Koziołek kręciołek - zdjęcie Koziołek kręciołek - zdjęcie Koziołek kręciołek - zdjęcie Koziołek kręciołek - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

9,4 / 10

Koziołek kręciołek

Kto ty jesteś? – Lublinianin. -Jaki znak twój? A zaskoczę Was, że … koziołek! – powtarza z dumną mieszkaniec miasta. Koziołek Kręciołek od lat zamieszkuje herb Lublina, a mieszkańcy z uśmiechem spoglądają w jego stronę za każdym razem, gdy mijają budynek ratusza. Pewnego dnia, herb zostaje opuszczony, widać tylko opadłą winorośl … Gdzie Koziołek Kręciołek pytają zrozpaczeni mieszkańcy?!

Nie martwcie się, w przerwach między pozowaniem w herbie Lublina a reprezentowaniem miasta Koziołek chodzi do szkoły. Jest jednak trochę niesforny – zdarza mu się nawet zasnąć na lekcjach. Przytłoczony nadmiarem wiedzy przekazywanej przez panią od muzyki, przyrody czy polskiego tłumaczy: „Jestem prostym koziołkiem, jeśli czegoś nie wiem – pytam”. Może nie posiada szerokiej wiedzy o świecie, ale doskonale zna za to Lublin! Wieża Trynitarska, Zamek Lubelski czy Brama Krakowska recytuje z pamięci miejsca, z których miasto powinno być dumne.

Jednak Koziołek ma chęć uczenia się, chęć odkrywania tego, co nieznane. Postanawia wyruszyć w świat! Chcesz wyruszyć w podróż z Koziołkiem? Zapraszamy!

Jak przebiegnie spotkanie warszawską Syrenką czy Smokiem Wawelskim? Czego nauczy Koziołka podróż do Warszawy? A czy Koziołek wyjdzie cało ze spotkania z tajemniczym wilkiem? Znając Koziołka Kręciołka i jego bujną wyobraźnię, na pewno wpadnie w tarapaty i przeżyje wiele przygód, zresztą przekonajcie się sami!

Na scenie występują między innymi Maria Wąsiel, Ilona Zgiet, Gabriela Jaskuła, Mirella Rogoza-Biel, Natalia Sacharczuk, Konrad Biel.

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Wspaniala gra aktorska, ciekawa scenografia, dla dzieci 5+.

    ka.....@....pl / 23 października 2019

  • 10,0/ 10

    Koziołek kręciołek to świetne przedstawienie. Dostarcza malym jak i dorosłym widzom dawke informacji o Lublinie oraz innych miastach polski. Rewelacyjny klimat, muzyka, oświetlenie oraz gra aktorska. Polecam wszystkim

    ma.....@gm...il.com / 14 października 2019

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie - Adres i dojazd

biuro: al. Racławickie 8/25
20-029 Lublin

http://www.teatrandersena.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.