Vladimir - zdjęcie Vladimir - zdjęcie Vladimir - zdjęcie

Średnia ocena

104 oddanych głosów

8,8 / 10

Vladimir

"Vladimir" to tekst słoweńskiego dramaturga Matjaza Zupančiča z 1997 roku. Jeden z pokoi w mieszkaniu Alesa, Masy i Mikiego zajmuje nowy lokator. Vladimir pojawia się w samą porę, bo trójka przyjaciół ma spore problemy z utrzymaniem mieszkania. Sęk w tym, że nowy lokator jest bardzo tajemniczy.

Ale przecież o Vladimirze coś jednak wiemy. Ma za sobą skomplikowany życiorys i służbę w mundurze. Wiadomo, że kiedyś miał żonę, ale nie wiadomo co się z nią stało. Dla przyjaciół jest dobroduszny, dla wrogów — niebezpieczny. Vladimir to silny człowiek na trudne czasy, gotów pomóc każdemu, kto podziela jego zasady. Bo Vladimir ma zasady i wciela je w życie. I ma pieniądze.

Tyle wiemy o nim na początek, ale z czasem dowiemy się więcej. Vladimir nigdy nie wyprowadza się szybko, kiedy już się gdzieś wprowadzi.

Bo Vladimir nie wprowadza się do mieszkania. On wprowadza się do głowy.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: http://teatrdrugastrefa.pl/

Realizacja

Autor: Matjaz Zupančič

Reżyseria: Jan Naturski

Scenografia: Marzena Wodziak

Muzyka: Grzegorz Mazoń

Współpraca reżyserska: Marcin Maziarzewski

Plakat: Angelika Salska

Presskit: Katarzyna Wierzba

Opinie naszych widzów (55)

 • 10,0/ 10

  Doskonała fabuła, końcówka mocna tak, że trzyma w napięciu do następnego... poranka. Mocna rzecz. Brawo! Proszę się cenić, Panie i Panowie!!! Za każde pieniądze! Polecam

  al.....@on...et.pl / 04 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo mocny spektakl. "Vladimir" jest sztuką, ktorej się nie zapomina.

  sy.....@po...ta.onet.pl / 03 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl z mocnym zakończeniem, dający asumpt do przemyśleń.

  TG.....@....PL / 04 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra sztuka, dobrze zagrana, kameralna atmosfera na sali,

  an.....@....pl / 21 października 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo przejmujący

  m......@po...er.pl / 27 marca 2018

Teatr Druga Strefa

Teatr Druga Strefa założony został w 1997 roku, choć faktycznie działał już aktywnie jako grupa teatralna od 1989 roku -- jest to jeden z pierwszych prywatnych teatrów repertuarowych działających na terenie Warszawy. Dyrektorem teatru jest jego założyciel - Sylwester Biraga. Obecnie siedziba teatru znajduje się na warszawskim Mokotowie w postindustrialna przestrzeni przy ul. Magazynowej 14a.

Repertuar Teatru Druga Strefa jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy wiele form i gatunków teatralnych m. in. spektakle dziecięce, spektakle lalkowe, a także teatr tańca i burleską. Teatr Druga Strefa w swojej ofercie ma również spektakle reprezentujące klasykę teatralną, a także dzieła współczesne. Teatr Druga Strefa przede wszystkim tworzy własne spektakle, jednak na jego scenie pojawiają się również spektakle gościnne tworzone przez teatralnych debiutantów, artystów offowych, niezależnych oraz alternatywnych. W Teatrze Druga Strefa oglądać możemy również różnego rodzaju wystawy i wernisaże.

Teatr Druga Strefa wystawia swoje spektakle na scenach teatralnych znajdujących się na całym świecie m. in. we Francji, Rosji, na Słowacji, Ukrainie i wielu innych. Teatr Druga Strefa doczekał się również prestiżowej nagrody „Coup de Coeur 2009” na Festiwalu w Avignonie w 2009 roku za spektakl autorski „Fin de...”. Teatr Druga Strefa jest również organizatorem festiwalu Dni Teatru na Mokotowie.

Bilety do Teatru Druga Strefa kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl, a także w kasie teatru, która czynna jest na 30 minut przed spektaklem.

Spektakle i inne wydarzenia zaczynają się punktualnie, bilet traci ważność z momentem rozpoczęcia spektaklu lub wydarzenia wskazanego na bilecie, co oznacza, że spóźniona osoba nie ma możliwości wejścia na spektakl oraz nie ma prawa do zwrotu ani wymiany biletu na inne wydarzenie. Zalecamy przybycie do teatru na 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Magazynowa 14A
00-652 Warszawa

http://www.teatr2strefa.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,8
Średnia ocena
Ukłony w stronę pana Mariusza Drężka, który wspaniale sprostał emocjonalnie wymagającej roli
- Agnieszka

08.06 / 21:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9,4
Średnia ocena
Teatr powszechny idzie pod prąd. Spektakl utrzymany w świetnej konwencji - dochodzenia. Polecam!
- Krzysztof

29.05 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9,1
Średnia ocena
Wyśmienita zabawa zaprawiona chwilami gorzką ironią
- Agnieszka

24.05 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

31.05 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
7,9
Średnia ocena

15.06 / 21:00

+ inne terminy

Gatunek: Taneczny
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.