Czarna komedia - zdjęcie Czarna komedia - zdjęcie Czarna komedia - zdjęcie Czarna komedia - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów
82 zainteresowanych osób

8,4 / 10

Czarna komedia

“Czarna komedia” Petera Schaffera to jedna z najczęściej grywanych komedii na świecie. Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie, jakby w ich świecie panowała jasność, kiedy jednak na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku, stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek.

Młody, dobrze zapowiadający się rzeźbiarz staje przed podwójną życiową szansą. Tego samego dnia, w jego mieszkaniu ma się pojawić słynny milioner, koneser sztuki, zainteresowany kupnem jego prac, a także przyszły teść - groźny Pułkownik. Na obu powinien zrobić piorunujące wrażenie. Chcąc więc zaprezentować się jak najlepiej, pożycza z mieszkania nieobecnego przyjaciela stylowe meble. I pewnie wszystko poszłoby gładko, gdyby…nagle nie zgasło światło. Awaria wywołuje lawinę niespodziewanych zdarzeń. W ciemnościach spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilku, dość niespodziewanych gości. Wymagająca angielska narzeczona wraz z papciem - niezrównoważonym wojskowym; nieznosząca sprzeciwu kochanka; sąsiadka - stara panna, amatorka śpiewania psalmów i wyskokowych trunków; sąsiad gej - uroczy, zmanierowany, wykwintny i podkochujący się w głównym bohaterze. Do tego wszystkiego elektryk, którego nietrudno pomylić z milionerem i wreszcie milioner, którego dość łatwo można wziąć za pracownika elektrowni.

W spektaklu występują między innymi Mateusz Damięcki jako Bringdsley, Jan Wieczorkowski jako Harold, Andżelika Piechowiak jako Carol, Marieta Żukowska jako Clea, Marta Wierzbicka jako Clea, Anna Maria Jarosik jako Carol, Elżbieta Jarosik jako Panna Furnival, Piotr Zelt jako Pułkownik, Jacek Lenartowicz jako Pułkownik, Albert Osik jako Schuppanzigh, Jacek Kopczyński jako Schuppanzigh, Tomasz Sapryk jako Bamberger, Sebastian Konrad jako Bamberger.

Czas trwania: 150 minut

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Mistrzostwo!

    ma.....@gm...il.com / 09 września 2019

Teatr Kamienica - Adres i dojazd

aleja Solidarności 93
00-144 Warszawa

http://teatrkamienica.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.