Czarna komedia - zdjęcie Czarna komedia - zdjęcie Czarna komedia - zdjęcie Czarna komedia - zdjęcie

Średnia ocena

28 oddanych głosów
258 zainteresowanych osób

7,4 / 10

Czarna komedia

“Czarna komedia” Petera Schaffera to jedna z najczęściej grywanych komedii na świecie. Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie, jakby w ich świecie panowała jasność, kiedy jednak na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku, stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek.

Młody, dobrze zapowiadający się rzeźbiarz staje przed podwójną życiową szansą. Tego samego dnia, w jego mieszkaniu ma się pojawić słynny milioner, koneser sztuki, zainteresowany kupnem jego prac, a także przyszły teść - groźny Pułkownik. Na obu powinien zrobić piorunujące wrażenie. Chcąc więc zaprezentować się jak najlepiej, pożycza z mieszkania nieobecnego przyjaciela stylowe meble. I pewnie wszystko poszłoby gładko, gdyby…nagle nie zgasło światło. Awaria wywołuje lawinę niespodziewanych zdarzeń. W ciemnościach spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilku, dość niespodziewanych gości. Wymagająca angielska narzeczona wraz z papciem - niezrównoważonym wojskowym; nieznosząca sprzeciwu kochanka; sąsiadka - stara panna, amatorka śpiewania psalmów i wyskokowych trunków; sąsiad gej - uroczy, zmanierowany, wykwintny i podkochujący się w głównym bohaterze. Do tego wszystkiego elektryk, którego nietrudno pomylić z milionerem i wreszcie milioner, którego dość łatwo można wziąć za pracownika elektrowni.

W spektaklu występują między innymi Mateusz Damięcki jako Bringdsley, Jan Wieczorkowski jako Harold, Andżelika Piechowiak jako Carol, Marieta Żukowska jako Clea, Marta Wierzbicka jako Clea, Anna Maria Jarosik jako Carol.

Czas trwania: 150 minut

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Mistrzostwo!

  ma.....@gm...il.com / 09 września 2019

 • 9,0/ 10

  Spektakl dość zabawny, aktorzy znakomicie wcielili się w swoje role. Pani Elżbieta Jarosik zagrała rewelacyjnie. Polecam sztukę. Bardzo miłym akcentem było również witanie i zabawianie gości przez Pana Emiliana Kamińskiego.

  ka.....@gm...il.com / 07 września 2020

 • 8,0/ 10

  Rola p. Jana W. rewelacyjna;)

  pa.....@gm...il.com / 26 stycznia 2020

 • 6,0/ 10

  Niestety wiele lat temu widziałem to przedstawienie w wykonaniu m.innymi Golasa i Pokory i to przedstawienie mu nie dorównuje. CZARNA KOMEDIA to majstersztyk autorski i wymaga perfekcyjnej reżyserii oraz aktorow o wybitnych zdolnościach komediowych. Tego brakowało parze głównych aktorow. Bardzo dobrzy byli natomiast Lenartowicz i Wieczorkowski,, ktorzy w zasadzie teoretycznie powinni byc drugoplanowych.

  ma.....@gm...il.com / 10 lutego 2020

 • 5,0/ 10

  Czytając wcześniejsze recenzje, spodziewałam się, ze będzie fajniej. Jedna świetna kreacja Wieczorkowskiego, a reszta może być. Widziałam lepsze spektakle.

  ka.....@....pl / 05 grudnia 2019

Teatr Kamienica - Adres i dojazd

aleja Solidarności 93
00-144 Warszawa

http://teatrkamienica.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.