Bette & Joan - zdjęcie

Średnia ocena

15 oddanych głosów

7,8 / 10

Bette & Joan

Dwie garderoby, dwa gwiazdorskie krzesła i dwie kobiety: Bette Davis i Joan Crowford. Niegdyś gwiazdy wielkiego formatu, teraz zrobią niemal wszystko, żeby jeszcze raz stanąć w świetle reflektorów, usłyszeć klaps filmowy i magiczne słowo „action”. Nawet zagrają razem w jednym filmie, chociaż ich niechęć do siebie jest niemal legendarna.

„Bette & Joan” to sztuka, która pokazuje jeden dzień gwiazd na planie filmowym Boba Aldricha „Co się zdarzyło Baby Jane”. I chociaż obydwie są perfekcjonistkami, obydwu zależy na filmie i obydwie chcą znowu zabłysnąć, to nie przeszkodzi im to jednak w większych i mniejszych złośliwościach względem siebie. A wszystko to może i wrednie, ale w białych rękawiczkach i ze specyficznym poczuciem humoru.

Obsada:

Halina Chrobak - Joan Crawford

Marzena Trybała - Bette Davis

Autor: Anton Burge

Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga.

Tłumaczenie: Michał Ignar.

Kostiumy: Marcin Żak.

Make-up: Natalia Kida

Prapremiera polska – 27 grudnia 2018

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia: Foto: Teatr Druga Strefa

Zwiastuny

Obsada

Halina Chrobak - Joan Crawford

Marzena Trybała - Bette Davis

Realizacja

Autor: Anton Burge

Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga.

Tłumaczenie: Michał Ignar.

Kostiumy: Marcin Żak.

Make-up: Natalia Kida

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl. Doskonała obsada. Scenariusz pozwolił aktorom mieć dużo do zagrania. Polecam

  a......@e-...ex.pl / 19 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Popis gry aktorskiej dwóch wspaniałych aktorek!!!!!!

  Gi.....@....pl / 08 marca 2019

 • 10,0/ 10

  27/12/2018 - Polska prapremiera sztuki "BETTE & JOAN", Teatr "Druga Strefa", Warszawa. Tak jak Bette Davis i Joan Crawford dały popis aktorski w kultowym filmie "Co się zdarzyło z Baby Jane" (1962), tak i Marzena Trybała (Bette) wraz Haliną Chrobak (Joan) dały popis aktorski w tej dwuaktówce brytyjskiego dramaturga Antona Burge. Sztuka pokazuje kulisy powstawania tego filmu i jest stosunkowo "młoda" (2014), a już wystawiana była w wielu teatrach europejskich. Zobaczyć "pojedynek" obu gwiazd w tej sztuce świetnie wyreżyserowanej przez Sylwestra Biragę, to była uczta duchowa. Świetne tłumaczenie Michała Ignara dodało autentyczności konfliktu pomiędzy tymi dwiema divami. Warto zobaczyć. Brawo. 12/27/2018 - Polish prapremiere of the play "Bette & Joan", The "Druga Strefa" Theater, Warsaw. Like Bette Davis and Joan Crawford gave top performances in the cult movie "What ever happened to Baby Jane" (1962), Marzena Trybala (Bette) and Halina Chrobak (Joan) gave top performances in this two act play by the British playwright Anton Burge. The play, which shows the process of making the movie, is relatively "young" (2014) but has been staged all over Europe. To see a "duel" between two stars in the play wonderfully directed by Sylwester Biraga is the "feast for the senses". Great translation gives this conflict between 2 divas authenticity. It's worth seeing. Bravo.

  ni.....@on...et.pl / 28 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  swietna gra aktorek!

  ka.....@gm...il.com / 28 grudnia 2018

 • 9,0/ 10

  Doskonały spektakl, świetnie zagrany,. Polecam obejrzenie przed spektaklem filmu „Whatever Happened To Baby Jane”, można go znaleźć w całości na YouTube, niestety tylko w wersji angielskiej. Spektakl jest właśnie o kręceniu tego filmu. Polecam zarówno sztukę jak i film.

  ev.....@in...ia.pl / 04 lutego 2019

Teatr Druga Strefa

Teatr Druga Strefa założony został w 1997 roku, choć faktycznie działał już aktywnie jako grupa teatralna od 1989 roku -- jest to jeden z pierwszych prywatnych teatrów repertuarowych działających na terenie Warszawy. Dyrektorem teatru jest jego założyciel - Sylwester Biraga. Obecnie siedziba teatru znajduje się na warszawskim Mokotowie w postindustrialna przestrzeni przy ul. Magazynowej 14a.

Repertuar Teatru Druga Strefa jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy wiele form i gatunków teatralnych m. in. spektakle dziecięce, spektakle lalkowe, a także teatr tańca i burleską. Teatr Druga Strefa w swojej ofercie ma również spektakle reprezentujące klasykę teatralną, a także dzieła współczesne. Teatr Druga Strefa przede wszystkim tworzy własne spektakle, jednak na jego scenie pojawiają się również spektakle gościnne tworzone przez teatralnych debiutantów, artystów offowych, niezależnych oraz alternatywnych. W Teatrze Druga Strefa oglądać możemy również różnego rodzaju wystawy i wernisaże.

Teatr Druga Strefa wystawia swoje spektakle na scenach teatralnych znajdujących się na całym świecie m. in. we Francji, Rosji, na Słowacji, Ukrainie i wielu innych. Teatr Druga Strefa doczekał się również prestiżowej nagrody „Coup de Coeur 2009” na Festiwalu w Avignonie w 2009 roku za spektakl autorski „Fin de...”. Teatr Druga Strefa jest również organizatorem festiwalu Dni Teatru na Mokotowie.

Bilety do Teatru Druga Strefa kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl, a także w kasie teatru, która czynna jest na 30 minut przed spektaklem.

Spektakle i inne wydarzenia zaczynają się punktualnie, bilet traci ważność z momentem rozpoczęcia spektaklu lub wydarzenia wskazanego na bilecie, co oznacza, że spóźniona osoba nie ma możliwości wejścia na spektakl oraz nie ma prawa do zwrotu ani wymiany biletu na inne wydarzenie. Zalecamy przybycie do teatru na 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Magazynowa 14A
00-652 Warszawa

http://www.teatr2strefa.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,2
Średnia ocena

31.03 / 17:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9,0
Średnia ocena
Prawdziwie intrygujący spektakl, bardzo aktualny. Chodził za mną jeszcze kilka dni po jego obejrzeniu. Szczerze polecam!
- Wojciech

30.03 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9,1
Średnia ocena
Wyśmienita zabawa zaprawiona chwilami gorzką ironią
- Agnieszka

24.03 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8,1
Średnia ocena
Fantastyczny spektakl. Aleksandra Kowalczyk pokazała na scenie zarówno klasę, jak i pazur. Tekst spektaklu bawi momentami do łez. To trzeba zobaczyć!
- Klaudiusz

30.03 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet