Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie Zemsta - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

7,3 / 10

Zemsta

Anna Augustynowicz, jedna z najważniejszych polskich reżyserek, wystawia Zemstę – jeden z najważniejszych polskich dramatów! Komedia Fredry dzieje się w momencie budowaniu muru.

Anna Augustynowicz, jedna z najważniejszych polskich reżyserek, wystawia Zemstę – jeden z najważniejszych polskich dramatów! Komedia Aleksandra Fredry dzieje się w momencie budowaniu muru. Dzisiaj Zemsta mogłaby być jednak o przeżynaniu stołu. Stołu, przy którym wszyscy siedzimy. I który już za chwilę…

Augustynowicz czyta Zemstę w świecie, w którym za oknami nasz romantyczny świat Gustawów-Konradów i Kordianów, jest coraz mocniej upupiany przez Cześników i Rejentów. Wydobywa piękno i rytm wiersza w czasach, gdy tak trudno o poezję. Nie idzie grzecznie za Fredrą, zmienia optykę. Patrzy na nas oczami odrzuconych, niechcianych. Szuka śmiechu, ale nie tego prostego, jarmarcznego, ale śmiechu błazna.

"Zgoda, zgoda! A Bóg wtedy rękę poda?"

Na scenie występują między innymi Hanna Bieluszko jako Podstolina, Maciej Jackowski jako Cześnik Raptusiewicz, Karolina Kamińska jako Klara, Marcin Sianko jako Rejent Milczek, Feliks Szajnert jako Papkin, Mateusz Bieryt jako Wacław - syn Rejenta.

Czas trwania: 85 minut
Źródło zdjęcia: fot. Grzegorz Mart

Zwiastuny

Obsada

Hanna Bieluszko - zdjęcie

Hanna Bieluszko
Podstolina

Maciej Jackowski - zdjęcie

Maciej Jackowski
Cześnik Raptusiewicz

Marcin Sianko - zdjęcie

Marcin Sianko
Rejent Milczek

Mateusz Bieryt - zdjęcie

Mateusz Bieryt
Wacław - syn Rejenta

Daniel Malchar - zdjęcie

Daniel Malchar
Dyndalski, Śmigalski, Perełka - dworzanie Cześnika

Realizacja

Autor: Aleksander Fredro

Reżyseria: Anna Augustynowicz

Scenografia: Marek Braun

Muzyka: Jacek Wierzchowski

Reżyseria światła: Krzysztof Sendke

Asystent reżysera: Michał Telega (WRD PWST)

Inspicjent: Iwona Cieślik

Producent: Agata Schweiger

Opinie naszych widzów (3)

 • 8,0/ 10

  Bardzo dobra gra aktorska! Jedyne co mam do zarzucenia to to, że ubiór aktorów pozostawiał wiele do życzenia. Ta sztuka uważam bardzo wpisała się w historię polskiego szkolnictwa, więc wypadałoby grać w stosownych strojach, tymbardziej, że wielu ludzi do teatru ubiera się bardzo elegancko. Papkin w konwersach i Klara w glanach to trochę przesada.

  ol.....@gm...il.com / 03 listopada 2019

 • 8,0/ 10

  Spektakl bardzo dobry w nowoczesnym wydaniu

  dk.....@gm...il.com / 24 października 2019

 • 2,0/ 10

  Bardzo słabe nagłośnienie. Aktorzy mówią cicho, niewyrażnie,niechlujnie.Występowanie w ubraniach noszonych po domu zabija cały spektakl.Super oszczędna scenografia.Wszstko poniżej poziomu tego teatru.

  kl.....@....pl / 24 października 2019

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie - Adres i dojazd

https://teatrwkrakowie.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.