FLAMENCO. CORAZON Y ALMA. - zdjęcie FLAMENCO. CORAZON Y ALMA. - zdjęcie FLAMENCO. CORAZON Y ALMA. - zdjęcie

Średnia ocena

19 oddanych głosów

9,3 / 10

FLAMENCO. CORAZON Y ALMA.

Koncert "Flamenco. Corazón y alma" to opowieść o tajemnicach skrywanych w sercu i duszy. To pokaz bogactwa sztuki flamenco: utwory radosne, przepełnione siłą, energią a także pełne pasji i dramatyzmu. Podczas tego wspaniałego koncertu pojawią się charakterystyczne dla flamenco piękne stroje oraz rekwizyty jak suknia bata de cola czy barwne haftowane chusty, artyści wprowadzą widzów w atmosferę i historię prezentowanych utworów. Zabrzmi muzyka, która niesie w sobie zarówno energię, siłę, nadzieję, słońce jak i tęsknotę, cierpienie, miłość, wiarę …. To sztuka o wielowiekowej tradycji a jednocześnie tak bliska człowiekowi, naturalnie wtapiająca się w jego emocje… Wspólnie z artystami publiczność przeniesie się do pięknej Andaluzji, pełnej celebracji życia, zapachu kwiatów pomarańczy i jaśminu oraz smaku czerwonego wina … Na scenie będą rządziły rytm, feeria emocji i barw.

Flamenco Trio w składzie : Jorge Castañeda (gitara flamenco), Paco El Lobo (śpiew) i Magdalena Siwecka (taniec).

JORGE CASTAÑEDA, GITARZYSTA FLAMENCO - urodził się w Polsce, ze związku Polki i Peruwiańczyka. Będąc małym dzieckiem wyjechał z rodzicami do Peru, ojczyzny swego taty. Od 10. roku życia gra na gitarze, dzięki talentowi i wykształceniu odebranemu na Uniwersytecie Muzycznym im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi pod kierunkiem prof. Jacek Dulikowskiego, a także na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie u Marcina Zalewskiego. Studiował także na „Staatlische Hochschule für Musik und Darstellende Kunst” w Stuttgarcie u prof. Johannes Monno. Koncertuje na całym świecie rozsławiając flamenco na gitarę klasyczną. Występował także na wielu międzynarodowych festiwalach gitarowych. Przez wiele lat mieszkał w Hiszpanii – tam występował z wieloma uznanymi artystami sztuki flamenco. Obecnie mieszka we Francji.

PACO EL LOBO, ŚPIEWAK FLAMENCO ceniony śpiewak flamenco. Jego mistrzami byli wielcy Pepe de la Matrona, Rafael Romero czy Juan Varea. Jego trzy płyty : Grito, 1999; Afición 2001; Mi Camino Flamenco to niezwykła antologia, prezentująca popularne style flamenco (Tonas, Soleares, Siguiriyas, Alegrias, fandangos, Malagueñas, Tangos, Bulerías ...), ale również o wiele mniej znane pieśni (Jabera, farruca, Cana, petenera...). Z jednej strony wierny tradycji flamenco, Paco El Lobo jest muzykiem swojego czasu. Integruje zdecydowanie osobisty styl, głęboką wiedzę o korzeniach swojej sztuki oraz inspirację ze najbardziej współczesnego podejścia do śpiewu flamenco, wzorując się na gwiazdach światowego kalibru jak Enrique Morente i Camaron. Posiada nieomylną intuicję muzyczną. Występuje głównie na scenach we Francji – charyzmatyczny głos, niesamowita osobowość sceniczna.

MAGDALENA SIWECKA, ZNAKOMITA POLSKA TANCERKA, CHOREOGRAF I PEDAGOG TAŃCA FLAMENCO karierę taneczną rozpoczynała jako dziecko od tańca klasycznego, nowoczesnego oraz ludowego. Absolwentka Olsztyńskiego Teatru Tańca. Uczennica wybitnych tancerzy i choreografów – Piotra Galińskiego i Jacka Łumińskiego. Tańcem flamenco zajmuje się od siedemnastu lat. Kształciła się w Polsce i w Hiszpanii u tak znakomitych tancerzy i pedagogów jak Choni Pérez García, Isabel Bayón, Adella Campallo, Yasaray Rodriguez, czy Manuel Betanzos. Założycielka i solistka Cafe Cortao Compañia Flamenca – największej polskiego zespołu tańczącego flamenco. Występowała między innymi w Teatrze Wielkim na zaproszenie Sinfonii Varsovii podczas festiwalu Festiwal Szalone Dni Muzyki 2013 – muzyka francuska i hiszpańska. Pasjonatka popularyzacji flamenco wśród wszystkich grup wiekowych, pracuje także z osobami niepełnosprawnymi. Jej taniec wzrusza i daje radość widzom..

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: Materiały prasowe

Obsada

Flamenco Trio w składzie : Jorge Castañeda (gitara flamenco), Paco El Lobo (śpiew) i Magdalena Siwecka (taniec).

Opinie naszych widzów (10)

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl.niesamowite wrażenia i odbiór.Polecam z całego serca!!

  ni.....@gm...il.com / 23 października 2019

 • 10,0/ 10

  Super energis

  do.....@gm...il.com / 13 marca 2019

 • 10,0/ 10

  To była prawdziwa uczta dla ducha! Kontakt z flamenco płynącym prosto z serca, z ludźmi pełnymi pasji i swoich indywidualnych pragnień, Poruszający śpiew Paco El Lobo, kojące nuty Jorge Castaneda i energetyczny step Magdy Siweckiej na jednej scenie - BRAWO!

  an.....@ho...il.com / 04 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Generalnie polecam. Dopracować ustawienia dźwięku dla konferansjerki oraz zmienić OSB na dechy - lepiej będzie brzmieć step.

  lu.....@lw...it.eu / 03 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Super!

  ma.....@gm...il.com / 03 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Doskonału.

  ma.....@gm...il.com / 03 marca 2019

 • 9,0/ 10

  Piękny taniec, muzyka i śpiew. Do tego świetna, wesoła atmosfera. Bardzo polecam. Potencjalnym polem do poprawy przy kolejnych występach w Teatrze Druga Strefa mogłoby być nagłośnienie podłogi. Dalej od sceny bardzo słabo słychać step niestety.

  as.....@....pl / 23 października 2019

 • 9,0/ 10

  Wykonawcy świetni. Pięknie oddane emocje, piękny taniec, świetny głos i gitara, Widać było kontakt między tancerką a muzykami, co we flamenco jest bardzo ważne. Niestety ustawienie publiczności było delikatnym minusem. We flamenco ważne są stepy i niestety z dalszych rzędów nie było szans ich widzieć, gdyż scena nie jest podwyższona i tancerka prawie "wchodziła" w pierwsze rzędy.

  as.....@....pl / 13 marca 2019

 • 9,0/ 10

  Przedstawienie świetne, tancerka profesjonalna i pełna energii, gitarzysta i wokalista charyzmatyczni. Zrezygnowałabym z osoby zapowiadające występ - bardzo to osłabia nastrój oczekiwania, psuje atmosferę i jest zbędne. W dodatku ta pani ciągle chodzi w te i z powrotem po scenie, co zwyczajnie przeszkadza w oglądaniu

  ka.....@gm...il.com / 03 marca 2019

 • 8,0/ 10

  Spektakl bardzo dobry, ale warunki do jego oglądania nie szczególne. Przy tak małej scenie i takim układzie widowni nawet w środkowych rzędach nie było widać Tancerki, a szczególnie najefektowniejszych popisów związanych ze stepowaniem. Była Ona za blisko widowni. Szkoda, że nie udało się zobaczyć wszystkiego.

  an.....@....edu.pl / 04 marca 2019

Teatr Druga Strefa - Adres i dojazd

ul. Magazynowa 14A
02-652 Warszawa

https://www.teatr2strefa.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.