Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
  1. Jeśli chcesz wyszukać repertuar teatrów w Warszawie, wybierz w górnym rozwijanym menu nazwę miejscowości.
  2. Jeśli chcesz wybrać repertuar danego teatru w filtrach, wybierz nazwę szukanej instytucji.
  3. Wybierz zakres dat, aby zobaczyć, jaki będzie repertuar.
  4. Możesz również zawęzić wybór do wydarzeń z danego gatunku np. komedie albo do biletów w wybranej cenie np. do 40 zł.
  5. Jeśli chcesz znaleźć tylko bilety w promocyjnych cenach, zaznacz checkbox "Promocyjna cena".
  6. Korzystając z naszego serwisu, w łatwy sposób znajdziesz repertuar teatr Warszawa

Teatr im. Stefana Żeromskiego

Adres tymczasowy :
ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
25-033 KIELCE

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach jest jedyną zawodową sceną dramatyczną w województwie świętokrzyskim, ale jego znaczenie wykracza także dalej, poza lokalność. Scena ma 143 lata i jest jedną z najstarszych w Polsce, nieliczną, która na przestrzeni dziejów nieprzerwanie mieściła się w tej samej, zabytkowej już siedzibie. Mury kamienicy przy ul. Sienkiewicza 32 stanowią dziedzictwo kulturowe lokalnej społeczności i podlegają pieczy wojewódzkiego konserwatora zabytków. Na lata 2020-2023 planowany jest generalny remont gmachu wraz z jego częściową przebudową i na ten czas działalność artystyczna sceny została przeniesiona do siedziby tymczasowej przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Dziś Teatr Żeromskiego mocno zaznacza swoją obecność na kulturalnej mapie kraju, sięgając tak po klasykę, jak i po współczesne teksty wspierane przez nowe środki dramaturgicznej narracji. Jest platformą wymiany myśli utytułowanych twórców, laureatów prestiżowych nagród na festiwalach w Polsce i zagranicą – m.in. Mai Kleczewskiej, Remigiusza Brzyka, Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, Jolanty Janiczak i Wiktora Rubina, Radosława Rychcika, Mikołaja Grabowskiego, Krzysztofa Rekowskiego, Dana Jemmetta, Michała Siegoczyńskiego i wielu innych, oraz miejscem spotkania artystów z publicznością. W każdym sezonie przygotowywanych jest średnio sześć premier i granych jest około 230 spektakli. Rocznie Teatr w Kielcach odwiedza ponad 50 tysięcy osób.

Wiele spektakli koprodukowanych jest z teatrami z całej Polski, np. warszawskim Nowym Teatrem, Teatrem Syrena, Teatrem IMKA. Teatr jest również otwarty na współpracę z instytucjami europejskimi, czego efektem jest Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny odbywający się jesienią od 2017 roku, podczas którego goszczono teatry z Węgier, Słowenii czy Hiszpanii. Instytucja prowadzi także szerokie działania poza- i okołoteatralne. W ramach edukacji teatralnej dzieci i młodzieży Teatr organizuje spektakle szkolne oraz lekcje teatralne przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Teatr Żeromskiego włącza się w projekty kulturalne i edukacyjne organizowane na poziomie lokalnym i ogólnopolskim (Narodowe Czytanie, Dni Otwarte Funduszy Europejskich, Dzień Teatru Publicznego).

Repertuar Teatr im. Stefana Żeromskiego w Warszawie

Brak wydarzeń spełniających kryteria wyszukiwania.