Widok z mostu - zdjęcie Widok z mostu - zdjęcie Widok z mostu - zdjęcie Widok z mostu - zdjęcie

Średnia ocena

14 oddanych głosów

7,7 / 10

Widok z mostu

Lata 50. Nowy Jork. Eddie wraz z żoną wychowują dorastającą siostrzenicę Katie. Ich stabilne życie zmienia się, gdy pojawiają się dwaj kuzyni z Sycylii, którzy nielegalnie przedostali się do Ameryki. Dla starszego z nich, Marco, oznacza to możliwość utrzymania rodziny, która została we Włoszech. Z kolei młodszy, Rodolpho, zachłystuje się nowym wspaniałym światem, światłami Broadway’u, eleganckimi koszulami, muzyką i… Katie.

Młodzi zakochują się w sobie, jednak Eddie, obsesyjnie przywiązany do siostrzenicy, nieufny wobec zamiarów chłopaka, nie chce zaakceptować tego związku. Jak daleko posunie się, by udowodnić swoje racje?

Dramat Arthura Millera, jednego z najchętniej wystawianych dramaturgów XX wieku, porusza niezwykle aktualny temat imigrantów. Z każdą sceną i każdym dialogiem odsłania on kolejne warstwy opowieści, a postaci wymykają się jednoznacznym ocenom.

W spektaklu występują między innymi Anna Moskal jako Alfieri, Agnieszka Roszkowska jako Beatrice, Martyna Byczkowska jako Catherine, Marcin Sztabiński jako Marco, Marcin Wojciechowski jako Rodolpho, Łukasz Lewandowski jako Eddie.

Czas trwania: 110 minut
Źródło zdjęcia: fot. Krzysztof Bieliński

Realizacja

reżyseria: Agnieszka Glińska

scenografia i kostiumy: Monika Nyckowska

światła: Jacqueline Sobiszewski

muzyka: Jan Młynarski

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Wspaniała gra aktorska, szczególnie Łukasza Lewandowskiego. Aktorzy na "wyciągnięcie ręki'", bardzo blisko widza, Słychać i widać wszystko bo widzowie siedzą w pierwszym lub drugim rzędzie. Ciekawa sztuka w reżyserii Agnieszki Glińskiej - bez zbędnych rekwizytów, bez przerysowanych scen. Nie zaznałam momentów nudy i rozczarowania.

  ma.....@gm...il.com / 05 maja 2019

 • 7,0/ 10

  Porządnie zrealizowany, dobrze grany spektakl nieudający czegoś więcej. Dobry tetr środka

  ma.....@po...ta.fm / 06 maja 2019

 • 5,0/ 10

  Nie podoba mi się doslowność sceny całowania Cathrine przez Eddiego. Jeśli chcecie pokazać problem przemocy wobec kobiet, to można to zrobić inaczej niż stosując przemoc na młodej aktorce. Obrzydliwe i nieuzasadnione w XXI w.

  ag.....@....pl / 28 lipca 2019

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy - Adres i dojazd

http://www.teatrdramatyczny.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.