Księżniczka Turandot - zdjęcie Księżniczka Turandot - zdjęcie Księżniczka Turandot - zdjęcie Księżniczka Turandot - zdjęcie Księżniczka Turandot - zdjęcie

Średnia ocena

17 oddanych głosów

8,0 / 10

Księżniczka Turandot

Pierwsza feministka i chcący coś sobie udowodnić mężczyzna czy może okrutna księżniczka i dzielny książę? Odwieczna walka płci, która ukazuje człowieka jako pełnego sprzeczności i nie zawsze spełniającego romantyczne wizje miłości.

Spektakl oparty na baśni chińskiej, w którym reżyser Ondrej Spišák mistrzowsko bawi się konwencjami teatralnymi, nawiązuje do commedii dell’arte, a nawet do form cyrkowych. Tekst w przekładzie poety Jarosława Mikołajewskiego w pełni oddaje siłę słowa Carlo Gozziego, a improwizacje z humorem odnoszą się do współczesności.

W spektaklu występują między innymi Agata Góral jako Turandot, Kamil Siegmund jako Brighella, Łukasz Lewandowski jako Tartaglia, Łukasz Wójcik jako Pantalone, Piotr Bulcewicz jako Izmail, Michał Klawiter.

Realizacja

Reżyseria - Ondrej Spišák

Przekład - Jarosław Mikołajewski

Dramaturgia - Tadeusz Słobodzianek

Scenografia i kostiumy - Szilárd Boraros

Choreografia - Maćko Prusak

Muzyka - Mateusz Wachowiak/BUM BUM ORKeSTAR

Drugi reżyser - Andrei Zagorodnikov

Asystent scenografa i kostiumografa - Maks Mac

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Polecam. Było warto😀

  ka.....@gm...il.com / 23 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Super przedstawienie.

  bn.....@in...ia.pl / 29 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl, genialna scenografia, świetna adaptacja, fenomenalnie stworzone kreacje aktorskie opanowane do perfekcji. Sztuka w stylu komedii dell arte. Bardzo polecam

  wi.....@gm...il.com / 17 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Ciekawe połączenie form artystycznych. Świetna gra aktorska.

  bo.....@....pl / 28 października 2019

 • 9,0/ 10

  Doskonała gra aktorska, koncepty, świetna gra z konwencjami

  be.....@....pl / 26 października 2019

 • 7,0/ 10

  Sztuka lekka, z dystansem, bardzo dobra gra aktorska, ale obcięłam gwiazdki za politykę. Ja naprawdę mam jej dość i nie idę do teatru, by tam też o tym słuchać.

  ka.....@gm...il.com / 04 marca 2020

 • 7,0/ 10

  Przedstawienie w dobrym, pozytywnym klimacie. Humoru nie brakuje. harmonijna choreografia i ogolnie dobra gra malego zespolu (14 osob) aktorow, ktorzy zapelniaja scene ekspresyjnoscia wyrazu i profesjonalnoscia. Scenografia pasujaca do charakteru spektaklu i wraz z muzyka tworzy sympatyczna artystyczna oprawe. Polecam, szczegolnie dla odprezenia i spedzenia radosnego ale i wartosciowego, ze wzgledu na poziom spektaklu, wieczoru.

  e......@tr...ax.eu / 18 listopada 2019

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy - Adres i dojazd

http://www.teatrdramatyczny.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.