Nad moim grobem noc nie zapadnie - zdjęcie

Średnia ocena

27 oddanych głosów

8.8 / 10

Nad moim grobem noc nie zapadnie

Historia o ludziach, którzy są niewolnikami okrutnego losu. Uciekając od rzeczywistości, szukają schronienia w świecie złudzeń. Ból i upokorzenia, których doświadczyli w przeszłości, determinują ich marzenia, skazują na desperacką walkę o swoją tożsamość, walkę z lękiem i upiorami z przeszłości.

Luis jest wdowcem, kultywującym pamięć o zmarłej żonie poprzez strojenie się w jej ubrania. Jego synowie, Dan i Iwan, okradają groby, aby zarobić na życie w innym, lepszym świecie. Dolores i Laurka to kobiety, które próbują żyć od nowa, zapominając o przeszłości i o tym, kim są naprawdę. Prawy stracił miłość życia. Każdego dnia podejmuje walkę, by się w nim odnaleźć. Bohaterom towarzyszy Elvis Presley, symbol świata, za którym tęsknią, wyimaginowany przyjaciel. Jego piosenki są narracją życia bohaterów, opowiadają o ich emocjach i myślach.

Niezależny spektakl teatralno-filmowo-muzyczny wyprodukowany przez dwóch młodych aktorów (Krzysztof Kwiatkowski, Cezary Kwiecień). Projekt jest debiutem reżyserskim Krzysztofa Kwiatkowskiego, pod opieką artystyczną Jacka Poniedziałka, z którym obaj twórcy współpracowali wcześniej przy spektaklach „ENTER” i „Bohater Osama”. Za oprawę muzyczną, współczesne aranżacje utworów Elvisa Presleya, odpowiada zespół profesjonalistów, związanych z czołówką polskiej sceny.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: Materiały prasowe Teatr Druga Strefa

Realizacja

Reżyseria, adaptacja tekstu, opracowanie muzyczne: Krzysztof Kwiatkowski

Asystent reżysera: Cezary Kwiecień

Opieka artystyczna: Jacek Poniedziałek

Scenografia: Klaudia Sadolewska - Moskal

Kostiumy: Marcin Żak

Aranżacje utórów Elvisa: Andrzej "Kwiatek" Kwiatkowski, Marcin Kleiber, Miłosz Oleniecki

Reżyseria świateł: Jakub Wronko

Video: "Tadam"

Video live: NN

Tłumaczenie tekstu: Maryna Ochab i Bogusława Schubert

Produkcja: Krzysztof Kwiatkowski, Cezary Kwiecień, Cezary Kaźmierski

Opinie naszych widzów (3)

 • 8.0/ 10

  Mocna psychodrama. Świetny collage sceniczny pokazujący cienką linię między życiem a śmiercią i dobrze maskujący granicę świata w realu i świata fikcji.

  zu.....@....pl / 14 October 2017

 • 8.0/ 10

  Naprawdę bardzo dobry, sfokusowany na warsztacie aktorskim, spektakl. Na ogromną pochwale zasługuje kreacja Prawego, czyli Konrada Szymańskiego. Skrupulatna, bardzo autentyczna i niesamowicie przejmująca. Ciekawa scenografia i przemyślana reżyseria. Na duży plus!

  va.....@gm...il.com / 01 May 2017

 • 7.0/ 10

  Naprawdę dobra gra aktorska za to 10/10.

  id.....@gm...il.com / 21 April 2017

Teatr Druga Strefa

Teatr Druga Strefa założony został w 1997 roku, choć faktycznie działał już aktywnie jako grupa teatralna od 1989 roku -- jest to jeden z pierwszych prywatnych teatrów repertuarowych działających na terenie Warszawy. Dyrektorem teatru jest jego założyciel - Sylwester Biraga. Obecnie siedziba teatru znajduje się na warszawskim Mokotowie w postindustrialna przestrzeni przy ul. Magazynowej 14a.

Repertuar Teatru Druga Strefa jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy wiele form i gatunków teatralnych m. in. spektakle dziecięce, spektakle lalkowe, a także teatr tańca i burleską. Teatr Druga Strefa w swojej ofercie ma również spektakle reprezentujące klasykę teatralną, a także dzieła współczesne. Teatr Druga Strefa przede wszystkim tworzy własne spektakle, jednak na jego scenie pojawiają się również spektakle gościnne tworzone przez teatralnych debiutantów, artystów offowych, niezależnych oraz alternatywnych. W Teatrze Druga Strefa oglądać możemy również różnego rodzaju wystawy i wernisaże.

Teatr Druga Strefa wystawia swoje spektakle na scenach teatralnych znajdujących się na całym świecie m. in. we Francji, Rosji, na Słowacji, Ukrainie i wielu innych. Teatr Druga Strefa doczekał się również prestiżowej nagrody „Coup de Coeur 2009” na Festiwalu w Avignonie w 2009 roku za spektakl autorski „Fin de...”. Teatr Druga Strefa jest również organizatorem festiwalu Dni Teatru na Mokotowie.

Bilety do Teatru Druga Strefa kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl, a także w kasie teatru, która czynna jest na 30 minut przed spektaklem.

Spektakle i inne wydarzenia zaczynają się punktualnie, bilet traci ważność z momentem rozpoczęcia spektaklu lub wydarzenia wskazanego na bilecie, co oznacza, że spóźniona osoba nie ma możliwości wejścia na spektakl oraz nie ma prawa do zwrotu ani wymiany biletu na inne wydarzenie. Zalecamy przybycie do teatru na 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Magazynowa 14A
00-652 Warszawa

http://teatrdrugastrefa.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.0
Średnia ocena
Świetna gra aktorów, niesamowita pamięć, ciekawe przełożenie sztuki Szekspira na współczesne prawie czasy. Nic tylko polecić.
- Ewelina

06.02 / 18:30

07.02 / 18:30

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Tragedia
9.8
Średnia ocena
Maluchy były zachwycone
- Joanna

14.02 / 11:30

17.02 / 10:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.9
Średnia ocena
Bardzo polecam! Zabawnie, przerażająco, refleksyjnie...
- Justyna

23.03 / 20:00

24.03 / 20:00

Gatunek: Dramat
8.8
Średnia ocena
Inteligentne dialogi, ciekawe i dające do myślenia przesłanie. Lekka, zabawna, przejemna
- Bartosz

16.02 / 20:00

17.02 / 20:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.7
Średnia ocena
Świetna dramaturgia. Miejscami miałem wrażenie jakbym oglądał film, nie sztukę. Bardzo dobre, ciekawe aktorstwo
- Wojciech

26.01 / 20:00

27.01 / 20:00

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.