I że cię nie opuszczę - zdjęcie I że cię nie opuszczę - zdjęcie I że cię nie opuszczę - zdjęcie I że cię nie opuszczę - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

9,0 / 10

I że cię nie opuszczę

Annie i Pascal poznają się w drodze do pracy. Rachida i Liam spotykają się przypadkiem pod domem dziewczyny. Obydwie pary krok po kroku zbliżają się do siebie, zakochują. Jednak wraz z rosnącym uczuciem, w ich związkach pojawia się coś jeszcze… Różnice temperamentów, upodobań, a nawet drobne rozbieżności stają się podłożem konfliktów. Od pozornie nic nieznaczących słów, przez coraz bardziej niepokojące gesty, mechanizm przemocy zostaje wprawiony w ruch, by stać się narzędziem kontroli i wyrazem despotycznej miłości.

Gérard Watkins przygląda się zjawisku przemocy w związkach partnerskich, stawia przed nami pytania, skąd w „normalnych” relacjach rodzi się chęć skrzywdzenia drugiej osoby.

Źródło zdjęcia: fot. Tomasz Urbanek

Obsada

Anna Szymańczyk - zdjęcie

Anna Szymańczyk
Rachida Hammad

Marcin Sztabiński - zdjęcie

Marcin Sztabiński
Pascal Frontin/Arnaud Armadian (psychiatra)

Paulina Kinaszewska - zdjęcie

Paulina Kinaszewska
Annie Bardel (gościnnie)

Agnieszka Roszkowska - zdjęcie

Agnieszka Roszkowska
Agnes Pertuis/Mado Vilar (wiktymolog)

Kamil Mróz - zdjęcie

Kamil Mróz
Liam Merinol/Hedi Osim (policjant)

Realizacja

reżyseria: Aldona Figura

przekład: Aleksandra Stelmach

scenografia i kostiumy: Joanna Zemanek

kompozycje muzyczne: Piotr Łabonarski

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Świetna gra aktorska!

    an.....@gm...il.com / 15 czerwca 2019

  • 9,0/ 10

    Spektakl bardzo dobrze pokazal jak zaczyna sie przemoc w zwiazku. Tylko osoba, ktora doswiadczyla przemocy emocjonalnej i/lub fizycznej potrafi to zrozumiec. Przykre byly smiechy co niektorych panow na slowne ponizanie kobiet na poczatku spektaklu. Rozumiem, ze nie rozumieli oni jak takie slowa (dla nich smieszne) odbieraja kobiecie pewnosc siebie na poczatku zwiazku i jest to swiadoma manipulacja oprawcy do przywiazania ofiary do siebie. Uwaga do widzow: na sali beda z Wami osoby, ktore doswiadczyly podobnej przemocy, ja wrecz w niektorych momentach slyszalam slowa mojego oprawcy. Prosze nie smiejcie sie, to naprawde nie jest komedia i miejcie szacunek dla ofiar przemicy podczas spektatklu. Szkoda, ze Teatr Dramatyczny zaczal sprzedawac jakies przekaski na wynos (na sale spektaklu) jak np. m&ms czy kawusie w kubku papierowym. Teatr zaczyna przypominac kino w najgorszej odslonie.

    Iw.....@gm...il.com / 13 lipca 2019

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy to teatr ciekawych opowieści, oparty na wystawieniach współczesnego dramatu, klasyki w nowych przekładach i adaptacji wybitnych powieści. Dramatyczny organizuje prestiżowe Warszawskie Spotkania Teatralne, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu (jeden z najważniejszych festiwali pantomimy na świecie) i Letni Przegląd Teatru Dramatycznego. Dyrektorem Teatru jest dramatopisarz Tadeusz Słobodzianek.

Mocą uchwały Rady miasta stołecznego Warszawy z dnia 8 listopada 2012 roku w wyniku połączenia dwóch instytucji kultury: Teatru Dramatycznego m.st. im. Gustawa Holoubka i Teatru Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego z dniem 1 stycznia 2013 roku powstała nowa instytucja o nazwie Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy. Dwie główne sceny Teatru otrzymały odpowiednio nazwy: Scena im. Gustawa Holoubka (na placu Defilad 1) i Scena Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego (na ul. Kasprzaka 22).

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,1
Średnia ocena
Wyśmienita zabawa zaprawiona chwilami gorzką ironią
- Agnieszka

27.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8,7
Średnia ocena
Spektakl nieustannie gra na emocjach widza
- Małgorzata

06.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

Jutro / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8,8
Średnia ocena
Bardzo dobry tekst, ciekawa scenografia, polecam gorąco!
- Piotr

Dziś / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
7,8
Średnia ocena
Dawno nie oglądałem tak dobrej sztuki. Czuję, że na długo zostaną ze mną obrazy i słowa
- Sławomir

Jutro / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.