Dwoje na huśtawce - zdjęcie Dwoje na huśtawce - zdjęcie

Średnia ocena

20 oddanych głosów
59 zainteresowanych osób

8,1 / 10

Dwoje na huśtawce

„Dwoje na huśtawce” – nawet ci, którzy nie czytali sztuki ani nie widzieli spektakli z Kępińską i Cybulskim albo Jandą i Machalicą, amerykańskiego filmu czy którejś z polskich adaptacji telewizyjnych, domyślą się co to za historia. Dziewczyna, chłopak i uczucie. Jeżeli ktoś z nas nie był jeszcze na takiej huśtawce, to z pewnością będzie. Raz szczerość, raz kłamstwo. Raz miłość , raz nienawiść. Raz niewypowiedziane szczęście, a raz głęboki smutek. Od wspólnych oddechów do całkowitego braku zrozumienia jest tylko jeden mały krok, a za chwilę znów euforia! Raz wesoło, dwa – ból brzucha ze śmiechu. Oglądając z boku, jest to bardzo śmieszne. Zwłaszcza, gdy obserwatorem jest William Gibson, obdarzony niezwykłym poczuciem humoru dramaturg amerykański. Bohaterami sztuki jest dwoje trzydziestolatków pochodzących z różnych środowisk, różnych miast, mających za sobą małżeństwa i romanse. W naszym przedstawieniu wcielają się w nich Anna Dereszowska i Mikołaj Roznerski. Co wyniknie z takiego spotkania? Wielka miłość, czy banalne rozczarowanie? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w naszym przedstawieniu. A my sami, trochę mądrzejsi, w dalszym ciągu pozostaniemy na naszych huśtawkach.

William Gibson napisał kilka sztuk teatralnych. Dwie z nich zostały sfilmowane ze znakomitymi aktorami. W „Dwoje na huśtawce” zagrali Shirley MacLain i Robert Mitchum, a za role w „Cudotwórczyni” Anne Bancroft oraz Patty Duke otrzymały Oscary. „Cudotwórczyni” przyniosła autorowi prestiżową nagrodę Tony Award for Best Play.

W Polsce „Dwoje na huśtawce” reżyserowali miedzy innymi Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski i Radosław Piwowarski.

Na scenie występuje Anna Dereszowska, Mikołaj Roznerski.

Czas trwania: 135 minut

Realizacja

Adaptacja i reżyseria: Jerzy Gudejko

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Grażyna Gudejko

Produkcja: Teatr Gudejko

Karol Bytner i Monika Styczyńska

Opinie naszych widzów (9)

 • 10,0/ 10

  Emocjonalny, bardzo odpowiadała mi gra aktorów.

  k_.....@....pl / 03 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Fajny spektakl. Polecam.

  wi.....@gm...il.com / 03 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Niesamowity spektakl. Prawdziwy, czasem lekki, doglebnie poruszajacy.

  m......@....pl / 06 listopada 2018

 • 9,0/ 10

  Bardzo udany spektakl z dużymi emocjami. Podobała mi się gra obojga aktorów zarówno Anny Dereszowskiej jaki i Mikołaja Roznerskiego (Mikołaj troszkę lepszy...) . Myślę, że zagrali wiarygodnie i przekonywająco dwóch bardzo pogubionych ludzi. Nie określiłabym tego przestawienie jako komediowe, chociaż ze sceny pada wiele zabawnych żartów. W sumie to bardzo smutna historia, jedna strona wykorzystała drugą, chociaż dają sobie tymczasowe wsparcie, to jedna strony się podnosi, a druga spada.....Myślę, że warto zobaczyć ze względu na aktorów,bo ich postacie są dużo bardziej ciekawe niż te grane przez nich w filmach. Jedyne uwagi to brak klimatyzacji oraz bardzo złe nagłośnienie w Teatrze Imka (czasami nie słychać dialogów)

  kr.....@....pl / 20 sierpnia 2018

 • 8,0/ 10

  Świetna gra aktorów, ciekawe rozwiązanie scenograficzne. Odbiór spektaklu bardzo psuje brak klimatyzacji w sali. Mimo to- polecam.

  gl.....@gm...il.com / 17 września 2018

 • 8,0/ 10

  Aktorzy świetnie dobrani do ról, pierwsza cześć spektaklu bardziej komediowa, druga nieco gorsza i poważniejsza .

  be.....@....pl / 19 sierpnia 2018

 • 6,0/ 10

  Spektakl oceniam nie najgorzej, ale w moim przypadku nie było efektu "łał". Niestety, ale byli też tacy, którzy w trakcie spektaklu opuścili teatr. Natomiast, jeśli chodzi o sam teatr, to przyznam szczerze, że nie przepadam za nim. Miejsca siedzące są nie wygodne, krzesła stoją ścisło jeden obok drugiego i zwyczajnie jest w mojej ocenie ciasno. Przedstawienie miało nagłośnienie, co też nie było wcale takie fajne, bo był pogłos i słychać było jednocześnie dialogi ze sceny i z głośników.

  mw.....@....pl / 13 grudnia 2018

 • 5,0/ 10

  Niestety, jestem rozczarowana spektaklem. Oglądając różne sztuki, w różnych teatrach tę uważam za nudną.. Po obsadzie spodziewałam się, ze padnę ze śmiechu, ale samo przestawienie nie powaliło mnie i nie było zbyt dużo wątków do śmiechu, wręcz miałam ochotę wyjść.... ale nie zrobiłam tego z szacunku właśnie do aktorów.

  Ma.....@gm...il.com / 05 października 2018

 • 1,0/ 10

  Nie znajduję winy aktorów, wg mnie fatalne tłumaczenie, stąd rażąco spada atrakcyjność dialogów, a przede wszystkim na tym oparta jest atrakcyjność tej wspaniałej sztuki

  sl.....@e-...st.pl / 09 czerwca 2019

Teatr IMKA - Adres i dojazd

ul. Kocjana 3, Warszawa

http://www.teatr-imka.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.