Pchła szachrajka - zdjęcie Pchła szachrajka - zdjęcie Pchła szachrajka - zdjęcie Pchła szachrajka - zdjęcie Pchła szachrajka - zdjęcie Pchła szachrajka - zdjęcie

Pchła szachrajka

Chcecie bajki? Oto bajka….Pierwsze wersy nieśmiertelnego utworu Jana Brzechwy zna prawie każdy. Dalej już trochę gorzej, bo jak tu spamiętać i opowiedzieć niezliczone i absurdalne przygody i szachrajstwa tytułowej Pchły. Nasza bohaterka owija sobie wszystkich wokół palca, a wszystkie intrygi przeprowadza z właściwą sobie złośliwością, żeby nie powiedzieć – perfidią. Utwór Brzechwy nasycony jest, jak cała jego twórczość, ogromną dawką satyry i nieokiełznanego dowcipu. Nasza pchła skacze z kołnierza na kołnierz, wpada z jednych tarapatów w drugie, ale z każdej sytuacji udaje jej się wyjść bez opresji. Twórcy „Pchły…” w teatrze Andersena próbują uchwycić absurd wierszowanej opowieści bawiąc się z małymi i dużymi widzami iluzją, mamią ich magicznymi sztuczkami i podstawiając pod nos lustro udowadniają jak łatwo i naiwnie dajemy się za ten nos wodzić.

dla widzów od lat 5

Na scenie występują między innymi Konrad Biel, Gabriela Jaskuła, Wioletta Tomica, Mirella Rogoza-Biel, Bogusław Beniu Byrski, Piotr Bublewicz.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia:

Realizacja

Reżyseria: Marek Ciunel

Scenografia: Sebastian Łukaszuk

Muzyka: Piotr Klimek

Choreografia, asystent reżysera: Urszula Pietrzak

Efekty specjalne: Jerzy Jakub Buczyński

Reżyseria światła: Radosław Kamiński

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie - Adres i dojazd

biuro: al. Racławickie 8/25
20-029 Lublin

http://www.teatrandersena.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.