Historia Jakuba - zdjęcie Historia Jakuba - zdjęcie Historia Jakuba - zdjęcie Historia Jakuba - zdjęcie Historia Jakuba - zdjęcie

Średnia ocena

28 oddanych głosów

8,4 / 10

Historia Jakuba

Opowieść inspirowana faktami o księdzu i filozofie, który dowiaduje się, że nie jest tym, kim jest. Próbuje odkryć swoją prawdziwą tożsamość, ale we współczesnym świecie, w którym trzeba jasno określić swoje pochodzenie, wiarę czy narodowość, zaczyna coraz bardziej odczuwać swoją inność i obcość, a próby scalenia swojej osobności w spójną całość raz po raz narażają go na nieoczekiwane sytuacje i przygody, które od tragizmu chroni śmiech i tocząca się wartko niemalże burleskowa akcja.

Spektakl reżyseruje Ondrej Spišak, współpracujący z Tadeuszem Słobodziankiem od ponad piętnastu lat - ich realizacje „Naszej klasy”, „Malambo” „Merlina. Innej historii” „Proroka Ilji”, „Młodego Stalina” i „Niedźwiedzia Wojtka” zdobyły wiele nagród i cieszyły się uznaniem nie tylko polskiej publiczności.

Spektakl dla Widzów od 15 roku życia.

Na scenie występują między innymi Łukasz Lewandowski jako Marian/Jakub, Małgorzata Rożniatowska jako Mama/Gospodyni/Siostra Genowefa/Ciocia Chaja, Izabela Dąbrowska jako Stefa/Księgowa/Siostra Judyta, Magdalena Smalara jako Stefa/Księgowa/Siostra Judyta, Zbigniew Dziduch jako Tata/Proboszcz/Ojciec Rektor, Magdalena Czerwińska jako Nauczycielka/Hania/Żona Urzędnika/Nina/Siostra Nela/Dina/Inez/Matka.

Czas trwania: 155 minut
Źródło zdjęcia: fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska

Zwiastuny

Obsada

Małgorzata Rożniatowska - zdjęcie

Małgorzata Rożniatowska
Mama/Gospodyni/Siostra Genowefa/Ciocia Chaja

Izabela Dąbrowska - zdjęcie

Izabela Dąbrowska
Stefa/Księgowa/Siostra Judyta

Magdalena Smalara - zdjęcie

Magdalena Smalara
Stefa/Księgowa/Siostra Judyta

Zbigniew Dziduch - zdjęcie

Zbigniew Dziduch
Tata/Proboszcz/Ojciec Rektor

Magdalena Czerwińska - zdjęcie

Magdalena Czerwińska
Nauczycielka/Hania/Żona Urzędnika/Nina/Siostra Nela/Dina/Inez/Matka

Marta Król - zdjęcie

Marta Król
Nauczycielka/Hania/Żona Urzędnika/Nina/Siostra Nela/Dina/Inez/Matka

Marcin Sztabiński - zdjęcie

Marcin Sztabiński
Prorektor/Urzędnik/Biskup/Arcybiskup Paryża/Stryj Noam/Rabin/Ojciec

Otar Saralidze - zdjęcie

Otar Saralidze
Józek/Wikary/Esbek/Siostra Anna/Kuzyn Cwi/ Abram/Brat Daniel/Samuel

Realizacja

Autor: Tadeusz Słobodzianek

Reżyseria: Ondrej Spišák

Scenografia, kostiumy: Szilárd Boraros

Współpraca kostiumograficzna: Aneta Suskiewicz

Muzyka: Piotr Łabonarski

Druga reżyserka: Anna Gryszkówna

Konsultacje wokalne: Małgorzata Hauschild

Ruch sceniczny: Anna Iberszer

Kierownik produkcji: Rafał Łukasz Renner

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Absolutnie genialne, emocjonalne przedstawienie

  lu.....@....pl / 06 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Spektakl to prawdziwy roller coaster, ale nie taki jak na Praterze w Wiedniu. Taki prawdziwy, superwysoki, taki na który nie wszyscy mogą się zdecydować. Większość ludzi nawet sobie nie wyobraża, że mogłaby czymś takim pojechać. Trzęsie na wszystkie strony, głowa prawie odpada, wiatr zatyka usta i oczy, w głowie kołacze się jedna myśl - to nie możliwe! Zgoda - nie wszyscy wytrzymają tą emocjonalna, szaloną jazdę ( kilkoro widzów wyszło w trakcie spektaklu). Gdyby cała historia rozgrywająca się na scenie była jakąś fikcją... ale nie, to wszystko wydarzyło się w rzeczywistości! Jeśli chcecie żeby spektakl teatralny poruszył was do głębi, ale tak na prawdę, aż do bólu- to właśnie ta sztuka. Dziękuję realizatorom i aktorom za niezwykłą sprawność realizacyjną, ale przede wszystkim, za szaloną odwagę.

  pr.....@po...ta.onet.pl / 04 maja 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobre przedstawienie, zwłaszcza, że zrealizowane z minimalnym nakładem środków z mądrym położeniem akcentu na treść.

  sl.....@ho...ki.eu / 30 kwietnia 2018

 • 9,0/ 10

  Doskonale zagrane. Polecam!

  am.....@in...ia.pl / 11 marca 2018

 • 9,0/ 10

  Poruszająca historia, zwłaszcza jeśli ma się świadomość, że odwołuje się do istniejącej postaci. Satyra na kościelne życie inteligentna, ze smakiem, aczkolwiek momentami ocierająca się o powielane już wielokrotnie stereotypy i klisze. Generalnie - bardzo warto.

  ku.....@gm...il.com / 06 kwietnia 2017

 • 3,0/ 10

  Pomimo świetnej gry aktorów, włączając tą rolą główną, spektakl wypadł słabo, płasko i niemożliwe było jakiekolwiek zaangażowanie emocjonalne, identyfikacje z bohaterami.. W do tego trudno było domyśleć się o czym spektakl tak naprawdę był, ponieważ było tam mnóstwo wątków, mozaika bez motywu głównego.

  bk.....@gm...il.com / 06 października 2018

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy - Adres i dojazd

http://www.teatrdramatyczny.pl/

Kup bilet