Cudotwórca - zdjęcie Cudotwórca - zdjęcie Cudotwórca - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

7,0 / 10

Cudotwórca

Historia trzech osób: Franka - uzdrowiciela, Grace – jego żony oraz impresaria Teddy’ego. Od lat wędrują razem po zapomnianych irlandzkich wioskach, dając nobliwe przedstawienia. Za pomocą tajemnych zaklęć i fantastycznych mocy Frankowi czasem udaje się przywrócić zdrowie chorym. Czasem dokonuje cudów. Zwierzenia trójki bohaterów odsłaniają dzieje tych ludzi, skomplikowane mechanizmy wzajemnych układów, zależności, uczuć. Mówią prawdę – każdy swoją, ale wraz z kolejnym wyznaniem, dostrzegamy różnice w odtwarzanych wydarzeniach i przeżyciach. Wystarczy przecież pominąć jakieś zdarzenie, a obraz życia wygląda zupełnie inaczej.

„Cudotwórca” to pięknie napisana historia o miłości, przyjaźni, oddaniu, poświęceniu. Także o chęci zysku, o niewytłumaczalnej mocy umysłu i cudach. Czy jeśli mocno w coś wierzymy, mamy szansę na cud? A co jeśli mimo ogromnej wiary, cud się nie stanie?

"Cudotwórca” skłania widzów do przyjęcia postawy detektywa. Troje bohaterów opowiada tę samą historię, która osiąga punkt kulminacyjny w hrabstwie Donegal, ale rozłożenie akcentów, ocena zdarzeń, a nawet podstawowe fakty zmieniają się znacząco w każdej wersji. Musimy złożyć własną wersję prawdy i zrozumieć, dlaczego bohaterowie od niej uciekają. – pisał o sztuce Charles Spencer w The Telegraph

Na scenie występuje Adam Ferency jako Frank, Anna Gajewska jako Grace, Marta Król jako Grace, Andrzej Blumenfeld jako Teddy.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: fot. Krzysztof Bieliński

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Brian Friel

Reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski

Przekład: Elżbieta Jasińska

Scenografia i kostiumy: Marta Dąbrowska-Okrasko

Opracowanie muzyczne: Piotr Łabonarski

Asystent reżysera: Julian Potrzebny

Inspicjent, sufler: Barbara Zając

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy - Adres i dojazd

http://www.teatrdramatyczny.pl/

Kup bilet