą musieli podać gościom powód tej całej gastronomicznej katastrofy.

Kontrabanda, to uroczo zagmatwana i zabójczo śmieszna farsa, która uruchamia cały teatralny zasób stylów i konwencji, łącząc w szalonym tyglu żarty słowne z dowcipami sytuacyjnymi i komedią pomyłek. Do tego jak zwykle w Teatrze Komedia – znakomita gwiazdorska obsada, niezwykle efektowna dekoracja i przebojowa inscenizacja. Zabawa i śmiech w najczystszej postaci!

Czas trwania: 150 minut
Źródło zdjęcia: www.teatrkomedia.pl

Realizacja

Autorzy: Marcia Kash i Douglas E. Hughes

Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak

Reżyseria: John Weisgerber

Scenografia i kostiumy: Paulina Czernek

Opinie naszych widzów (5)

 • 10.0/ 10

  Absolutnie świetny!!!

  ag.....@gm...il.com / 26 September 2018

 • 10.0/ 10

  Świetna gra aktorska. Genialny spektakl na randkę żoną 😊.

  ka.....@gm...il.com / 14 July 2018

 • 7.0/ 10

  Spektakl można raz obejrzeć, zaczyna się dość nudno, ale potem się rozkręca, jest zabawny, można się pośmiać. Siódemka za rolę córki właściciela - kompletne nieporozumienie, zagrane bardzo przeciętnie. Sceny bez udziału córki właściciela super: świetnie zagrane, zabawne, jak tylko się pojawia Alżbieta Lenska (córka właściciela) czar pryska. Być może jeśli by tę rolę zagrał ktoś inny to inne też było by wrażenie. Mimo wszystko polecam, jest lekki, dobra gra aktorska (za jednym wyjątkiem), zabawny.

  ka.....@gm...il.com / 12 October 2018

 • 7.0/ 10

  Byłem na lepszych ale ogólnie fajna sztuka.

  kr.....@gm...il.com / 15 July 2018

 • 4.0/ 10

  Prosta sztuka, dialogi często mało śmieszne, aczkolwiek gra aktorów na dobrym poziomie.

  da.....@gm...il.com / 24 July 2018

Teatr Komedia

Północne Centrum Sztuki Teatr Komedia to kulturalne miejsce na mapie Warszawy, które od ponad 50 lat bawi i wzrusza nie tylko warszawską publikę.

Prezentowane na deskach Teatru wydarzenia kulturalne to lekki, miły i przyjemny repertuar za sprawą, którego chcemy udowadniać tezę mówiącą o tym, że śmiech jest lekarstwem na wszystkie troski i smutki!

Kalendarz kulturalnych wydarzeń stolicy obfituje w wiele kulturalnych i rozrywkowych propozycji, ale tylko w repertuarze Teatru Komedia są one tak barwne i śmieszne. Dzieje się tak za sprawą starannie dobieranych sztuk, ich scenariuszy, oprawy, scenografii a także obsady, która gwarantuje spędzenie wieczoru w doborowym towarzystwie gwiazd polskiej sceny teatralnej i filmowej.

W repertuarze warszawskich teatrów znajdziecie Państwo wiele wybitnych przedstawień, ale tylko Teatr Komedia gwarantuje pełny uśmiech na twarzy! Na teatralnym afiszu znajdziecie Państwo bogaty repertuar, w którym brylują komedie obyczajowe, komedie romantyczne, komedie z elementami stand-upu, groteski czy komedii dell’arte, a także brawurowo odegrane farsy i zapadające w oko i ucho musicale.

Dokładamy wszelkich starań, aby prezentowany w naszym Teatrze repertuar odpowiadał Państwa oczekiwaniom względem komedii i szeroko pojmowanej rozrywki. Zależy nam, aby spędzony z nami czas był dla Państwa niesamowitym przeżyciem zarówno kulturalnym, jak i rozrywkowym, o którym długo się nie zapomina i do którego chce się wracać nie tylko wspomnieniami.

Zobaczcie Państwo sami, co przygotowaliśmy na najbliższe miesiące i śmiejcie się z nami!

Adres i dojazd

ul. Słowackiego 19a
01-592 Warszawa

http://www.teatrkomedia.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.8
Średnia ocena
Po prostu trzeba obejrzeć!
- Sławomir

08.12 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
8.8
Średnia ocena
I wesoło i poważnie. Znakomita gra aktorska
- Karol

26.10 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9.0
Średnia ocena

27.10 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.