Teatr Druga Strefa

ul. Magazynowa 14A
00-652 Warszawa

Teatr Druga Strefa założony został w 1997 roku, choć faktycznie działał już aktywnie jako grupa teatralna od 1989 roku -- jest to jeden z pierwszych prywatnych teatrów repertuarowych działających na terenie Warszawy. Dyrektorem teatru jest jego założyciel - Sylwester Biraga. Obecnie siedziba teatru znajduje się na warszawskim Mokotowie w postindustrialna przestrzeni przy ul. Magazynowej 14a.

Repertuar Teatru Druga Strefa jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy wiele form i gatunków teatralnych m. in. spektakle dziecięce, spektakle lalkowe, a także teatr tańca i burleską. Teatr Druga Strefa w swojej ofercie ma również spektakle reprezentujące klasykę teatralną, a także dzieła współczesne. Teatr Druga Strefa przede wszystkim tworzy własne spektakle, jednak na jego scenie pojawiają się również spektakle gościnne tworzone przez teatralnych debiutantów, artystów offowych, niezależnych oraz alternatywnych. W Teatrze Druga Strefa oglądać możemy również różnego rodzaju wystawy i wernisaże.

Teatr Druga Strefa wystawia swoje spektakle na scenach teatralnych znajdujących się na całym świecie m. in. we Francji, Rosji, na Słowacji, Ukrainie i wielu innych. Teatr Druga Strefa doczekał się również prestiżowej nagrody „Coup de Coeur 2009” na Festiwalu w Avignonie w 2009 roku za spektakl autorski „Fin de...”. Teatr Druga Strefa jest również organizatorem festiwalu Dni Teatru na Mokotowie.

Bilety do Teatru Druga Strefa kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl, a także w kasie teatru, która czynna jest na 30 minut przed spektaklem.

Spektakle i inne wydarzenia zaczynają się punktualnie, bilet traci ważność z momentem rozpoczęcia spektaklu lub wydarzenia wskazanego na bilecie, co oznacza, że spóźniona osoba nie ma możliwości wejścia na spektakl oraz nie ma prawa do zwrotu ani wymiany biletu na inne wydarzenie. Zalecamy przybycie do teatru na 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu.

RUBINOWE GODY

Komedia

Czy po czterdziestu latach wspólnego życia wiemy wszystko o naszym partnerze? Nie chodzi tu nawet o jakieś skrywane tajemnice, ale o jego nigdy niewypowiedziane pragnienia, aspiracje czy preferencje. Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej, niż wszystkie poprzednie. Nie znają jednak praktycznego znaczenia słowa "luksus", co powoduje choćby problem z dostaniem się do pokoju, czy awersję do egzotycznego - jak na ich gusta - menu w tutejszej restauracji. Wydawałoby się - standardowa sytuacja małżeństwa z prowincji. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie gość spod łóżka (świeżo upieczony minister, który znalazł się w bardzo niezręcznej dla siebie sytuacji) oraz portier, który zależność pomiędzy państwem z- i spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności. Premier wzywa ministra-elekta do siebie, ten nie może się ujawnić w obawie przed skandalem (w opinii publicznej słynie bowiem jako człowiek moralnie nieskazitelny), starsi państwo zaczynają przebudowywać swoje życie (również jego sferę erotyczną) na nowo, a portier Danny (Daniel, tylko tak go koledzy zdrabniają) najchętniej zamieniłby trójkąt w czworokąt. Kto wyjdzie obronną ręką z sytuacji, która dla każdej ze stron jest - delikatnie mówiąc - niekomfortowa?

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Szczegóły

How To Ruin a Great Play!

Komedia

How To Ruin a Great Play!

Take one great play, then add a famous director, and finally mix-in some amateur actors - now watch the fun as it all goes horribly wrong!

Professional (and famous!) English director James Jarvis is in town to direct his masterpiece play! Unfortunately, things get off to a disastrous start when he's told he will be working with amateur actors. And there’s even more bad news for him - they don’t have enough actors, so his girlfriend will have to be in it!

How To Ruin A Great Play! guarantees huge laughs and is the perfect show for those who love a traditional British comedy of mishaps and mayhem.

EnglishTouringTheatreCompany
Directed by Don Allen

Running time: 1hr 30min (includes Q&A with actors after performance)
Genre: Comedy | Language: English
Age Recommendation: 11+
Ideal for people learning English!

PL
Do znakomitej sztuki dodaj wybitnego reżysera oraz bandę aktorów amatorów - i po prostu oglądaj cyrk, jak wszystko idzie koszmarnie źle!

Słynny reżyser James Jarvis przyjeżdża do miasta, by wystawić swoje arcydzieło. Niestety dla niego, początki zaczynają się fatalnie, bo okazuje się, że będzie pracował z aktorami-amatorami! Na dodatek brak wystarczającej ilości aktorów zmusi Jamesa do pracy z jego dziewczyną.

How To Ruin A Great Play! to gwarancja dobrej zabawy oraz idealne przedstawienie dla tych, którzy kochają tradycyjną brytyjską komedię.

Czas trwania: 1godz 30min (w tym Q&A z aktorami po przedstawieniu)
Gatunek: Komedia | Język: angielski Zalecany wiek: 11+
Idealna dla ludzi uczących się j. angielskiego

EnglishTouringTheatreCompany
Reżyseria Don Allen

Szczegóły

DZIECIĘCA GALA BALETOWA

Dzień dziecka jest dniem wyjątkowym, w którym nie tylko celebruje się dzieci - celebruje się również wewnętrze dziecko w sobie.
Dziecięca gala baletowa będzie właśnie taką celebracją i dzieci i dziecka w sobie. Podczas tego kolorowego i wspaniale pozytywnego wydarzenia zaprezentują się:

adepci Warsaw Ballet Academy
tancerze Warsaw Ballet
kursanci Centrum Baletowego Neoclassica
uczniowie Wrocławskiej Akademii Tańca
oraz uczniowie szkoły Olgi Yaroshenko w To Coś

Gala będzie obfitowała w wariacje z repertuaru klasycznego: Pawilon Armidy, Śpiąca Królewna, Wieszczka Lalek, Korsarz i inne, a także w układy solowe i duety w oparciu o techniki mieszane do muzyki popowej, filmowej, klasycznej oraz alternatywnej. Nie zabraknie również układów grupowych inspirowanych muzyką Griega orz obrazami Degasa, jak również naturą. Wszystkie choreografie i popisy będą eksplozją dziecięcej radości, która zawsze się udziela.

Zapraszamy do wspólnej celebracji dnia dziecka!

Szczegóły

BURLESQUE DREAMS REVUE

Taneczny

Jedyna Burleskowa Rewia w Polsce, a w niej specjalnie skomponowane preludium muzyczne, podniebne ewolucje, duety i solowe występy, śpiew i muzyka na żywo.
Wszystko to obsypane obficie brokatem.

Przyjdźcie 15 czerwca, usiądźcie wygodnie i rozkoszujcie się niczym niezmąconym widokiem na scenę, gdzie w premierowych numerkach wystąpią przed wami najlepsze performerki i performerzy polskiej sceny: Master B. Boylesque i Maggie Rabbit w zaskakującym wizualnie i wokalnie duecie, Rebel Ballerina w perfekcyjnym, olśniewającym tańcu, królowa klasycznej burleski Rose de Noir, jak nikt łącząca glamour z komedią Juicy Jane oraz bujająca w obłokach Niksa Aerial Poetry, Stage boy - Pony Boy.

Dreams Come True w Teatrze Druga Strefa!

Realizatorzy spektaklu:
Reżyseria, scenariusz i scenografia: Sylwester Biraga
Choreografia prologu i finału: Natalia Maria Wojciechowska
Muzyka do prologu i finału: Marcin Nierubiec
Kostiumy do prologu i finału: Marcin Żak
Kostiumy do duetu Maggie Rabbit i Mastera B. - Marta Nanowska
Akompaniatorka: Monika Kolasińska
Obsługa techniczna: Eligiusz Baranowski
Obsługa medialna: Krzysztof Break Szaradowski LEVEL UP ETVM
Foto: Sergiej Krawczenko | Michał Rogoziński | Marcin Wisnios

Premiera 23 lutego 2019

Szczegóły