SCHWARZCHARAKTERKI - zdjęcie SCHWARZCHARAKTERKI - zdjęcie SCHWARZCHARAKTERKI - zdjęcie SCHWARZCHARAKTERKI - zdjęcie SCHWARZCHARAKTERKI - zdjęcie SCHWARZCHARAKTERKI - zdjęcie

SCHWARZCHARAKTERKI

Kim jest schwarzcharakterka? Paskudną babą, wrednym dziewuszyskiem, wstrętnym charakterem? Bohaterką, która wymierza sprawiedliwość na własną rękę? Postacią morderczyni z pisma „Detektyw”, która nie wpisuje się w stereotyp empatycznej kobiecości? Pełną gniewu młodą dziewczyną, która przez całe dzieciństwo świadkowała przemocy domowej? A może starszą panią przemierzającą z dzikim zapałem przestrzenie miejskie taranując nogi przechodniów swoimi wypchanymi po brzegi torbami?

Spektakl Schwarzcharakterki to studium niepoprawnych politycznie postaw, fantazji i emocji, dla których niekiedy nie ma miejsca w rzeczywistości społecznej, gdzie rządzą schematy. Zachowań, wyobrażeń i afektów, które niespodziewanie domagają się udzielenia im głosu i podążania za ich gniewnym podszeptem, odkrywając przed nami wypierane z przestrzeni publicznej historie i doświadczenia.

Czy idea schwarzcharakterki może stanowić wskazówkę w drodze do ochrony przed systemową przemocą? Być może łagodna uroda czy szczebiocząca uprzejmość nie są jedynym przeznaczeniem kobiety?

W spektaklu występują między innymi Zuzanna Wierzbińska jako Schwarzcharakterka, Joanna Kasperek jako Jednorożec, Dagna Dywicka jako Schwarzcharakterka, Dawid Żłobiński jako Jednorożec, Anna Antoniewicz jako Schwarzcharakterka, Ewelina Gronowska jako Schwarzcharakterka.

Źródło zdjęcia: fot. Magda Hueckel

Obsada

Zuzanna Wierzbińska - zdjęcie

Zuzanna Wierzbińska
Schwarzcharakterka

Joanna Kasperek - zdjęcie

Joanna Kasperek
Jednorożec

Dagna Dywicka - zdjęcie

Dagna Dywicka
Schwarzcharakterka

Anna Antoniewicz - zdjęcie

Anna Antoniewicz
Schwarzcharakterka

Ewelina Gronowska - zdjęcie

Ewelina Gronowska
Schwarzcharakterka

Realizacja

Teksty: Martyna Wawrzyniak

Dramaturżka: Daria Kubisiak

Przestrzeń: Iga Słupska

Pomoc przestrzenna: Joanna Antoniewicz

Udźwiękowienie: Aleksandra Gryka

Inspicjentka: Klaudia Sobura

Świecenie: Aleksandr Prowaliński

Konsultacja ze sztuki walki capoeira: Aneta Borek

oraz reżyseria: Remigiusz Brzyk

Teatr im. Stefana Żeromskiego - Adres i dojazd

Adres tymczasowy :
ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
25-033 KIELCE

http://www.teatrzeromskiego.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.