Miarka za miarkę - zdjęcie Miarka za miarkę - zdjęcie Miarka za miarkę - zdjęcie Miarka za miarkę - zdjęcie Miarka za miarkę - zdjęcie Miarka za miarkę - zdjęcie

Średnia ocena

48 oddanych głosów

8,0 / 10

Miarka za miarkę

Źle się dzieje w Wiedniu, moralny upadek i korupcja paraliżują kraj. Książę Wincencjo przekazuje władzę w ręce namiestnika. Angelo, by uzdrowić państwo, kręci na mieszkańców bicz z paragrafów – więzienia szybko zapełniają się skazanymi. Jednym z nich jest Claudio, oczekujący wyroku śmierci za spłodzenie nieślubnego dziecka. Wincencjo powraca w przebraniu mnicha i obserwuje rozwój sytuacji.

„Miarka za miarkę”, jedna z najbardziej przewrotnych sztuk Szekspira, łączy polityczny thriller z okrucieństwem, ironią i czarnym humorem. Dramat w nowym tłumaczeniu Piotra Kamińskiego reżyseruje Oskaras Koršunovas. „To opowieść o władzy, jej dramacie i absurdach. Szekspir pyta, czy rządzący mogą być sprawiedliwi i moralni, czy też wykorzystują moralność, by zdobyć i sprawować władzę" – mówi reżyser.

Na scenie występują między innymi Sławomir Grzymkowski jako Książę, Przemysław Stippa jako Angelo, Krzysztof Szczepaniak jako Lucjo, Agnieszka Warchulska jako Pani Przewalska, Zdzisław Wardejn jako Eskalus, Martyna Kowalik jako Izabela.

Czas trwania: 160 minut
Źródło zdjęcia: fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska

Zwiastuny

Realizacja

Autor: William Shakespeare

Przekład: Piotr Kamiński

Reżyseria: Oskaras Koršunovas

Scenografia i projekcje: Gintaras Makarevičius

Kostiumy: Aneta Suskiewicz

Muzyka: Antanas Jasenka

Choreografia: Vesta Grabštaitė

Światła: Eugenijus Sabaliauskas

Druga reżyserka: Aldona Figura

Asystentka reżysera, suflerka: Agata Zdziebłowska

Asystentka kostiumografa: Aleksandra Harasimowicz

Inspicjent: Tomasz Karolak

Opinie naszych widzów (24)

 • 10,0/ 10

  Świetny pomysł wykorzystania sztuki Szekspira do ukazania problemów w naszym kraju. Brawo

  di.....@....pl / 09 sierpnia 2019

 • 10,0/ 10

  Doskonałe przedstawienie, dające dużo do myślenia.

  ew.....@....pl / 28 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  To prawdziwy teatr,dylematy duszy,ciekawe sceniczne rozwiazania.porywająca gra aktorska,napiecie jak w dobrym kryminale, takiego Szekspira jeszcze nie widziałam.

  gr.....@tl...en.pl / 23 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  Świetna scenografia, gra aktorska na wysokim poziomie. Dopasowanie sztuki do dzisiejszych czasów to mistrzostwo.

  Ml.....@po...ta.onet.pl / 10 grudnia 2017

 • 10,0/ 10

  Genialny spektakl, brawurowe wykonanie!

  an.....@gm...il.com / 10 grudnia 2017

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl z doskonałą płętą.

  da.....@gm...il.com / 08 października 2017

 • 10,0/ 10

  Super widowisko super obsada Polecam

  Do.....@....pl / 17 września 2017

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska, a Pan Przemysław Stippa - Genialny !!! można się zakochać :) Spektakl godny polecenia, wyszłam zachwycona. William Shakespear pisząc takie sztuki nie na darmo został okrzyknięty jednym z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej oraz reformatorów teatru.

  sz.....@gm...il.com / 10 sierpnia 2017

 • 9,0/ 10

  Bardzo angażujące widowisko i zarazem świetnie przygotowane. Dobra gra aktorska i świetna muzyka doskonale połączona z ruchem. Mam jedynie, w myśl zasady co za dużo to nie zdrowo, uwagę do zbyt dużej ilości żartów dotyczących dzisiejszych wydarzeń politycznych. Są one śmieszne, ale można pomyśleć nad zmniejszeniem ich natężenia.

  go.....@....pl / 22 grudnia 2017

 • 8,0/ 10

  Do teatru chodzę na tragedie ,albo na komedie... Teraz byłem na uczcie intelektualnej. ŚWIETNA ,miejscami, wręcz BRAWUROWA gra całego Zespołu. ...Chociaż niektórzy aktorzy chodzili chyba na wagary podczas zajęć z dykcji - żeby nie było tak różowo. Ale na pewno spektakl godny polecenia!

  pr.....@on...et.pl / 09 lipca 2018

 • 8,0/ 10

  Sama treść dość banalna ale perełki słowne Shakespeare świetne Bardzo dobra gra aktorska całego (bardzo licznego) zespołu Troszkę zbyt hałaśliwe chwilami no i trzeba przygotować sie mentalnie na maraton, tobjednak 160 minut!

  ce.....@gm...il.com / 09 lipca 2018

 • 8,0/ 10

  !!!

  kr.....@ya...oo.de / 11 grudnia 2017

 • 8,0/ 10

  Uwspółcześniony Szekspir w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego to jeden z tych spektakli, który "zostaje" na dłużej. Prawdziwa, nieuładzona natura człowieka wyeksponowano w niekiedy w mistrzowski sposób. Razi nieco pewna dawka obsceniczności, ale prawda płynąca z "Miarki za miarkę" sprawia, że mimo wszystko przedstawienie uznaję za jedno z lepszych, jakie dane mi było widzieć.

  an.....@gm...il.com / 11 grudnia 2017

 • 8,0/ 10

  Spektakl wspaniały, gra aktorów - wyśmienita, w szczególności Pan Wardejn z racji prywatnych sympatii. Scenografia również robiła wrażenie, aczkolwiek pozostał mi delikatny niesmak. Pomimo mojej ogromnej niechęci do aktualnie rządzącego obozu, zastosowane w sztuce bądź co bądź delikatne nawiązanie do obecnej sytuacji w celu rozbawienia publiki było zbędne, szczególnie w dziele tak klasycznym. Tak czy inaczej - spektakl gorąco polecam!

  kr.....@gm...il.com / 10 grudnia 2017

 • 8,0/ 10

  fantastyczna gra aktorska, świetna adaptacja . Dobrze spędzony wieczór a sztuka warta polecenia.

  Kr.....@....pl / 09 października 2017

 • 8,0/ 10

  Bawiłam się świetnie! Gra aktorska bardzo dobra, dykcja aktorów rewelacyjna, co okazało się kluczowe w szekspirowskich dialogach. Ciekawa aranżacja. To był dobry wybór na spędzenie wieczoru. Minus za skróconą przerwę między aktami.

  vi.....@gm...il.com / 27 września 2017

 • 8,0/ 10

  Bardzo ciekawa inscenizacja, Wartka akcja, duża dynamika. Minus-niektórzy aktorzy mówili niewyraźnie i trudno było ich czasami zrozumieć i to nie tylko moje spostrzeżenia.

  ma.....@gm...il.com / 21 kwietnia 2017

 • 7,0/ 10

  Nie lubię wplatania polityki do sztuk -zwłaszcza Szekspira

  so.....@....pl / 23 kwietnia 2018

 • 7,0/ 10

  dziwne akty: 1 nudny, drugi troche śmieszny

  ba.....@gm...il.com / 27 grudnia 2017

 • 5,0/ 10

  aktorzy mówili niewyraźnie słabo opanowali tekst zdarzały się pomyłki

  mi.....@gm...il.com / 09 października 2017

 • 4,0/ 10

  Przekonująca gra aktorska, dobra scenografia, rozczarowujące odniesienia do współczesnej sceny politycznej. Szekspir by się bez nich spokojnie obronił.

  na.....@gm...il.com / 31 lipca 2019

 • 3,0/ 10

  Aktorsko świetne - polityczne wstawki zupełnie nie namiejscu. Cały spektakl bardzo wulgarny. Scena finalna przeciągnięta i po prostu ciężka od strawienia. Niezależnie od poglądów politycznych, spektakl niestety dostosowany do dość niskiego poziomu humoru.

  ma.....@gm...il.com / 29 lipca 2019

 • 2,0/ 10

  Niesmaczny, przesadzony, brudny . Kultura przez bardzo małe "k"

  ba.....@gm...il.com / 09 lipca 2018

 • 1,0/ 10

  Fatalny. Wyszłam po pierwszej połowie wraz z częścią widzów podobnie zniesmaczonych jak ja. Gra aktorów bardzo dobra, ale interpretacja reżysera jak i scenografia zupełnie nie adekwatna. Szukanie taniej sensacji. Szekspir chyba w grobie się przewraca. Nie wiem kto napisał takie entuzjastyczne opinie o tym spektaklu To jakieś nieporozumienie..

  w_.....@tl...en.pl / 14 lipca 2018

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy - Adres i dojazd

http://www.teatrdramatyczny.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.