Ciemności - zdjęcie Ciemności - zdjęcie Ciemności - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów
1 zainteresowana osoba

6.6 / 10

Ciemności

Najsłynniejszy polski teatralny duet, Monika Strzępka i Paweł Demirski, autorzy „W imię Jakuba. S”, „Klątwy” i „K” oraz serialu „Artyści” - pracuje w Teatrze IMKA nad nowym spektaklem inspirowanym „Jądrem ciemności” Conrada oraz „Czasem Apokalipsy” Coppoli.

Można się spodziewać poetyckiej, onirycznej interpretacji. Czas może wydać się nieokreślony: to XIX wiek, ale i współczesność, bo mowa jest o dawnym kolonializmie, jak i współczesnym niewolnictwie - uzależnieniu od korporacji i kredytów.

Dwoistość będzie miała swoje konsekwencje w obsadzie: zobaczymy dwóch Marlowów - kobietę i mężczyznę, a także dwóch Kurtzów - XIX-wiecznego i współczesnego.

Spektakl jest koprodukowany z Teatrem im. Żeromskiego w Kielcach i związany z obchodami Roku Conrada.

Realizacja

Reżyseria: Monika Strzępka

Tekst inspirowany „Jądrem ciemności” Josepha Conrada: Paweł Demirski

Scenografia, kostiumy: Arek Ślesiński

Muzyka: Tomasz Sierajewski

Ruch sceniczny: Jarosław Staniek, Katarzyna Zielonka

Światło i projekcje: Jakub Lech

Ssystentka reżysera: Sara Bustamante – Drozdek, Andrzej Błażewicz (PWST), Paweł Sablik (PWST)

Koprodukcja z Teatrem Żeromskiego w Kielcach

Teatr Imka w Warszawie

Scena przy pl. Trzech Krzyży w Warszawie od ponad pięciu lat należy do grona najodważniejszych teatrów w Polsce. Jesteśmy teatrem młodym, zaangażowanym, posługującym się ciekawym językiem.Pokazujemy spektakle najwybitniejszych polskich reżyserów wielu pokoleń – Mikołaja Grabowskiego, Mai Kleczewskiej, Krystiana Lupy czy Moniki Strzępki. Na scenie IMKI widzowie mogą oglądać Iwonę Bielską, Magdę Cielecką, Magdę Boczarską, Piotra Adamczyka, Jana Peszka, Jana Frycza, Marka Kalitę.

Od początku istnienia staliśmy się artystycznym głosem pokolenia 40-latków. Tworzymy teatr eklektyczny, gramy klasykę i awangardę. Na scenie mówimy o kondycji współczesnego człowieka, ale w sposób, który odpowiada potrzebom kultury obrazu, kultury fragmentarycznej i szybkiej. Pluralizm tematów, skłonność do podejmowania nieoczywistych, często ryzykownych decyzji – to nasza IMKA. U nas spotyka się ksiądz Kitowicz z Witoldem Gombrowiczem oraz noblistka Elfriede Jelinek z Pawłem Demirskim. Tworzymy miejsce, które pozwala nam na teatralny wielogłos.

Tworzymy teatr poszukujący, nie wprost eksperymentalny, ale wyróżniający się formą i językiem. Tworzymy miejsce, które ściąga do stolicy zaangażowanych widzów z całej Polski, a widzom miasta stołecznego pokazuje to, co najciekawsze w teatrach poza Warszawą. Przybliżamy widzom ambitną literaturę – dzieła polskiej i światowej dramaturgii, prezentujemy nowatorskie interpretacje klasycznych tekstów.

Podejmujemy tematy kontrowersyjne dotyczące historii Polski oraz współczesnego świata i aktualnych wydarzeń politycznych. Pobudzamy do refleksji nad tematami obecnymi w dyskursie społecznym. Współpracujemy z młodymi, początkującymi aktorami oraz adeptami sztuki teatralnej. Prowadzimy edukację artystyczną i tworzymy przestrzeń dla dialogu różnych dziedzin kultury i sztuki. Popularyzujemy Polskę i polską kulturę za granicą.

Adres i dojazd

ul. M. Konopnickiej 6
00-491 Warszawa

http://www.teatr-imka.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.6
Średnia ocena
Bardzo dobry tekst, ciekawa scenografia, polecam gorąco!
- Piotr

22.11 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
10.0
Średnia ocena

25.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

3.7
Średnia ocena

19.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
8.3
Średnia ocena
Naprawdę dobry spektakl! Z dużym poczuciem humoru oddaje jakże gorzką prawdę na temat różnic postrzegania świata i relacji przez kobiety i mężczyzn
- Edyta

Dziś / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
6.9
Średnia ocena
Spektakl świetny, z humorem, trzymający w napięciu oraz genialna gra aktorska
- Edyta

29.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.