Kto pocieszy pechowego Nosorożca? - zdjęcie Kto pocieszy pechowego Nosorożca? - zdjęcie Kto pocieszy pechowego Nosorożca? - zdjęcie Kto pocieszy pechowego Nosorożca? - zdjęcie Kto pocieszy pechowego Nosorożca? - zdjęcie Kto pocieszy pechowego Nosorożca? - zdjęcie Kto pocieszy pechowego Nosorożca? - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

9,4 / 10

Kto pocieszy pechowego Nosorożca?

Pechowy Nosorożec… lecz czy aby na pewno to tylko Nosorożec i czy faktycznie jest on pechowy? Żyjemy w czasach, w których takich pechowych nosorożców można spotkać na każdym kroku i niemal w każdym lustrze: za mały, za duży, za chudy, za gruby, za nerwowy, flegmatyczny; słowem – nie pozbawiony wad. Świat pragnie nas wartościować i poddawać ocenie. My niestety temu ulegamy i zamiast szukać doskonałości wewnątrz siebie, szukamy jej u innych. Na siłę próbujemy sprostać karkołomnym wyzwaniom i – często nieswoim – ambicjom. Jeszcze częściej zapominamy o radości z życia – zarówno tej, którą można czerpać, jak i tej, którą możemy dawać innym.

Zatem kto pocieszy Pechowego Nosorożca? Mamy nadzieję, że po obejrzeniu tej bajki będzie mógł to zrobić każdy. Czasem wystarczy naprawdę bardzo niewiele.

Przedstawienie o odkrywaniu własnej tożsamości dopełnia atrakcyjna plastyka, której głównym elementem jest postać nosorożca prawdziwych rozmiarów. Wyobraźnię widzów pobudzą też interesujące wizualizacje. To spektakl po części lalkowy, a po części aktorski. Dużymi jego atutami są wyrazista forma, mądry przekaz i dynamika opowieści. Rytmiczne piosenki i pomysłowa choreografia stanowią dodatkowo o atrakcyjności przedstawienia.

Bajkę Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca? napisał w latach 60. dla swojej kilkuletniej córki Agnieszki. Cenzura nie dopuściła wówczas tekstu do druku; opowiadanie przeleżało w szufladzie 20 lat, w roku 1986 roku ukazało się w drugim obiegu, a dopiero w 2006 roku – dokładnie po 50 latach od napisania – oficjalnie zostało wydane.

spektakl dla widzów od najmłodszych lat

lektura: 1-3 kl. SP

Na scenie występują między innymi Lech Walicki jako Nosorożec, Natalia Sakowicz jako Krystyna, Wróbel, Samolot, Marynarz, Maja Kubacka jako Agnieszka, Samolot, Marynarz, Jakub Popławski jako Konferansjer, Osiłek, Diana Jędrzejewska jako Krystyna, Wróbel, Samolot, Marynarz, Łukasz Rutkowski jako Nosorożec.

Czas trwania: 50 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Grzegorz Mart

Zwiastuny

Obsada

Lech Walicki - zdjęcie

Lech Walicki
Nosorożec

Natalia Sakowicz - zdjęcie

Natalia Sakowicz
Krystyna, Wróbel, Samolot, Marynarz

Maja Kubacka - zdjęcie

Maja Kubacka
Agnieszka, Samolot, Marynarz

Jakub Popławski - zdjęcie

Jakub Popławski
Konferansjer, Osiłek

Diana Jędrzejewska
Krystyna, Wróbel, Samolot, Marynarz

Iwona Olszewska-Watemborska
Justyna, Samolot, Kapitan

Realizacja

Lech Walicki na podstawie opowiadania „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?” Leszka Kołakowskiego

adaptacja i reżyseria: Lech Walicki

scenografia i multimedia: Małgorzata Zwolińska

choreografia: Jarosław Staniek

muzyka: Iga Eckert

Opinie naszych widzów (1)

  • 8,0/ 10

    W spektaklu wrażenie robi postać nosorożca. Świetnie wykonany , także jego „taniec”, gra aktorska godna podziwu. W spektaklu wszystko kompletne.

    ma.....@gm...il.com / 10 lutego 2020

Teatr Groteska - Adres i dojazd

ul. Skarbowa 2
31-121 Kraków

http://www.groteska.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.