Wiera Gran - zdjęcie

Wiera Gran

Wiera Gran była artystką światowego formatu. Niezwykle utalentowana, obdarzona głębokim głosem, występowała m. in. z Edith Piaf, Charles’em Aznavourem, Jacques’em Brellem w najsłynniejszych salach koncertowych świata.

Była również niezwykłą kobietą – piękną, pełną pasji i życia.

Na Wierę Gran padł jednak cień – przez większość swojego w życia zaszczuwana, walczyła z oskarżeniami o kolaborację z Gestapo.

Twórcy spektaklu dokonują uważnej analizy psychiki artystki, łącząc spowiedź starszej kobiety ze wspomnieniami z pełnej blasków przeszłości. Przywoływane w czasie przedstawienia piosenki dopełniają barwny obraz artystki. „Wiera Gran” to opowieść o polskiej śpiewaczce i aktorce kabaretowej żydowskiego pochodzenia. O wielkiej, ale zapomnianej gwieździe estrady.

Ten kameralny spektakl, grany w Piwnicy Warsza, przenosi widza zarówno do nowojorskiej Carnegie Hall, koncertowych sal w Paryżu, Tel Awiwie, jak i do kawiarni warszawskiego getta Cafe Sztuka, gdzie niegdyś koncertowała Wiera Gran.

Twórcy spektaklu, podążając śladami Wiery Gran, chcieli upamiętnić tę niezwykłą postać, która bywała w kamienicy przy alei „Solidarności” 93 – dzisiejszym Teatrze Kamienica (dawne Leszno 13) oraz koncertowała w Cafe Sztuka przy ulicy Leszno 2.

W spektaklu występują między innymi Justyna Sieńczyłło, Paweł Burczyk.

Źródło zdjęcia: http://teatrkamienica.pl

Realizacja

Autor: Anna Burzyńska

Reżyseria: Barbara Sass

Scenariusz: Anna Burzyńska

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Ewa Krauze

Reżyseria światła: Wiesław Zdort

Stylizacja: Marzena Sojda

Muzyka i aranżacje: Mariusz Dubrawski

Zdjęcia: Rafał Latoszek

Altówka: Justyna Janiszewska

Akordeon: Klaudiusz Baran

Kontrabas: Mirosław Wiśniewski

Fortepian: Mariusz Dubrawski

Teatr Kamienica - Adres i dojazd

aleja Solidarności 93
00-144 Warszawa

http://teatrkamienica.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.