Zachodnie Wybrzeże - zdjęcie Zachodnie Wybrzeże - zdjęcie Zachodnie Wybrzeże - zdjęcie Zachodnie Wybrzeże - zdjęcie Zachodnie Wybrzeże - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy
5 zainteresowanych osób

10,0 / 10

Zachodnie Wybrzeże

Do opuszczonego hangaru na obrzeżach miasta przyjeżdża milioner Koch i jego asystentka Monika. Mężczyzna chce umrzeć. Mieszkańcy hangaru, imigranci (uchodźcy?) z różnych stron świata, bez dokumentów i bez pieniędzy chcą za wszelką cenę dostać się na drugą stronę rzeki, do miasta.

Z jednej więc strony pragnienie śmierci, przekroczenia, nie wolne od erotycznego wymiaru, zarówno u Kocha, jak i Moniki – z drugiej zaś pragnienie wyjścia poza margines społeczny, odzyskania godności i statusu wolnego człowieka. Te dwie grupy, pochodzące z antypodów drabiny społecznej, pozornie wydają się tak samo głęboko rozczarowane rolami, które przyszło im odgrywać; są tak samo zdesperowane i pragną zmiany. Ich spotkanie powinno być owocne: w końcu każda ze stron posiada to, czego pragnie druga. Przystępują więc do negocjacji, do słynnego koltesowskiego dealu – i nie potrafią wyjść poza niekończące się wyznaczanie warunków, zakreślanie granic, obronę swojego terytorium. Świat Zachodniego Wybrzeża staje się rodzajem mikrokosmosu, w którym obserwujemy śmieszny i tragiczny dramat braku komunikacji.

Na scenie występują między innymi Andrzej Plata, Anna Antoniewicz, Jacek Mąka, Piotr Stanek, Wojciech Niemczyk, Dawid Żłobiński.

Czas trwania: 110 minut

Realizacja

Tłumaczenie: Aldona Skiba-Lickel

Konsultacja dramaturgiczna: Julia Holewińska

Scenografia i kostiumy: Agata Skwarczyńska

Muzyka: Radek Duda

Ruch sceniczny: Kasia Chmielewska

Reżyser światła: Damian Pawella

Asystentka reżysera: Dagna Dywicka

Teatr im. Stefana Żeromskiego - Adres i dojazd

Adres tymczasowy :
ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
25-033 KIELCE

http://www.teatrzeromskiego.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.