W GŁOWIE W - zdjęcie

W GŁOWIE W

“W glowie W” to spektakl zainspirowany “Wariatem i zakonnicą” S.I. Witkacego. Konfrontując się z oryginałem, opracowanie dramaturgiczne przez Davide Capostagno jest podrożą w głąb umysłu wizjonerskiego i oszalałego Walpurga-Rossi, który w tej wersji jest Włochem, nie tylko poetą ale rownież aktorem i reżyserem teatralnym, a jego alter ego, postacie które pojawiają się wyłącznie na ekranie to Gruen - francuski psychoanalityk oraz niemiecki psychiatra Burdygiel.

Z jednej strony celowo zostają pominięte najbardziej wyraziste i zawikłane wizje filozoficzne Witkacego z drugiej natomiast obserwuje się z wielką doza ironii i autoironii narcyzmu, nawyki i obsesje typowe dla świata artystycznego a w szczególności teatralnego.

Użycie projekcji video ciągle rozszerza i przenosi punkt widzenia proponując różne formy; dramat , parodie oraz urozmaicony pejzaż tonów groteskowych i ironicznych. Postacie drugorzędne celowo mają rysy bohaterów pierwszoplanowych / i aktorów/ figlarnie podkreślając solipsystyczną naturę tego dzieła.

Spektakl MANGROVA Teatro z Turynu

Czas trwania: 60 minut

Obsada

Obsada: Beata Dudek i Davide Capostagno

Realizacja

Reżyseria i opracowanie dramatu Davide Capostagno

Teatr Druga Strefa - Adres i dojazd

ul. Magazynowa 14A
02-652 Warszawa

https://www.teatr2strefa.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.