Ciemności - zdjęcie Ciemności - zdjęcie Ciemności - zdjęcie Ciemności - zdjęcie Ciemności - zdjęcie

Ciemności

Opowiadanie Josepha Conrada będące inspiracją dla Francisa Forda Coppoli do nakręcenia „Czasu apokalipsy”, nie traci na aktualności. Zakusy, by stworzyć imperium totalitarne i wyzyskiwanie słabszych – to wciąż rzeczywistość wielu regionów świata. – Systemy polityczne, zanim zabuksują się na śmierć, potrafią wspaniale negować swoją agonię. Czy nam się to podoba, czy nie, jałowość systemu mogą ujawnić działania przeciwko jego głównym wartościom. Żeby to się stało, trzeba przestać kolonizować rzeczywistość i zobaczyć, jaką naprawdę jest – mówią o spektaklu

jego twórcy. Monika Strzępka i Paweł Demirski to dziś jedni z najważniejszych przedstawicieli teatru zaangażowanego w Polsce. O ich pozycji świadczą liczne nagrody: Paszport „Polityki”, Gwarancja Kultury za spektakl „Bitwa Warszawska 1920”, indywidualne nagrody Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Boska Komedia” w Krakowie.

Na scenie występują między innymi Magda Grąziowska, Joanna Kasperek, Tomasz Schimscheiner, Jacek Mąka, Andrzej Konopka, Anna Kłos-Kleszczewska.

Źródło zdjęcia:

Realizacja

reżyseria: Monika Strzępka

scenografia, kostiumy: Arek Ślesiński

muzyka: Tomasz Sierajewski

ruch sceniczny: Jarosław Staniek, Katarzyna Zielonka

światło i projekcje: Jakub Lech

asystentka reżysera: Sara Bustamante – Drozdek, Andrzej Błażewicz (PWST), Paweł Sablik (PWST)

koprodukcja z Teatrem Imka

Opinie naszych widzów (1)

  • 3,0/ 10

    Odbiór spektaklu wywołał mieszane uczucia. Autorzy sztuki wyszli od problemów postkolonialnych do realiów pracy w korporacji takich jak np. mobbing poszukując paraleli obu zjawisk. Spektakl zmobilizował mnie do powrotu do zapomnianej już lektury. Z teatrem kieleckim zetknęłam się po raz pierwszy. Odniosłam wrażenie dobrej technicznie gry aktorskiej przy równoczesnej próbie przekonania widzów o wielkiej oryginalności przekazu co do formy, jak i treści.

    ka.....@....pl / 15 listopada 2018

Teatr im. Stefana Żeromskiego - Adres i dojazd

Adres tymczasowy :
ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
25-033 KIELCE

http://www.teatrzeromskiego.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.