RUBINOWE GODY - zdjęcie RUBINOWE GODY - zdjęcie

Średnia ocena

83 oddanych głosów

8.3 / 10

RUBINOWE GODY

Czy po czterdziestu latach wspólnego życia wiemy wszystko o naszym partnerze? Nie chodzi tu nawet o jakieś skrywane tajemnice, ale o jego nigdy niewypowiedziane pragnienia, aspiracje czy preferencje. Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej, niż wszystkie poprzednie. Nie znają jednak praktycznego znaczenia słowa "luksus", co powoduje choćby problem z dostaniem się do pokoju, czy awersję do egzotycznego - jak na ich gusta - menu w tutejszej restauracji. Wydawałoby się - standardowa sytuacja małżeństwa z prowincji. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie gość spod łóżka (świeżo upieczony minister, który znalazł się w bardzo niezręcznej dla siebie sytuacji) oraz portier, który zależność pomiędzy państwem z- i spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności. Premier wzywa ministra-elekta do siebie, ten nie może się ujawnić w obawie przed skandalem (w opinii publicznej słynie bowiem jako człowiek moralnie nieskazitelny), starsi państwo zaczynają przebudowywać swoje życie (również jego sferę erotyczną) na nowo, a portier Danny (Daniel, tylko tak go koledzy zdrabniają) najchętniej zamieniłby trójkąt w czworokąt. Kto wyjdzie obronną ręką z sytuacji, która dla każdej ze stron jest - delikatnie mówiąc - niekomfortowa?

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: Teatr Druga Strefa

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Krzysztof Kędziora

Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga

Make-up: Natalia Kida

Opinie naszych widzów (40)

 • 10.0/ 10

  Wspaniały spektakl! Rewelacyjni aktorzy! Bardzo bardzo polecam:)!

  m......@....pl / 16 April 2018

 • 10.0/ 10

  Świetny spektakl. Pan Sławomir Doliniec zasługuje na szczególne ukłony za wspaniałą grę aktorską. Polecam!

  ad.....@gm...il.com / 14 April 2018

 • 10.0/ 10

  SUPER !!

  ro.....@on...et.pl / 21 March 2018

 • 10.0/ 10

  Bardzo udany wieczór- dzięki tej sztuce! Uśmiałam się jak nigdy nie. Komedia - ale nie w stylu "głupich komedyjek z komercyjnego teatru". Osadzona w polskich realiach, fajna, lekka sztuka, która nie jest jednak taka oczywista i ma w sobie pewien pazur! Napisana z przymrużeniem oka i świetnie zagrana.

  ga.....@....pl / 12 March 2018

 • 10.0/ 10

  Super :-)

  Ma.....@in...nt.pl / 10 March 2018

Teatr Druga Strefa

Teatr Druga Strefa założony został w 1997 roku, choć faktycznie działał już aktywnie jako grupa teatralna od 1989 roku -- jest to jeden z pierwszych prywatnych teatrów repertuarowych działających na terenie Warszawy. Dyrektorem teatru jest jego założyciel - Sylwester Biraga. Obecnie siedziba teatru znajduje się na warszawskim Mokotowie w postindustrialna przestrzeni przy ul. Magazynowej 14a.

Repertuar Teatru Druga Strefa jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy wiele form i gatunków teatralnych m. in. spektakle dziecięce, spektakle lalkowe, a także teatr tańca i burleską. Teatr Druga Strefa w swojej ofercie ma również spektakle reprezentujące klasykę teatralną, a także dzieła współczesne. Teatr Druga Strefa przede wszystkim tworzy własne spektakle, jednak na jego scenie pojawiają się również spektakle gościnne tworzone przez teatralnych debiutantów, artystów offowych, niezależnych oraz alternatywnych. W Teatrze Druga Strefa oglądać możemy również różnego rodzaju wystawy i wernisaże.

Teatr Druga Strefa wystawia swoje spektakle na scenach teatralnych znajdujących się na całym świecie m. in. we Francji, Rosji, na Słowacji, Ukrainie i wielu innych. Teatr Druga Strefa doczekał się również prestiżowej nagrody „Coup de Coeur 2009” na Festiwalu w Avignonie w 2009 roku za spektakl autorski „Fin de...”. Teatr Druga Strefa jest również organizatorem festiwalu Dni Teatru na Mokotowie.

Bilety do Teatru Druga Strefa kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl, a także w kasie teatru, która czynna jest na 30 minut przed spektaklem.

Spektakle i inne wydarzenia zaczynają się punktualnie, bilet traci ważność z momentem rozpoczęcia spektaklu lub wydarzenia wskazanego na bilecie, co oznacza, że spóźniona osoba nie ma możliwości wejścia na spektakl oraz nie ma prawa do zwrotu ani wymiany biletu na inne wydarzenie. Zalecamy przybycie do teatru na 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Magazynowa 14A
00-652 Warszawa

http://teatrdrugastrefa.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.3
Średnia ocena
Mistrzostwo świata! Muszę to powtórzyć!
- Anna

01.05 / 19:00

02.05 / 19:00

+ dostępnych 8 innych terminów

Gatunek: Komedia
9.0
Średnia ocena

22.04 / 19:00

Gatunek: Komedia
9.2
Średnia ocena
Bardzo zabawna, ale jednocześnie głęboko refleksyjna sztuka. Fantastycznie zagrana. Nic dziwnego, że bawi widownię od 1997 roku
- Ewa

02.05 / 19:00

09.05 / 19:30

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.8
Średnia ocena
Bardzo polecam! Zabawnie, przerażająco, refleksyjnie...
- Justyna

25.05 / 20:00

26.05 / 20:00

Gatunek: Dramat
8.6
Średnia ocena
Świetna dramaturgia. Miejscami miałem wrażenie jakbym oglądał film, nie sztukę. Bardzo dobre, ciekawe aktorstwo
- Wojciech

Jutro / 20:00

26.05 / 18:00

Gatunek: Dramat
8.8
Średnia ocena
Ciekawa scenografia i przemyślana reżyseria. Na duży plus!
- Vanessa

Dziś / 20:00

Gatunek: Tragedia
Kup bilet