Apartament prezydencki - zdjęcie Apartament prezydencki - zdjęcie Apartament prezydencki - zdjęcie Apartament prezydencki - zdjęcie Apartament prezydencki - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów
74 zainteresowanych osób

4,0 / 10

Apartament prezydencki

“W Hollywood moralność człowieka znaczy mniej od jego tweetów.” /Anonim/

Czerwony dywan, błyski fleszy, szerokie uśmiechy, wywiady, podziękowania, ucałowania, wielbiciele, adoratorzy, fani, splendor, podziw i sława…

Hollywood w najbardziej obiegowym wydaniu – fabryka snów, fabryka Gwiazd, fabryka nierzeczywistych światów, nierzeczywistych bohaterów i bardzo rzeczywistych pieniędzy…

Apartament prezydencki w słynnym hollywoodzkim hotelu Chateau Marmont. Wieczór wręczenia Złotych Globów. Patrick Zane, jeden z najsłynniejszych hollywoodzkich aktorów, symbol męskości i gwiazda filmów akcji, wyrusza na uroczystość wręczenia Złotych Globów. To ma być “jego” wieczór.

Jednak w jego apartamencie dzieją się rzeczy, które znacząco rozmijają się ze scenicznym employ aktora i niekoniecznie powinny ujrzeć światło dzienne. Dobrze wie o tym jego agent, który za wszelką cenę stara się skutecznie posprzątać cały “bałagan”, który pozostawiła po sobie w hotelu Gwiazda.

Otóż słowa “skutecznie” i “za wszelka cenę” w Hollywood nabierają specjalnego znaczenia.

Dość powiedzieć, że nieżywa naga męska prostytutka na podłodze apartamentu oraz duże ilości znajomo wyglądającego białego proszku na stoliku, to tylko jedne z wielu niekoniecznie pożądanych elementów skandalicznej układanki rujnującej świetlisty image filmowego gwiazdora.

“Apartament prezydencki” to połączenie “Pulp fiction” Quentina Tarantino z serialem HBO “Ray Donovan”. To, mówiąc kolokwialnie, najbardziej „pojechana po bandzie” komedia, która w przewrotny i błyskotliwy sposób burzy wszystkie cukierkowe wyobrażenie o fabryce snów. To bezlitosna i inteligentna satyra na przemysł filmowy, w którym nie istnieje świętość, której nie można by zszargać i hipokryzja, której granic nie można by przekroczyć.

Zawsze bowiem znajdą się ludzie, którzy za odpowiednio sowitą gratyfikację ukryją wszelkie niewygodne fakty i błyszczącym brokatem PR-u zatuszują nawet największą rysę na wizerunku uwielbianej przez świat Gwiazdy.

“Apartament prezydencki” – czarna komedia, która śmiechem zdemoluje wszelkie Twe kolorowe złudzenia na temat show-businessu.

Uwaga!

W spektaklu pojawiają się sceny nagości oraz używane jest ostre słownictwo.

Spektakl dozwolony od lat 18.

W przedstawieniu używane są wyroby tytoniowe.

Czas trwania: 85 minut

Realizacja

"APARTAMENT PREZYDENCKI" Michael McKeever

Przekład – Jacek Kaduczak

Reżyseria – Tomasz Dutkiewicz

Scenografia – Wojciech Stefaniak

Kostiumy - Anna Adamek

Opinie naszych widzów (4)

 • 4,0/ 10

  Raczej średnio śmieszny, ale pójść można.

  en.....@gm...il.com / 18 kwietnia 2019

 • 3,0/ 10

  Naprawdę najlepszą częścią był chyba sam fakt wyjścia do teatru, natomiast przedstawienie.. cóż. Fabuła po prostu nudna. Przedstawienie było jak dla mnie zbyt dosłowne. Ani bawiło, ani skłaniało do refleksji. Chyba, że elementem bawiącym miały być wulgaryzmy lub nagość, co moim zdaniem może być oczywiście środkiem wyrazu ale nie powinno być sednem przedstawienia. A jeśli nim nie było, to nie wiem niestety co nim miało być. Gra aktorska za to ratowała ten niezbyt ciekawy scenariusz. Dla aktorów ukłon za zaangażowanie.

  ge.....@ic...ud.com / 09 stycznia 2019

 • 3,0/ 10

  Mało ciekawa fabuła, średnia gra aktorska i jak na teatr komedia to mało śmieszne. Drugi raz na tą sztukę nie wybrałbym się.

  m......@....pl / 07 stycznia 2019

 • 3,0/ 10

  Spektakl mocno średni. Gdyby nie doskonała gra aktorów grających dyrektora i pokojówkę byłoby nie do zniesienia. Przeklęństwa nie załatwią sprawy trzeba coś więcej.Momentami nudne - dobrze że było krócej niż zapowiadano bo widzowie by posnęli.

  ma.....@on...et.eu / 31 grudnia 2019

Teatr Komedia

Północne Centrum Sztuki Teatr Komedia to kulturalne miejsce na mapie Warszawy, które od ponad 50 lat bawi i wzrusza nie tylko warszawską publikę.

Prezentowane na deskach Teatru wydarzenia kulturalne to lekki, miły i przyjemny repertuar za sprawą, którego chcemy udowadniać tezę mówiącą o tym, że śmiech jest lekarstwem na wszystkie troski i smutki!

Kalendarz kulturalnych wydarzeń stolicy obfituje w wiele kulturalnych i rozrywkowych propozycji, ale tylko w repertuarze Teatru Komedia są one tak barwne i śmieszne. Dzieje się tak za sprawą starannie dobieranych sztuk, ich scenariuszy, oprawy, scenografii a także obsady, która gwarantuje spędzenie wieczoru w doborowym towarzystwie gwiazd polskiej sceny teatralnej i filmowej.

W repertuarze warszawskich teatrów znajdziecie Państwo wiele wybitnych przedstawień, ale tylko Teatr Komedia gwarantuje pełny uśmiech na twarzy! Na teatralnym afiszu znajdziecie Państwo bogaty repertuar, w którym brylują komedie obyczajowe, komedie romantyczne, komedie z elementami stand-upu, groteski czy komedii dell’arte, a także brawurowo odegrane farsy i zapadające w oko i ucho musicale.

Dokładamy wszelkich starań, aby prezentowany w naszym Teatrze repertuar odpowiadał Państwa oczekiwaniom względem komedii i szeroko pojmowanej rozrywki. Zależy nam, aby spędzony z nami czas był dla Państwa niesamowitym przeżyciem zarówno kulturalnym, jak i rozrywkowym, o którym długo się nie zapomina i do którego chce się wracać nie tylko wspomnieniami.

Zobaczcie Państwo sami, co przygotowaliśmy na najbliższe miesiące i śmiejcie się z nami!

Adres i dojazd

ul. Słowackiego 19a
01-592 Warszawa

http://www.teatrkomedia.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,6
Średnia ocena

28.07 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,2
Średnia ocena

08.07 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
8,9
Średnia ocena
Dwie pełne śmiechu godziny, które przeniosły dobry nastrój na kolejny dzień. Polecam!
- Ewelina

22.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

6,9
Średnia ocena

29.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
7,3
Średnia ocena
Świetnie się bawiłam
- Bożena

27.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
8,4
Średnia ocena
Doskonała gra aktorska z pięknymi aktorkami i ciekawymi perypetii
- Włodzimierz

22.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.