Bette & Joan - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów

7.8 / 10

Bette & Joan

Dwie garderoby, dwa gwiazdorskie krzesła i dwie kobiety: Bette Davis i Joan Crowford. Niegdyś gwiazdy wielkiego formatu, teraz zrobią niemal wszystko, żeby jeszcze raz stanąć w świetle reflektorów, usłyszeć klaps filmowy i magiczne słowo „action”. Nawet zagrają razem w jednym filmie, chociaż ich niechęć do siebie jest niemal legendarna.

„Bette & Joan” to sztuka, która pokazuje jeden dzień gwiazd na planie filmowym Boba Aldricha „Co się zdarzyło Baby Jane”. I chociaż obydwie są perfekcjonistkami, obydwu zależy na filmie i obydwie chcą znowu zabłysnąć, to nie przeszkodzi im to jednak w większych i mniejszych złośliwościach względem siebie. A wszystko to może i wrednie, ale w białych rękawiczkach i ze specyficznym poczuciem humoru.

Obsada:

Halina Chrobak - Joan Crawford

Marzena Trybała - Bette Davis

Autor: Anton Burge

Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga.

Tłumaczenie: Michał Ignar.

Kostiumy: Marcin Żak.

Make-up: Natalia Kida

Prapremiera polska – 27 grudnia 2018

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia: Foto: Teatr Druga Strefa

Zwiastuny

Obsada

Halina Chrobak - Joan Crawford

Marzena Trybała - Bette Davis

Realizacja

Autor: Anton Burge

Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga.

Tłumaczenie: Michał Ignar.

Kostiumy: Marcin Żak.

Make-up: Natalia Kida

Opinie naszych widzów (3)

 • 10.0/ 10

  27/12/2018 - Polska prapremiera sztuki "BETTE & JOAN", Teatr "Druga Strefa", Warszawa. Tak jak Bette Davis i Joan Crawford dały popis aktorski w kultowym filmie "Co się zdarzyło z Baby Jane" (1962), tak i Marzena Trybała (Bette) wraz Haliną Chrobak (Joan) dały popis aktorski w tej dwuaktówce brytyjskiego dramaturga Antona Burge. Sztuka pokazuje kulisy powstawania tego filmu i jest stosunkowo "młoda" (2014), a już wystawiana była w wielu teatrach europejskich. Zobaczyć "pojedynek" obu gwiazd w tej sztuce świetnie wyreżyserowanej przez Sylwestra Biragę, to była uczta duchowa. Świetne tłumaczenie Michała Ignara dodało autentyczności konfliktu pomiędzy tymi dwiema divami. Warto zobaczyć. Brawo. 12/27/2018 - Polish prapremiere of the play "Bette & Joan", The "Druga Strefa" Theater, Warsaw. Like Bette Davis and Joan Crawford gave top performances in the cult movie "What ever happened to Baby Jane" (1962), Marzena Trybala (Bette) and Halina Chrobak (Joan) gave top performances in this two act play by the British playwright Anton Burge. The play, which shows the process of making the movie, is relatively "young" (2014) but has been staged all over Europe. To see a "duel" between two stars in the play wonderfully directed by Sylwester Biraga is the "feast for the senses". Great translation gives this conflict between 2 divas authenticity. It's worth seeing. Bravo.

  ni.....@on...et.pl / 28 December 2018

 • 10.0/ 10

  swietna gra aktorek!

  ka.....@gm...il.com / 28 December 2018

 • 5.0/ 10

  Scenariusz zwykły, prosty, mało dynamiczny. Scenogragia prosta, ale wystarczająca i wiele mówiąca. W pewnym momencie zabrakło dynamiki i już ten brak utrzymał się do końca, co jest poniekąd winą scenariusza, poniekąd aktorek. Pani Halina grająca Joan Crowford wyczekiwała kwestii swojej partnerki scenicznej jakby to była przymiarka do roli, której dobrze nie zna, co spowodowało , że jej gra była siłowa i mało płynna, raz nawet pomyliła imiona swojej postaci nazywająć siebie zamiast Joan - Jane, co dość jednoznacznie pokazało, że rola nie osiadła w niej, Pani Halina niestety w niczym nie przypominała Joan. W porówananiu do Marzeny Trybały, której fizjonomia i uroda może w ogóle nie przypominały wspaniałej Bette Davis, ale która ją zwyczajnie bardzo dobrze zagrała (poza momentem telefonu od mamy, w której miała pokazać miękką, dziecięcą twarz, a wyszło groteskowo) , Pani Halina wypadła blado, mało było pazura. Ogólnie - momentami było śmiesznie, momentami ciekawie a momentami nudno, momentami niedobrze, ale były i świetne momenty.- dość nierówny spektakl

  nm.....@....pl / 30 December 2019

Teatr Druga Strefa

Teatr Druga Strefa założony został w 1997 roku, choć faktycznie działał już aktywnie jako grupa teatralna od 1989 roku -- jest to jeden z pierwszych prywatnych teatrów repertuarowych działających na terenie Warszawy. Dyrektorem teatru jest jego założyciel - Sylwester Biraga. Obecnie siedziba teatru znajduje się na warszawskim Mokotowie w postindustrialna przestrzeni przy ul. Magazynowej 14a.

Repertuar Teatru Druga Strefa jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy wiele form i gatunków teatralnych m. in. spektakle dziecięce, spektakle lalkowe, a także teatr tańca i burleską. Teatr Druga Strefa w swojej ofercie ma również spektakle reprezentujące klasykę teatralną, a także dzieła współczesne. Teatr Druga Strefa przede wszystkim tworzy własne spektakle, jednak na jego scenie pojawiają się również spektakle gościnne tworzone przez teatralnych debiutantów, artystów offowych, niezależnych oraz alternatywnych. W Teatrze Druga Strefa oglądać możemy również różnego rodzaju wystawy i wernisaże.

Teatr Druga Strefa wystawia swoje spektakle na scenach teatralnych znajdujących się na całym świecie m. in. we Francji, Rosji, na Słowacji, Ukrainie i wielu innych. Teatr Druga Strefa doczekał się również prestiżowej nagrody „Coup de Coeur 2009” na Festiwalu w Avignonie w 2009 roku za spektakl autorski „Fin de...”. Teatr Druga Strefa jest również organizatorem festiwalu Dni Teatru na Mokotowie.

Bilety do Teatru Druga Strefa kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl, a także w kasie teatru, która czynna jest na 30 minut przed spektaklem.

Spektakle i inne wydarzenia zaczynają się punktualnie, bilet traci ważność z momentem rozpoczęcia spektaklu lub wydarzenia wskazanego na bilecie, co oznacza, że spóźniona osoba nie ma możliwości wejścia na spektakl oraz nie ma prawa do zwrotu ani wymiany biletu na inne wydarzenie. Zalecamy przybycie do teatru na 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Magazynowa 14A
00-652 Warszawa

http://www.teatr2strefa.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.8
Średnia ocena
Coś niesamowitego. Gdybym mógł i miał siłę, klaskałbym na stojąco jeszcze z godzinę
- Łukasz

20.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9.1
Średnia ocena
Wyśmienicie zagrany, przejmujący spektakl. Każda z postaci intrygująca i zmuszająca do refleksji
- Katarzyna

09.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9.2
Średnia ocena

19.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

7.7
Średnia ocena
Fantastyczny spektakl. Aleksandra Kowalczyk pokazała na scenie zarówno klasę, jak i pazur. Tekst spektaklu bawi momentami do łez. To trzeba zobaczyć!
- Klaudiusz

09.02 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
-,-
Średnia ocena

25.01 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Performance
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.