Szczęśliwe dni - zdjęcie

Średnia ocena

14 oddanych głosów

8,9 / 10

Szczęśliwe dni

Szczęśliwy dzień Winnie pełen jest absurdalnych zdarzeń, codziennych, powtarzanych jak mantra rytuałów, które składają się na sens jej życia. Ich nawarstwianie z wolna zaczyna jednak przerażać bohaterkę, dusi ją, niczym surrealistyczna forma, w której wkrótce zapada się po szyję.

„Rolę Winnie w wykonaniu Mai Komorowskiej zaliczam do arcydzieł. Po tylu latach mam wciąż w oczach jej zanikającą postać, jakby wsysaną przez kopiec, w którym tkwi zakopana, w pier­wszym akcie po pas, w drugim - po szyję. (…) Kon­strukcja akustyczna roli Winnie stano­wi niejako brzmieniową analogię do zmienności i pulsacji samego życia, którego Winnie tak uporczywie pra­gnie się trzymać i które w gruncie rze­czy z wielką pokorą akceptuje, godząc się na zadany (choć nie wiadomo przez kogo) los” - Janusz Majcherek.

Czas trwania: 105 minut
Źródło zdjęcia:

Realizacja

Autor: Samuel Beckett

Przekład i reżyseria: Antoni Libera

Scenografia: Ewa Starowieyska

Asystentka reżysera: Barbara Zając

Asystentka scenografki: Anna Maria Klikowicz

Realizacja dźwięku: Dariusz Kamiński

Realizacja światła: Tomasz Burzyński

Inspicjentka, suflerka: Barbara Zając

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Sztuka niesamowita - Maja Komorowska przechodzi samą siebie! Natomiast fakt, że kupiłam bilet na ewejściówki drożej niż bilety dostępne bezpośrednio na stronie teatru, dyskwalifikuje ten portal:(

  ju.....@gm...il.com / 04 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Gra Pani Marii Komorowskiej - frapująca, zadziwiająca (to określenia żony), z którymi się absolutnie zgadzam. Pan Adam Ferency zostawił nas z niedosytem, ale - taka rola. Wybraliśmy się na ten spektakl ze Słupska (specjalnie!) i powtórzymy podobną wycieczkę z pewnością. Stara dobra szkoła. Czysta przyjemność poobcować ze Sztuką. Z uszanowaniem i pozdrowieniami. Barbara Winkler Aleksander Gostyński

  al.....@....pl / 04 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl z głębokim przesłanie o egzystencji, o umiejętności cieszenia się z najdrobniejszych okruchów radości, gdy już nie mamy możliwości napawać się życiem pełna piersią. Wspaniała gra Mai Komorowskiej i Adama Ferenca. Szczególnie przemawiająca, gdy ma się świadomość przebytej choroby artysty. Uczta duchowa...

  ce.....@....pl / 29 października 2018

 • 9,0/ 10

  Pani Maja Komorowska znakomita jak zawsze. Jednak teatr powinien odwoływać przedstawienia w dni głośnych imprez na placu Defilad, bo sala nie jest wystarczająco wyciszona. Wczoraj był finał Orkiestry Owsiaka (którego popieram!) i niestety głośna muzyka przedostawała się do wnętrza.

  ba.....@gm...il.com / 14 stycznia 2019

 • 9,0/ 10

  Maja Komorowska - klasa sama dla siebie.

  es.....@mo...ex.com / 29 października 2018

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy to teatr ciekawych opowieści, oparty na wystawieniach współczesnego dramatu, klasyki w nowych przekładach i adaptacji wybitnych powieści. Dramatyczny organizuje prestiżowe Warszawskie Spotkania Teatralne, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu (jeden z najważniejszych festiwali pantomimy na świecie) i Letni Przegląd Teatru Dramatycznego. Dyrektorem Teatru jest dramatopisarz Tadeusz Słobodzianek.

Mocą uchwały Rady miasta stołecznego Warszawy z dnia 8 listopada 2012 roku w wyniku połączenia dwóch instytucji kultury: Teatru Dramatycznego m.st. im. Gustawa Holoubka i Teatru Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego z dniem 1 stycznia 2013 roku powstała nowa instytucja o nazwie Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy. Dwie główne sceny Teatru otrzymały odpowiednio nazwy: Scena im. Gustawa Holoubka (na placu Defilad 1) i Scena Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego (na ul. Kasprzaka 22).

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,4
Średnia ocena
Teatr powszechny idzie pod prąd. Spektakl utrzymany w świetnej konwencji - dochodzenia. Polecam!
- Krzysztof

29.05 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8,9
Średnia ocena

15.05 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet