Teatr Improwizacji Afront

Teatr Improwizacji Afront istnieje na polskiej scenie impro od 8 lat. Został założony przez zawodowe aktorki – absolwentki Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich: Katarzynę Gruszewską, Joannę Mazewską oraz Agnieszkę Senderowską, z którymi skład zespołu teatralnego tworzą również: Dorota Jarząbek – Rogaczyk, Tomek Skutnik oraz Jakub Paulski i Wojciech Żmuda – dbający o muzyczną oprawę spektakli improwizowanych.
W swoim repertuarze AFRONT prezentuje różnorodne formy improwizacyjne, oparte zarówno na znanych formatach mistrzów światowej improwizacji, jak i własne autorskie spektakle, np. pierwszy w Polsce spektakl improwizowany od początku do końca wierszem – „Rymem go!”, „Nienapisane dzieła Szekspira” – czyli historie, których Szekspir co prawda nie popełnił, ale mógłby, kryminał improwizowany „Po troopach”, czy opowiadające o familijnych perypetiach „Rodzinne Rewolucje, czyli całe życie z wariatami”, jak również spektakle improwizowane dla dzieci, które w 2015 roku zdobyły uznanie i nagrodę rodziców w kategorii sztuk wizualnych w ogólnopolskim plebiscycie Słoneczniki organizowanym przez ogólnopolski portal Czas Dzieci.
Teatr Improwizacji AFRONT wielokrotnie gościł na różnych festiwalach teatralnych m.in. w Krakowie, Gdańsku, Olsztynie, Goleniowie, Konstancinie, Poznaniu, Tarnowie, Krośnie, Wrocławiu i Bydgoszczy.
AFRONT jako jedyny teatr w Polsce dwukrotnie (odbyły się 2 edycje turnieju) dotarł do finału rozgrywek Liga Mecz Impro.
Obecnie spektakle Teatru Improwizacji Afront, można zobaczyć na Scenie Lubelskiej w Warszawie, w Centralnej
Spółdzielni Komediowej w Warszawie, w Teatrze Baza w Warszawie, jak również gościnnie w różnych miejscach na terenie całej Polski.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.afront.art.pl oraz na funpage'u facebookowym: Teatr Improwizacji Afront.
Teatr Improwizacji AFRONT działa pod opieką Fundacji „Szafa Kultury”.

Bilety i wejściówki do Teatru Improwizacji Afront kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl.

Rodzinne rewolucje - komedia improwizowana na zywo!

Komedia

Ponoć z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu. W normalnym życiu całe te tabuny dziadków, babć, wujków, cioć oraz krewnych i znajomych królika potrafią nieźle zaleźć człowiekowi za skórę i nawet najspokojniejszą duszyczkę doprowadzić do stanu, w którym z okrzykiem bojowym na ustach wznosi się sztandar rewolucji.

Jak przeżyć rodzinne spędy...znaczy uroczystości, albo po prostu zwykły dzień w stadzie i nie stać się domorosłym Che Guevarą? Jak pozostać sobą wśród tej menażerii dziwolągów i nie zdziczeć?

Na te i inne trudne pytania natury rodzinnej Teatr Improwizacji AFRONT zechce znaleźć odpowiedzi w swojej długiej formie pt. „RODZINNE REWOLUCJE, czyli całe życie z wariatami”, sterowanej jak zwykle przez Was, o Najwspanialsza Publiczności Świata. To Wy powiecie nam, jakich członków rodziny zechcecie zobaczyć i jakiemu wyzwaniu będą musieli stawić czoła. Czy zechcecie, aby babcia - bojówkarka wraz z ciocią - hipochondryczką i wujkiem o zapędach kryminalnych musieli odebrać dziecko z przedszkola, czy też aby mama z PMS-em, szwagier - narkoleptyk, teściowa – niespełniona acz praktykująca artystka oraz dziadek – perfekcyjny słomiany wdowiec podróżowali stopem na uroczystości pogrzebowe – cokolwiek to będzie, my to wszystko pokażemy. I możemy zapewnić, że będzie się działo!

„RODZINNE REWOLUCJE” nie pozwolą Wam się nudzić choćby przez chwilę, wzmocnią mięśnie brzucha za sprawą półtoragodzinnej dawki śmiechu i z pewnością pozwolą Wam docenić uroki własnej rodziny, jakakolwiek by ona nie była. Zapraszamy, więc na tę szaloną terapię całymi rodzinami, w duetach i solo!
Świetna zabawa gwarantowana!
A wszystko z muzyką na żywo!
Miejsca nienumerowane, ale zapewnione!
I... mamy już wentylację :-)

Szczegóły

Baśń o Leciutkiej Królewnie

Dla dzieci

BAŚŃ O LEKKIEJ KRÓLEWNIE
Dawno, dawno temu w pewnym odległym kraju żyła sobie królewna Lena, na którą zła czarownica rzuciła niezwykły czar. Za jego sprawą Lena stała się lekka, jak piórko! Jak lekkość królewny zmieniła całe królestwo? Czy istnieje lekarstwo na tę czarodziejską "bezwagę" i czy ktokolwiek zdoła pomóc Królewnie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszej baśni. Zapraszamy wszystkich od lat 3 do 103!

Scenariusz i reżyseria: Joanna MAzewska
Muzyka: Wojciech Żmuda
Kostiumy: Joanna Mazewska i Dorota Jarząbek - Rogaczyk
Choreografia: Agnieszka Senderowska

www.itakzagramy.art.pl

Szczegóły