Nad moim grobem noc nie zapadnie - zdjęcie

Średnia ocena

29 oddanych głosów

8,9 / 10

Nad moim grobem noc nie zapadnie

Historia o ludziach, którzy są niewolnikami okrutnego losu. Uciekając od rzeczywistości, szukają schronienia w świecie złudzeń. Ból i upokorzenia, których doświadczyli w przeszłości, determinują ich marzenia, skazują na desperacką walkę o swoją tożsamość, walkę z lękiem i upiorami z przeszłości.

Luis jest wdowcem, kultywującym pamięć o zmarłej żonie poprzez strojenie się w jej ubrania. Jego synowie, Dan i Iwan, okradają groby, aby zarobić na życie w innym, lepszym świecie. Dolores i Laurka to kobiety, które próbują żyć od nowa, zapominając o przeszłości i o tym, kim są naprawdę. Prawy stracił miłość życia. Każdego dnia podejmuje walkę, by się w nim odnaleźć. Bohaterom towarzyszy Elvis Presley, symbol świata, za którym tęsknią, wyimaginowany przyjaciel. Jego piosenki są narracją życia bohaterów, opowiadają o ich emocjach i myślach.

Niezależny spektakl teatralno-filmowo-muzyczny wyprodukowany przez dwóch młodych aktorów (Krzysztof Kwiatkowski, Cezary Kwiecień). Projekt jest debiutem reżyserskim Krzysztofa Kwiatkowskiego, pod opieką artystyczną Jacka Poniedziałka, z którym obaj twórcy współpracowali wcześniej przy spektaklach „ENTER” i „Bohater Osama”. Za oprawę muzyczną, współczesne aranżacje utworów Elvisa Presleya, odpowiada zespół profesjonalistów, związanych z czołówką polskiej sceny.

W spektaklu występują między innymi Cezary Kwiecień jako Iwan, Krzysztof Kwiatkowski 2 jako Dan (video), Paweł Ferens jako Louis/Lullaby, Pamela Adamik jako Laurka, Katarzyna Hołtra jako Dolores (video), Anna Janik jako Dolores (video).

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: Materiały prasowe Teatr Druga Strefa

Realizacja

Reżyseria, adaptacja tekstu, opracowanie muzyczne: Krzysztof Kwiatkowski

Asystent reżysera: Cezary Kwiecień

Opieka artystyczna: Jacek Poniedziałek

Scenografia: Klaudia Sadolewska - Moskal

Kostiumy: Marcin Żak

Aranżacje utórów Elvisa: Andrzej "Kwiatek" Kwiatkowski, Marcin Kleiber, Miłosz Oleniecki

Reżyseria świateł: Jakub Wronko

Video: "Tadam"

Video live: NN

Tłumaczenie tekstu: Maryna Ochab i Bogusława Schubert

Produkcja: Krzysztof Kwiatkowski, Cezary Kwiecień, Cezary Kaźmierski

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Zajebisty spektakl

  lu.....@ya...oo.pl / 21 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  Aktorzy świetni spektakl bardzo interesujący szkoda że ludzie nie potrafią wybrać odpowiednich spektakli i nie doceniają małych teatrów polecam gorąco.

  bu.....@ga...ta.pl / 21 kwietnia 2018

 • 8,0/ 10

  Mocna psychodrama. Świetny collage sceniczny pokazujący cienką linię między życiem a śmiercią i dobrze maskujący granicę świata w realu i świata fikcji.

  zu.....@....pl / 14 października 2017

 • 8,0/ 10

  Naprawdę bardzo dobry, sfokusowany na warsztacie aktorskim, spektakl. Na ogromną pochwale zasługuje kreacja Prawego, czyli Konrada Szymańskiego. Skrupulatna, bardzo autentyczna i niesamowicie przejmująca. Ciekawa scenografia i przemyślana reżyseria. Na duży plus!

  va.....@gm...il.com / 01 maja 2017

 • 7,0/ 10

  Naprawdę dobra gra aktorska za to 10/10.

  id.....@gm...il.com / 21 kwietnia 2017

Teatr Druga Strefa - Adres i dojazd

ul. Magazynowa 14A
02-652 Warszawa

https://www.teatr2strefa.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.