Plastiki - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

10.0 / 10

Plastiki

W małżeństwie Michaela i Ulrike panuje pozorny porządek. On zatraca się w pracy lekarza, ona jest asystentką skandalizującego artysty. Mają dorastającego syna, dla którego nie mają czasu i dom, który również wymaga uwagi. Zatrudniają więc pomoc. Pojawienie się Jessici jest jak podpalenie lontu pod ich światem. Wybuchają konflikty, które poddają weryfikacji rodzinne relacje i deklarowane wartości, jak tolerancja i wyzwolenie obyczajowe.

Świat współczesnych mieszczan opisany w „Plastikach” jest straszny i śmieszny zarazem. Marius von Mayenburg stawia ostre diagnozy społeczne nie oszczędzając współczesnych artystów.

Czas trwania: 110 minut

Realizacja

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz

Przekład: Karolina Bikont

Scenografia/kostiumy: Aneta Suskiewicz

Muzyka: Piotr Łabonarski

Opinie naszych widzów (1)

  • 10.0/ 10

    Bardzo dobry tekst, ciekawa scenografia, polecam gorąco!

    Pi.....@t-...le.pl / 08 January 2018

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy to teatr ciekawych opowieści, oparty na wystawieniach współczesnego dramatu, klasyki w nowych przekładach i adaptacji wybitnych powieści. Dramatyczny organizuje prestiżowe Warszawskie Spotkania Teatralne, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu (jeden z najważniejszych festiwali pantomimy na świecie) i Letni Przegląd Teatru Dramatycznego. Dyrektorem Teatru jest dramatopisarz Tadeusz Słobodzianek.

Mocą uchwały Rady miasta stołecznego Warszawy z dnia 8 listopada 2012 roku w wyniku połączenia dwóch instytucji kultury: Teatru Dramatycznego m.st. im. Gustawa Holoubka i Teatru Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego z dniem 1 stycznia 2013 roku powstała nowa instytucja o nazwie Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy. Dwie główne sceny Teatru otrzymały odpowiednio nazwy: Scena im. Gustawa Holoubka (na placu Defilad 1) i Scena Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego (na ul. Kasprzaka 22).

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.5
Średnia ocena
Super spektakl, polecam każdemu. Świetna gra aktorów, dobór muzyki, dialogi.
- Anna

24.02 / 19:30

Gatunek: Dramat
10.0
Średnia ocena
Świetne, nieprzewidywalne przedstawienie z nietuzinkowym zakończeniem!
- Joanna

28.01 / 17:00

30.01 / 20:00

+ dostępnych 5 innych terminów

Gatunek: Dramat
8.6
Średnia ocena
Gra aktorska fantastyczna!
- Agnieszka

10.02 / 19:00

11.02 / 17:00

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.