Warto było - zdjęcie Warto było - zdjęcie Warto było - zdjęcie Warto było - zdjęcie Warto było - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

8,2 / 10

Warto było

Zbliża się 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, trzeba więc zorganizować pełne radości i optymistycznego patriotyzmu obchody. Jak z tym zadaniem poradzi sobie Generał Komitetu Specjalnego IV Batalionu Rezerwy im. Józefa Piłsudskiego Departamentu Do Zadań Specjalnych Komitetu Organizacji Parady Radości Pokoju Wolności i Szczęścia Anno Domini 2018, gdy za przygotowanie merytoryczne wielkiej parady zabierze się młody intelektualista i rozlazły humanista Marek Kosiuszek? Jak uda się premierowe odśpiewanie arii dla Marszałka Piłsudskiego oraz wykonanie nowej wersji arii z „Księżniczki Czardasza” na keyboard i dwa głosy? I co stanie się jeśli wysłuchamy opowieści uczestników wydarzeń sprzed stu lat? Jak dalece rzeczywistość roku 1918 widziana ich oczami odbiegać będzie od naszych wyobrażeń?

„Warto było” to wyjątkowy spektakl muzyczny zrealizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Scenariusz oparty jest na dokumentach, tekstach źródłowych i dziennikach.

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego kierunku aktorstwo teatru muzycznego.

Koprodukcja Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie

Premiera warszawska: 25 września 2018

Premiera tarnowska: 9 listopada 2018

Na scenie występują między innymi Karolina Gwóźdź jako Lela, Magdalena Howorska jako Zofia K., Maria Juźwin jako Potoczanka, Aleksandra Lechocińska jako Bernacia, Julia Szewczyk jako Zofia N., Paulina Wróblewska jako Lunia.

Realizacja

Reżyseria, światło: Cezi Studniak

Scenariusz: Michał Pabian

Scenografia: Michał Hrisulidis

Kostiumy: Katarzyna Adamczyk

Muzyka: Krzysztof Wiki Nowikow

Ruch sceniczny: Leszek Bzdyl

Asystent reżysera: Agata Zdziebłowska

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Przewrotne i wspaniale zaśpiewane

  Ka.....@In...ia.pl / 19 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Świetna gra młodych aktorów a szczególnie tej w roli dziewczyny na wózku ciekawe spojrzenie na rzeczywistość "Radosnego zdarzenia" i różne postawy wobec niego. Daje do myślenia przydały by się jednak napisy do śpiewanych piosenek bo czasem nie było słychać słów, a to dosyć ważne dla spektaklu i bynajmniej nie jest to wina aktorów raczej problemów technicznych z mikroportami w czasie akcji.

  da.....@....pl / 06 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Super ! Spektakl sklania rowniez do kilkudniowych refleksji ! Polecam, super.

  De.....@gm...il.com / 02 października 2018

 • 8,0/ 10

  Spektakl udany, który mogę śmiało polecić. Pomimo trudnej tematyki fabuła i aktorzy doskonale się wybronili. Idąc do teatru miałem obawy czy sztuka nie będzie zbyt jednostronna w ukazywaniu tła odzyskania niepodległości przez Polskę do czego jesteśmy obecnie przyzwyczajeni. Na szczęście reżyser zafundował nam obraz wielowymiarowy, ukazujący różne oblicza Polski, Polaków i historii zwieńczonej przywróceniem państwowości. Różne postaci, charaktery, wątki historyczne do których nawiązuje mniej lub bardziej trafne podsumowanie z perspektywy współczesności. Od strony wizualnej i aktorskiej pełna profeska, aktorzy i aktorki pomimo ograniczonego doświadczenia scenicznego zachowują się jak profesjonaliści. Wir zdarzeń, emocji, głosów w połączeniu ze śpiewem oraz złożonymi układami scenicznymi aktorów i przedmiotów pozostaje w pamięci na wystarczająco długo aby polecić zespół i sztukę wszystkim amatorom dobrego teatru.

  ce.....@gm...il.com / 05 grudnia 2018

Teatr Collegium Nobilium - Adres i dojazd

ul. Miodowa 22/24
00-246 Warszawa

http://tcn.at.edu.pl/

Kup bilet