Widok z mostu - zdjęcie Widok z mostu - zdjęcie Widok z mostu - zdjęcie Widok z mostu - zdjęcie

Średnia ocena

14 oddanych głosów

7,7 / 10

Widok z mostu

Lata 50. Nowy Jork. Eddie wraz z żoną wychowują dorastającą siostrzenicę Katie. Ich stabilne życie zmienia się, gdy pojawiają się dwaj kuzyni z Sycylii, którzy nielegalnie przedostali się do Ameryki. Dla starszego z nich, Marco, oznacza to możliwość utrzymania rodziny, która została we Włoszech. Z kolei młodszy, Rodolpho, zachłystuje się nowym wspaniałym światem, światłami Broadway’u, eleganckimi koszulami, muzyką i… Katie.

Młodzi zakochują się w sobie, jednak Eddie, obsesyjnie przywiązany do siostrzenicy, nieufny wobec zamiarów chłopaka, nie chce zaakceptować tego związku. Jak daleko posunie się, by udowodnić swoje racje?

Dramat Arthura Millera, jednego z najchętniej wystawianych dramaturgów XX wieku, porusza niezwykle aktualny temat imigrantów. Z każdą sceną i każdym dialogiem odsłania on kolejne warstwy opowieści, a postaci wymykają się jednoznacznym ocenom.

Na scenie występują między innymi Anna Moskal jako Alfieri, Agnieszka Roszkowska jako Beatrice, Martyna Byczkowska jako Catherine, Marcin Sztabiński jako Marco, Marcin Wojciechowski jako Rodolpho, Łukasz Lewandowski jako Eddie.

Czas trwania: 110 minut
Źródło zdjęcia: fot. Krzysztof Bieliński

Realizacja

reżyseria: Agnieszka Glińska

scenografia i kostiumy: Monika Nyckowska

światła: Jacqueline Sobiszewski

muzyka: Jan Młynarski

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Wspaniała gra aktorska, szczególnie Łukasza Lewandowskiego. Aktorzy na "wyciągnięcie ręki'", bardzo blisko widza, Słychać i widać wszystko bo widzowie siedzą w pierwszym lub drugim rzędzie. Ciekawa sztuka w reżyserii Agnieszki Glińskiej - bez zbędnych rekwizytów, bez przerysowanych scen. Nie zaznałam momentów nudy i rozczarowania.

  ma.....@gm...il.com / 05 maja 2019

 • 7,0/ 10

  Porządnie zrealizowany, dobrze grany spektakl nieudający czegoś więcej. Dobry tetr środka

  ma.....@po...ta.fm / 06 maja 2019

 • 5,0/ 10

  Nie podoba mi się doslowność sceny całowania Cathrine przez Eddiego. Jeśli chcecie pokazać problem przemocy wobec kobiet, to można to zrobić inaczej niż stosując przemoc na młodej aktorce. Obrzydliwe i nieuzasadnione w XXI w.

  ag.....@....pl / 28 lipca 2019

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy - Adres i dojazd

http://www.teatrdramatyczny.pl/

Kup bilet