Tajemnica Wigilijna

"Tajemnica Wigilijna" to spektakl o tematyce Bożonarodzeniowej mieszczący się w nurcie teatru familijnego. Adresatem są widzowie od lat 5 do 100. Spektakl należy do gatunku moralitetu komediowego granego w żywym planie z udziałem lalek.

Tematem spektaklu jest odwieczna walka dobra ze złem. Główny bohater Jan Niebieski (artysta, muzyk, który pięknie potrafi "Niebo" rozśpiewać) spotyka w dzień Wigilii Anioły, które schodza z nieba by przywrócić na ziemi ład w postaci pięknej pogody - rozgwieżdżonego nieba. Widownia zostaje wciągnięta w spektakl pomagając aniołom przy rozstawianiu namiotu - nieba,będącego symbolem domu i łączącego w ten sposób wszystkich widzów przy symbolicznym wigilijnym stole. Anioły wracają do nieba z jednym wyjątkiem. Na ziemi zostaje Anioł Stróż głównego bohatera - Jana Niebieskiego, który chce poznać ludzi i przeżyć święta na ziemi. Z tego spotkania dwójki bohaterów wyniknie wiele nieporozumień i komicznych scen - inne są zwyczaje na ziemi a inne w niebie.

W rezultacie tych nieporozumień Anioł musi wracać do Nieba a do głównego bohatera, po jego duszę przychodzi Diabeł i Śmierć. I w tym momencie do głosu dochodzi publiczność - wypowiadając magiczne zaklęcie ratuje bohatera z opresji. Całość utrzymana będzie w pogodnym tonie, nie zabraknie piosenek i znanych kolęd, a przybycie Świętego Mikołaja będzie miłym zwieńczeniem spektaklu.

Źródło zdjęcia:

Obsada

Paweł Jaroszewicz

Katarzyna Brzozowska

Elżbieta Pejko

Joanna Borer-Dzięgiel

Adam Wnuczko, Georgi Angiełow

Damian Kamiński, Maciej Owczarzak

Honorata Zajączkowska

Jacek Poniński

Teatr Guliwer w Warszawie - Adres i dojazd

http://www.teatrguliwer.waw.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.