Idę tylko zimno mi w stopy - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

7,0 / 10

Idę tylko zimno mi w stopy

"Idę tylko zimno mi w stopy" to przejmująca historia o Grzegorzu Przemyku, młodym człowieku, maturzyście, który z radością wchodził w dorosłe życie, ciesząc się wewnętrzną wolnością, nauczony jej przez matkę, poetkę Barbarę Sadowską. Okazało się, że swój egzamin dojrzałości zdawał na komisariacie MO w Warszawie, gdzie został zakatowany w 1983 roku przez milicjantów. Stał się jedną z ofiar wprowadzenia stanu wojennego.

Spektakl jest to próbą pokazania kulis politycznego kłamstwa, które ma uchronić od odpowiedzialności władze, a zrzucić moralną odpowiedzialność za śmierć dziecka na Matkę bezradną wobec aparatu państwa.

Inspirację stanowi książka Cezarego Łazarewicza "Żeby nie było śladów". Wcześniej "Idę tylko zimno mi w stopy" zostało wykonane w formie słuchowiska, które otrzymało nagrody na Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie w 2018 roku za autorską reżyserię Tomasza Mana (reżyser premiery w Teatrze IMKA) oraz rolę Matki (Dorota Landowska).

Produkcję spektaklu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Premiera 21.10.2019 w Teatrze IMKA.

Obsada

Wiesław Cichy, Adam Cywka, Mateusz Kmiecik, Marcin Marzec, Marcin Przybylski, Katarzyna Strączek, Zdzisław Wardejn, Maciej Kowalik, Joanna Wiśniewska

Opinie naszych widzów (1)

  • 4,0/ 10

    spektakl wazny tematycznie acz nudny, bez tempa

    sz.....@tl...en.pl / 22 października 2019

Teatr Imka w Warszawie - Adres i dojazd

ul. M. Konopnickiej 6
00-491 Warszawa

http://www.teatr-imka.pl/

Kup bilet