Generał - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

7,6 / 10

Generał

7,6/ 10

Ten spektakl oraz kreacja Marka Kality zachwyciły Sławomira Mrożka. Pokazuje najbardziej kontrowersyjną postać polskiej historii ostatnich lat – nie z perspektywy wielkich politycznych debat oraz wielkiej historii, lecz prywatnie.

Generał zamknięty w osłoniętym czerwonymi kotarami pokoju swojej willi czeka

na wyrok, jaki w procesie mają wydać przedstawiciele narodu. Lecz największe oskarżenie formułuje jego córka – ofiara najgroźniejszej dyktatury: domowej, rodzinnej. Bardziej niż postać tragiczną generał przypomina marionetkę rozgrywającą swój spektakl w teatrze historii. Marionetkę grającą dla siebie – własne wyobrażenie historii. Niczym lalka w gabinecie luster, którą tworzy chora wyobraźnia. Generał został sportretowany w relacjach z córką i żoną,

ale też z towarzyszami władzy. Są jak dobry i zły policjant, czyli sprawna maszyna represji. On – pozujący na inteligenta z zasadami, oni – bezwzględni, cyniczni.

Tak jak miniony system. Tak jak każda władza.

Na scenie występują między innymi Janusz Chabior, Marek Kalita , Natalia Kalita, Mariusz Jakus, Małgorzata Maślanka, Krzysztof Ogłoza.

Czas trwania: 100 minut

Opinie naszych widzów (1)

  • 4,0/ 10

    Dialogi niezbyt interesujące, w sumie banalne. Nic interesującego, inspirującego, nic dającego do myślenia, bez puenty. Muzyka dobrana "od czapy", niektóre zachowania żony zupełnie niezrozumiałe i niepotrzebne. Wynudziłam się, co mi się nieczęsto zdarza w teatrze. Nie polecam, strata czasu i pieniędzy.

    ed.....@gm...il.com / 12 grudnia 2018

Teatr IMKA - Adres i dojazd

ul. Kocjana 3, Warszawa

http://www.teatr-imka.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.