Ten drugi dom - zdjęcie Ten drugi dom - zdjęcie Ten drugi dom - zdjęcie Ten drugi dom - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów

7,4 / 10

Ten drugi dom

Juliana, kobieta po pięćdziesiątce. Błyskotliwa inteligencja to jej największy atut, ale i największe obciążenie. Karierę naukową porzuciła na rzecz posady w firmie farmaceutycznej. Pewnego dnia w czasie prezentacji jej pamięć buntuje się po raz pierwszy. I wtedy zaczyna się jazda – dla bohaterki, jej męża i dla widza, który próbuje nadążyć za logiką zdarzeń i zachować jasny ogląd sytuacji.

Sharr White opowiadając z brawurą o postępującym przypadku utraty pamięci, równocześnie pokazuje mechanizm wypierania złych doświadczeń uprawiany przez nas wszystkich.

W spektaklu występuje Agnieszka Wosińska jako Juliana, Sławomir Grzymkowski jako Ian, Agata Wątróbska jako Kobieta, Tomasz Borkowski jako Mężczyzna.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska

Realizacja

Autor: Sharr White

Przekład: Małgorzata Semil

Reżyseria: Agnieszka Lipiec-Wróblewska

Scenografia i kostiumy: Agnieszka Zawadowska

Muzyka: Jan Miklaszewski

Asystentka scenografki: Julia Filińska

Kierownik produkcji: Ewa Słobodzianek

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  tak jak przeczytałam wcześniejszy komentarz trzeba się do niego przygotować dla osób które juź coś w życiu przeszła świetna gra Pani Wosińskiej

  iz.....@....pl / 03 marca 2018

 • 8,0/ 10

  To trudny spektakl "Ten drugi dom". Agnieszka Wosińska grała bardzo dobrze a zadanie aktorskie nie było łatwe - jest raz kobietą sukcesu, raz cierpiącą matką, która wypowiedziała znamienne słowa do 15-letniej córki i ją straciła, raz żoną wiedzącą, że ją mąż zdradza, naukowcem bez laboratorium, w końcu człowiekiem, z którego zadrwił los - Juliana była wybitnym neurofizjologiem, ona odkryła identamyl - syntetycznego zastępcę zamierających neuroprzekaźników, a skutkiem zamierania neuroprzekaźników jest choroba otępienna. Juliana ma epizod z utratą pamięci, przestaje panować nad swoim życiem, nie wiadomo co się stało z jej córką, ona woli myśleć, że żyje i ma się dobrze, mąż sprawuje nad nią opiekę, ale on jest zimnym typem człowieka - to wszystko doprowadzilo Julianę do załamania w wieku 50 lat. Czworo aktorów, bardzo skąpa scenografia. Widz ma napiętą uwagę by oddzielić rzeczywistość od psychotycznych wyobrażeń Juliany. Nie żałuję, że spektakl obejrzałam, ale to nie była rozrywka a lekcja życia. Bogna Tomaszewska

  bo.....@gm...il.com / 04 listopada 2018

 • 6,0/ 10

  Spektakl ma wciągającą ale skomplikowaną fabułę. Radzę przygotować się do sztuki.

  ag.....@ya...oo.co.uk / 18 grudnia 2017

 • 4,0/ 10

  Opis spektaklu raczej wprowadza w błąd niż pomaga zrozumieć o czym jest sztuka.

  re.....@gm...il.com / 12 września 2017

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy - Adres i dojazd

http://www.teatrdramatyczny.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.