The Osmosis - zdjęcie

Średnia ocena

15 oddanych głosów

9,5 / 10

The Osmosis

THE OSMOSIS to jednoaktowy balet utrzymany w stylistyce neoklasycznej pokazujący różne oblicza związku dwojga ludzi - harmonię, zauroczenie, pożądanie, przemoc, ochłodzenie, wyparcie, mrok, romantyzm, dojrzałość - którzy finalnie odnajdują miłość do samych siebie.

Osmoza - samorzutne przenikanie cząstek celem wyrównania wartości.

Czyż nie tak powinna brzmieć definicja idealnego związku?

Platon twierdził, że jesteśmy połówkami jabłek stale szukającymi tej właściwej by znowu stać się jednością i to poszukiwanie jest tym najważniejszym. Bez drugiej osoby jesteśmy tylko połówką.

Karmieni ideą idealnej, romantycznej miłości, bez której jesteśmy niekompletni stale poszukujemy, odnajdujemy na chwilę, przeżywamy zawody, narażamy siebie na nieczyste intencje, jesteśmy niekiedy poniżani i obrażani, a czasem idziemy na kompromisy, wybieramy trwanie w związku ze strachu przed samotnością. Niekiedy naprawdę uważamy, że jesteśmy zakochani i nawet kochamy lub zakochani jesteśmy w idei bycia z kimś.

Przyjęło się, że drugą osobę ma się kochać ponad życie, ponad własne życie i zrobić wszystko – w ogień skoczyć, czyli narazić siebie w imię miłości, a jak nie to nie jest to prawdziwa miłość.

A co człowiekiem? Z najważniejszą jednostką? Co z miłością człowieka do siebie samego? Co z odnalezieniem miłości do siebie i pracą nad tym związkiem.

A może jednak nie jesteśmy połówkami?

Może tylko nie rozumiemy, że jesteśmy całością – kompletną cząstką, która może wybrać drugą cząstkę i wówczas nastąpi samorzutne przenikanie cząstek celem wyrównania – OSMOZA.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: Foto: Teatr Druga Strefa

Zwiastuny

Obsada

Natalia Maria Wojciechowska

Marek Ludwisiak

Realizacja

Choreografia: Natalia Maria Wojciechowska

Muzyka: Laurent Uhres, Max Richter, Arvo Part, Ola Gjeilo

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawy

  ss.....@gm...il.com / 25 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Najpierw pojawia się uśmiech, a potem kot. Jak w Alicji w Krainie czarów. A może ten kot i uśmiech znikały? Licho wie. Takie mam wrażenie po Osmozie. Zaskakujący jest język jakim posługują się artyści. Nie wprost. Wymagający uwagi, czujności, energii w tym by osmoza przenikała do widza. Wrażenia, emocje, inspiracje przychodzą po, gdyż to co w trakcie jest absorbujące. Uważam, że wart jest zobaczenia bezwzględnie . Poddania się wpływowi i osmotycznemu przenikaniu. Zastanawia mnie jedynie dobór niektórych fragmentów muzyki. Tu trzeba więcej uważności i może poszukiwań?

  m.....@te...ep.pl / 16 lutego 2020

 • 9,0/ 10

  Spektakl baletowy (w formule baletu neoklasycznego) o wpływie jednego człowieka na innego, o tym czym dla siebie jesteśmy lub możemy być, czym nie jesteśmy i nie chcemy być. Wyrazisty, elegancki, z piękną muzyką.

  mi.....@on...et.pl / 15 lutego 2020

Teatr Druga Strefa - Adres i dojazd

ul. Magazynowa 14A
02-652 Warszawa

https://www.teatr2strefa.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.