Via-gra - zdjęcie Via-gra - zdjęcie Via-gra - zdjęcie Via-gra - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów
150 zainteresowanych osób

7,5 / 10

Via-gra

Słodko-gorzka, nad wyraz inteligentna komedia z wątkiem kryminalnym w tle. "Via-gra" to życiowy spektakl o codziennej rutynie w małżeństwie, skrywanych przez lata pretensjach, niespełnionych marzeniach, porzuconych i na nowo rozpalonych ambicjach oraz odradzającym się apetycie na życie.

On (Przemysław Bluszcz) – przedsiębiorca w średnim wieku, który poświęcił życie swojej firmie, ona (Justyna Sieńczyłło) – kobieta przyzwyczajona do luksusu, spragniona miłości i uwagi, ale przez lata zaniedbywana przez męża. Walter i Renata od dawna są razem, jednocześnie będąc osobno. Punktem zwrotnym staje się dla niego przejście na emeryturę. Wówczas stara się naprawić i wynagrodzić żonie stracone lata. W szczerej rozmowie całą odpowiedzialność za nieudany związek bierze na siebie. Nie wie, że jego starania skazane są na niepowodzenie, ponieważ żona od dziesięciu lat ma kochanka (Waldemar Błaszczyk) - sąsiada i jednocześnie serdecznego przyjaciela Waltera. Czy próba ratowania tego związku powiedzie się?

Autor tekstu, popularny niemiecki dramaturg Fred Apke, bawi widzów przewrotnymi dialogami, jednocześnie prowokując do refleksji nad ich własnym życiem. Lekka, komediowa forma pozwala na dystans wobec spraw ważnych i poważnych. Puenta sztuki pozostawia z pytaniem o sens zmian w życiu - lepiej późno niż wcale?

Na scenie występuje Justyna Sieńczyłło jako Renata, Przemysław Bluszcz jako Walter, Waldemar Błaszczyk jako Rysiek.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Autor: Fred Apke

Reżyseria: Tomasz Obara

Tłumaczenie: Marta Klubowicz Scenografia i kostiumy: Tomasz Obara, Justyna Sieńczyłło Zdjęcia: Rafał Latoszek

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Polecam

  Wo.....@....pl / 17 października 2019

 • 8,0/ 10

  Strasznie nudna pierwsza połowa, nic się nie dzieje, cały czas mało maślane. Druga połowa fajna, dużo lepsza, śmieszniejsza. Luźny spektakl, liczyłem na głębszą puentę.

  ku.....@gm...il.com / 15 lutego 2020

 • 7,0/ 10

  Spodziewaliśmy się czegoś innego. Małżeńskie kłótnie, niestety, znamy z własnego domu. Po co jeszcze katować się tym w teatrze? Może warto pomyśleć nad rabatami na spektakl dla narzeczonych. Niech wiedzą, co ich czeka w przyszłości... ha ha ha

  ma.....@....pl / 12 listopada 2019

 • 4,0/ 10

  Taka polska komedyjka.

  n......@ic...ud.com / 18 marca 2021

 • 2,0/ 10

  Dramat. Disco polo w teatrze. Szkoda czasu.

  wo.....@zm...ki.waw.pl / 14 października 2020

Teatr Kamienica - Adres i dojazd

aleja Solidarności 93
00-144 Warszawa

http://teatrkamienica.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.