Nienapisane dzieła Szekspira - komedia improwizowana na żywo wierszem! (przeważnie...) - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów
4 zainteresowane osoby

9.4 / 10

Nienapisane dzieła Szekspira - komedia improwizowana na żywo wierszem! (przeważnie...)

To będzie niezapomniany wieczór z Teatrem Improwizacji Afront w przededniu urodzin Szekspira. Stworzymy dzieło, którego Szekspir nie napisał, a mógłby.... Z waszą pomocą tego wieczoru, ukażemy je światu tylko ten jeden raz! Publiczność wymyśli nieistniejący "jeszcze" tytuł dramatu, a potem my weźmiemy sprawy w swoje ręce i stworzymy spektakl na waszych oczach i to WIERSZEM! (przeważnie...)

A wszystko z muzyką na żywo!!!

Będzie to zarazem prapremiera, jak i ostatnie przedstawienie, bo taka właśnie jest natura improwizacji. Od naszych widzów nie wymagamy bycia znawcami sztuk Szekspira – wystarczy, że będziecie ekspertami od sztuk, których nigdy nie napisał!

Widzowie będą mieli duży wpływ również na to, co wydarzy się w trakcie, między którymi postaciami zacznie się romans, kto do kogo i kiedy poczuje nienawiść, kiedy jakiemuś bohaterowi zbierze się na monolog, tudzież piosenkę, albo na pojedynek!!! A jak to w improwizacji bywa, zdarzyć się może wszystko i z pewnością nigdy więcej się nie powtórzy... Uwaga! Nie wyciągamy nikogo na scenę!

Wspaniała zabawa gwarantowana!

Czas trwania: 90 minut

Obsada

Katarzyna Gruszewska

Joanna Mazewska

Agnieszka Senderowska

Tomek Skutnik

Jakub Paulski - muzyka na żywo

Opinie naszych widzów (2)

  • 10.0/ 10

    Dostałem zgagi ze śmiechu :) Inwencja improwizatorska tych 5 ludzi jest zachwycająca (choć trzeba przyznać, że konwencja szekspirowska dużo ułatwia: rymowanie, subtelne archaizowanie języka, charakterystyczne wątki i struktura intrygi, etc.). Doskonale balansują między hołdem dla Szekspira a typową dla impro farsą i surrealizmem skojarzeń. Świetny, naturalny kontakt z publicznością, która ma możliwość subtelnego wpływu na przebieg przedstawienia - jest poczucie kameralnej, wspólnej zabawy, a jednocześnie sceniczny dystans oddający sprawiedliwość geniuszowi ze Stratfordu. Dużej frajdy też dostarcza obserwowanie interakcji między samymi aktorami - np. jak "podkładają sobie świnię", zabawnie wmanewrowując się nawzajem w nieoczekiwane wątki, monologi etc.. Warsztat aktorów jest tak solidny, że z chęcią pójdę i na inne występy Afrontu. Polecam serdecznie!

    ma.....@gm...il.com / 26 April 2017

  • 8.0/ 10

    Dziewczyny radziły sobie nieźle, ale jak na spektakl profesjonalny brakowało trochę doświadczenia.

    mi.....@on...et.eu / 22 May 2016

Teatr Improwizacji Afront

Teatr Improwizacji Afront istnieje na polskiej scenie impro od 6 lat. Został założony przez zawodowe aktorki – absolwentki Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich: Katarzynę Gruszewską, Joannę Mazewską oraz Agnieszkę Senderowską, z którymi skład zespołu teatralnego tworzą również: Dorota Jarząbek – Rogaczyk, Tomek Skutnik oraz Jakub Paulski – dbający o muzyczną oprawę spektakli improwizowanych.

W swoim repertuarze AFRONT prezentuje różnorodne formy improwizacyjne, oparte zarówno na znanych formatach mistrzów światowej improwizacji, jak i własne autorskie spektakle, np. pierwszy w Polsce spektakl improwizowany od początku do końca wierszem – „Rymem go!”, „Nienapisane dzieła Szekspira” – czyli historie, których Szekspir co prawda nie popełnił, ale mógłby, kryminał improwizowany „Po troopach”, czy opowiadające o familijnych perypetiach „Rodzinne Rewolucje, czyli całe życie z wariatami”, jak również spektakle improwizowane dla dzieci, które w 2015 roku zdobyły uznanie i nagrodę rodziców w kategorii sztuk wizualnych w ogólnopolskim plebiscycie Słoneczniki organizowanym przez ogólnopolski portal Czas Dzieci.

Teatr Improwizacji AFRONT wielokrotnie gościł na różnych festiwalach teatralnych m.in. w Krakowie, Gdańsku, Olsztynie, Goleniowie, Konstancinie, Poznaniu, Tarnowie, Krośnie, Wrocławiu i Bydgoszczy.

AFRONT jako jedyny teatr w Polsce dwukrotnie (odbyły się 2 edycje turnieju) dotarł do finału rozgrywek Liga Mecz Impro.

Obecnie spektakle Teatru Improwizacji Afront, można zobaczyć na Scenie Lubelskiej w Warszawie, w Teatrze Baza w Warszawie, jak również gościnnie w różnych miejscach na terenie całej Polski.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.afront.art.pl oraz na funpage'u facebookowym: Teatr Improwizacji Afront.

Teatr Improwizacji AFRONT działa pod opieką Fundacji „Szafa Kultury”.

Bilety i wejściówki do Teatru Improwizacji Afront kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl.

Adres i dojazd

http://www.afront.art.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.2
Średnia ocena
Świetny, pełen emocji spektakl. Polecam!
- Marta

25.08 / 20:00

Gatunek: Monodram
8.4
Średnia ocena

03.08 / 20:00

Gatunek: Improwizacja
8.5
Średnia ocena
Chłopaki dają naprawdę dobre show
- Krzysztof

22.07 / 20:00

Gatunek: Improwizacja
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.