Człowiek dwóch szefów - zdjęcie Człowiek dwóch szefów - zdjęcie Człowiek dwóch szefów - zdjęcie Człowiek dwóch szefów - zdjęcie Człowiek dwóch szefów - zdjęcie Człowiek dwóch szefów - zdjęcie Człowiek dwóch szefów - zdjęcie

Średnia ocena

27 oddanych głosów
268 zainteresowanych osób

8,5 / 10

Człowiek dwóch szefów

Dwa etaty, dwie pensje, niewielkie umiejętności i jeszcze mniej do zrobienia… No, może tylko trochę sprytu, ażeby skutecznie lawirować pomiędzy oczekiwaniami pracodawców i poczuciem pewności w bezczelnym kłamaniu prosto w oczy wszystkim i na każdy temat.

Brzmi zachęcająco?

Francis Henshall jest rozbrajająco słodkim łobuzem. Ma niezwykły talent do pakowania się w karkołomne sytuacje i ogromny apetyt. Nie ma za to kompletnie żadnych pieniędzy i za grosz ochoty na uczciwą pracę. Wobec tego zatrudnia się jednocześnie u dwóch szefów, licząc na to, że… Cóż, powinien rozsądnie liczyć wyłącznie na wynikające z tego kłopoty, ale to nie w stylu Francisa… Jego obaj szefowie przybywają do tego samego hotelu i chcą zamieszkać w tym samym pokoju. Zabawa się zaczyna…

Dodajmy do tego jeszcze planowany ślub uroczej młodej pary, zabójstwo byłego narzeczonego panny młodej, pojawienie się nieżyjącego byłego narzeczonego, który jednak nie umarł, choć nie wiadomo dlaczego jest kobietą, a w dodatku siostrą swojego nieżyjącego brata…Mało? Ojciec panny młodej jest winien pieniądze nieżyjącemu narzeczonemu, który jednak żyje i upomina się jednocześnie o pieniądze i o rękę dawnej narzeczonej. Tyle, że jest przecież swoją własną siostrą, co może stanowić jednak pewien problem. W każdym razie na pewno dla panny młodej.

Obecny narzeczony chce zabić konkurenta, zaś konkurent, czyli siostra swojego nieżyjącego brata chce wyjść za mąż za zabójcę swojego brata, czyli byłego narzeczonego panny młodej, obecnie poszukiwanego przez policję. No, ale o tym nie wie nikt. A już z pewnością nie Francis, który jest zatrudniony jednocześnie właśnie przez siostrę nieżyjącego narzeczonego, która chwilowo jest swoim nieżyjącym bratem i przez narzeczonego siostry, który zabił jej brata…

Jednak przede wszystkim jest bardzo głodny i z chwili na chwilę coraz bardziej zakochany w księgowej ojca panny młodej, który właśnie dziwi się, co stało się z pieniędzmi dla żyjącego byłego narzeczonego jego córki, który został zabity przez narzeczonego swojej siostry, która teraz chce odebrać pieniądze należne jej nieżyjącemu bratu, a które miał jej wręczyć Francis…

Dosyć. Tego nie da się zrozumieć nie oglądając w Teatrze Komedia wspaniałej sztuki Richarda Beana Człowiek dwóch szefów. Ta wspaniała komedia, będąca błyskotliwą przeróbką słynnej sztuki Carlo Goldoniego Sługa dwóch panów, została przeniesiona przez autora z osiemnastowiecznej Wenecji do Brighton w Anglii i dzieje się w 1963 roku.

W każdej minucie spektaklu mieszają się sceniczne style i konwencje – komedia del arte, farsa, komedia sytuacyjna, slapstick czy wreszcie stand up comedy z udziałem teatralnej publiczności.

Czas trwania: 180 minut
Źródło zdjęcia: https://www.teatrkomedia.pl

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Richard Bean

Przekład: Klaudyna Rozhin

Reżyseria: Tomasz Dutkiewicz

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Dorota Roqueplo

Opracowanie muzyczne: Tomasz Dutkiewicz

Aranżacje muzyczne: Krzysztof Maciejowski

Opinie naszych widzów (12)

 • 10,0/ 10

  Spektakl rewelacja. Widownia płakała ze śmiechu - dawno się tak nie uśmiałam! Świetny kontakt z publicznością i przezabawne improwizacje, które rozśmieszyły nie tylko widzów ale i aktorów. Do tego teatr przyjazny "wejściówkowiczom". Siedziałam w drugim rzędzie ;-) czyli pozwalają na zajęcie wszystkich wolnych miejsc. Polecam!

  li.....@....pl / 24 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Super że była muzyka the Beatle's dodana do świetnej gry aktorów wyszłam zrelaksowana polecam

  mk.....@....pl / 15 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Cudowny spektakl! Wspaniała gra aktorska. Aktorzy w cudowny sposób odzwierciedlali grane przez siebie postacie. Interakcja z widownią świetna.. Spektakl z ogromną dawką humoru, 3 godziny gwarantowanego śmiechu :) Szczerze polecam :)

  ju.....@gm...il.com / 15 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Absolutnie fenomenalny!!!!!!!!!!!!! Porządna dawka śmiechu i kultury w jednym :)

  ag.....@gm...il.com / 26 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  bardzo dobry spektakl. Niewątpliwym atutem jest aktywne włączenie do spektaklu widowni, a uroku dodaje wykonanie przebojów Beatlesów.

  ha.....@po...ta.onet.pl / 15 listopada 2018

Teatr Komedia

Północne Centrum Sztuki Teatr Komedia to kulturalne miejsce na mapie Warszawy, które od ponad 50 lat bawi i wzrusza nie tylko warszawską publikę.

Prezentowane na deskach Teatru wydarzenia kulturalne to lekki, miły i przyjemny repertuar za sprawą, którego chcemy udowadniać tezę mówiącą o tym, że śmiech jest lekarstwem na wszystkie troski i smutki!

Kalendarz kulturalnych wydarzeń stolicy obfituje w wiele kulturalnych i rozrywkowych propozycji, ale tylko w repertuarze Teatru Komedia są one tak barwne i śmieszne. Dzieje się tak za sprawą starannie dobieranych sztuk, ich scenariuszy, oprawy, scenografii a także obsady, która gwarantuje spędzenie wieczoru w doborowym towarzystwie gwiazd polskiej sceny teatralnej i filmowej.

W repertuarze warszawskich teatrów znajdziecie Państwo wiele wybitnych przedstawień, ale tylko Teatr Komedia gwarantuje pełny uśmiech na twarzy! Na teatralnym afiszu znajdziecie Państwo bogaty repertuar, w którym brylują komedie obyczajowe, komedie romantyczne, komedie z elementami stand-upu, groteski czy komedii dell’arte, a także brawurowo odegrane farsy i zapadające w oko i ucho musicale.

Dokładamy wszelkich starań, aby prezentowany w naszym Teatrze repertuar odpowiadał Państwa oczekiwaniom względem komedii i szeroko pojmowanej rozrywki. Zależy nam, aby spędzony z nami czas był dla Państwa niesamowitym przeżyciem zarówno kulturalnym, jak i rozrywkowym, o którym długo się nie zapomina i do którego chce się wracać nie tylko wspomnieniami.

Zobaczcie Państwo sami, co przygotowaliśmy na najbliższe miesiące i śmiejcie się z nami!

Adres i dojazd

ul. Słowackiego 19a
01-592 Warszawa

http://www.teatrkomedia.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,2
Średnia ocena

08.07 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,4
Średnia ocena

19.07 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,1
Średnia ocena
Kapitalny tekst, nigdy w życiu tak się nie śmiałam, jak podczas tego przedstawienia!
- Tamara

23.06 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

6,9
Średnia ocena

29.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
7,3
Średnia ocena
Świetnie się bawiłam
- Bożena

27.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
4,0
Średnia ocena

Dziś / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.